Nieletni z Zebrzydowic zatrzymani za kradzież pistoletu...

  Nieletni z Zebrzydowic zatrzymani za kradzież pistoletu [ZDJĘCIA]

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nieletni z Zebrzydowic zatrzymani za kradzież pistoletu [ZDJĘCIA]
  1/5
  przejdź do galerii

  ©KWP Katowice

  Kradzież, nielegalne posiadanie broni, paserstwo, kierowanie w stanie nietrzeźwości i niszczenie dokumentów mają na koncie dwaj nieletni z gminy Zebrzydowice. Kilkadziesiąt minut od zgłoszenia przestępstwa dwóch 15-latków wpadło w ręce policjantów z zebrzydowickiego komisariatu. Sprawą nieletnich zajmie się sąd rodzinny.
  W czwartek po południu, dyżurny zebrzydowickiego komisariatu został powiadomiony o kradzieży teczki z zawartością broni palnej kal. 9 mm, amunicji, kart bankomatowych, pieniędzy oraz dokumentów. 70-letni mieszkaniec Czech, przebywając w jednej z restauracji w Kończycach Małych, na chwilę pozostawił bagaż bez nadzoru. Nieuwagę pokrzywdzonego wykorzystał młody chłopak, który skradł teczkę i szybko wybiegł z lokalu.


  Skierowani na miejsce policjanci z Zebrzydowic ustalili jego rysopis oraz kierunek w którym uciekł. Pozwoliło to zatrzymać sprawcę już po kilkudziesięciu minutach na stacji paliw w tej samej miejscowości. Podejrzewany o kradzież był w towarzystwie swojego rówieśnika, który jak się później okazało, również miał udział w tym występku. 15-latek początkowo nie przyznawał się do kradzieży, jednak podczas jego przeszukania mundurowi odnaleźli skradzione karty bankomatowe i pieniądze. Ze skradzionej kwoty brakowało kilkudziesięciu złotych. Okazało się, że nieletni zdążyli zakupić olej silnikowy do motoroweru i napoje energetyczne. Natomiast jego rówieśnik z Kończyc Małych za paskiem spodni ukrywał skradziony pistolet. Ponadto mundurowi ujawnili u niego schowane w bieliźnie dwa noże.

  Jak ustalili śledczy, chłopak, który dokonał kradzieży torby skontaktował się ze swoim kolegą z Kończyc. Ten przyjechał po niego motorowerem w umówione wcześniej miejsce i pojechali do lasu aby sprawdzić zawartość teczki. Broń, amunicję, pieniądze i karty bankomatowe zabrali. Natomiast dokumenty należące do obywatela Czech spalili wraz z teczką.

  Obaj sprawcy zostali przewiezieni do miejscowego komisariatu. 15-latek z Zebrzydowic był pijany - badanie wykazało ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Odpowie także za jazdę w stanie nietrzeźwości motorowerem, którym przyjechał na stację paliw i przewoził swojego kolegę.

  Po nocy spędzonej w Policyjnej Izbie Dziecka, dwóch piętnastolatków przejęli policjanci z Zespołu ds. Nieletnich cieszyńskiej komendy. Po przesłuchaniu zostali przekazani rodzicom. O ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny. Jednocześnie policjanci z Zebrzydowic wyjaśniają sprawę obywatela Czech. Konieczne jest sprawdzenie czy miał pozwolenie na wywóz broni na terytorium Polski. 70-latek twierdził, że miał taki dokument, lecz wszystkie jego rzeczy zostały spalone. Do tej pory potwierdzono, że broń posiadał legalnie. Pozostaje jeszcze fakt pozostawienia broni bez odpowiedniego nadzoru. Od wyjaśnienia tych okoliczności będzie zależało czy prokurator zadecyduje o postawieniu mu zarzutów.
  *Kutz: Autonomia okazała się oszustwem. Ślązakom należy się status mniejszości etnicznej [WYWIAD RZEKA]
  *TYLKO W DZ: Niesamowite zdjęcia górników i kopalń z XIX w. Maxa Steckla
  *Cygańskie wesele w Rudzie Śl. On - 21 lat, ona 16 lat. ZOBACZ ZDJĘCIA Z ZABAWY
  *Serial Anna German [STRESZCZENIA ODCINKÓW]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama