Krwawy Księżyc, czyli całkowite zaćmienie [ZDJĘCIA, WIDEO,...

  Krwawy Księżyc, czyli całkowite zaćmienie [ZDJĘCIA, WIDEO, LIVE, ONLINE] #SuperBloodMoon

  BS, WS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zaćmienie Księżyca
  1/6
  przejdź do galerii

  Zaćmienie Księżyca ©Antoni Winiarski

  Krwawy Księżyc, czyli całkowite zaćmienie: Wielki i krwawy Księżyc, dosłownie. Jego barwa była bliska czerwieni. Nad ranem 28 września doszło do całkowitego zaćmienia Księżyca w chwili, gdy ten osiągnie perygeum. To był nieziemski widok. Czytelnicy Dziennika Zachodniego jak zwykle nie zawiedli. Zobaczcie zdjęcia. Krwawy Księżyc ZDJĘCIA + LIVE TWITTER SuperBloodMoon Kolejna szansa na skumulowanie się zaćmienia Księżyca i najbliższej odległości Księżyca od Ziemi dopiero w 2033 r.

  Krwawy Księżyc, czyli całkowite zaćmienie Słońca:  - Zaledwie 59 minut przed jego maksymalną fazą, nasz satelita bardzo zbliży się do Ziemi. Tak blisko nie był jeszcze w całym 2015 r. W momencie tzw. perygeum Księżyc będzie niecałe 357 tysięcy kilometrów od nas. To sprawi, że na niebie będzie wyglądał na większy i jaśniejszy niż zwykle... przynajmniej do czasu rozpoczęcia zaćmienia - czytamy na stronie Centrum Nauki Kopernik.


  Z perspektywy Księżyca doszło do całkowitego zaćmienia Słońca – zasłoniła je Ziemia. W tym momencie nasza atmosfera została rozświetlona przez znajdujące się „za plecami” planety Słońce. Doszło do takiego samego efektu, jaki obserwujemy podczas wschodu lub zachodu Słońca – przedzierające przez grube warstwy powietrza promienie światła przyjmowały czerwonawy kolor. Zaćmiony Księżyc wyglądał tak, jakby oświetlił go blask setek zachodzących Słońc – przybrał krwawoczerwoną barwę, stąd nazwa "krwawy Księżyc".

  Na redakcyjną skrzynkę Dziennika Zachdniego zdjęcia przesyłają nasi Czytelnicy. Zobaczcie zdjęcia w galerii.

  Pierwsze dwa zdjęcia zrobiłem z balkonu domu przy ul. Zamkowej w Katowicach, trzecie zdjęcie z ulicy Bończyka w Katowicach, gdyż sąsiedni blok zaczął zasłaniać zaćmiony Księżyc. Zdjęcia zrobiłem aparatem fotograficznym Nikon Coolpix 510 z 42-krotnym ZOOM. Wokół całkowicie zaćmionego Księżyca, na drugim zdjęciu, widać gwiazdy, normalnie w pełni niewidoczne, ze względu na dużą jasność Księżyca w pełni - pisze do redakcji Dziennika Zachodniego Antoni Winiarski.  Krwawy księżyc na Twitterze, czyli #SuperBloodMoon:


  Co to jest Krwawy Księżyc? Wyjaśnia NASA | Supermoon Lunar Eclipse


  KRWAWY KSIĘŻYC - TUTAJ ZOBACZYSZ RELACJĘ LIVE ONLINE:  Z głową w gwiazdach LIVE - Całkowite zaćmienie Księżyca

  Rozpocznie się 28.09.2015

  Po czterech latach przerwy z Polski ponownie będzie można zobaczyć całkowite zaćmienie Księżyca. Zjawisko rozpocznie się krótko po 2:00 nad ranem w poniedziałek 28 września. Zjawisko zakończy się wraz z zachodem Księżyca ok. 6:00 rano. Do tego czasu zobaczymy całą fazę całkowitą zjawiska.

  Zobacz zaćmienie NA ŻYWO podczas "Z głową w gwiazdach LIVE".  Wszystko to wydarzy się w najbliższy poniedziałek, od godziny 2 w nocy.

  Ale jak donoszą specjaliści - najciekawsze będzie się działo dopiero dwie godziny później. Kilka minut po godzinie 3 nad ranem tarcza Księżyca w całości będzie znajdowała się w tzw. strefie półcienia”. Ale na prawdę widowiskowo zacznie być dopiero o 4:11. Wtedy cały Księżyc będzie w cieniu Ziemi. Nie zniknie jednak tylko będzie się stawał coraz bardziej czerwony (z domieszką brązu).

  Do 4:47 tarcza Księżyca będzie stawała się coraz ciemniejsza, a od tego momentu z każdą chwilą będzie się rozjaśniała. O 5:23 nastąpi koniec fazy całkowitego zaćmienia. Strefę pełnego cienia, Księżyc opuści o 6:27. W skrócie mówiąc to co najciekawsze wydarzy się pomiędzy 4:11 a 5:23 i potrwa 72 minuty.

  "Krwawy księżyc"

  Najbliższe zjawisko dotyczące naszego satelity jest wyjątkowe również dlatego, że kończy tetradę - serię czterech następujących po sobie całkowitych zaćmień. Wzmianki o krwawych księżycach i ich złych proroctwach pojawiają się zarówno w Starym jak i Nowym Testamencie. Według nich tetrada, w której występuje krwawy księżyc może zapowiadać kataklizm, a w tej będzie to już drugi raz.

  Niektórzy mówią, że 28 września nastąpi koniec świata. Inni przewidują klęski żywiołowe i ogromne, siejące zniszczenie zmiany klimatyczne.

  Motyw "krwawego Księżyca" pojawia się między innymi w Apokalipsie św. Jana:
  "I ujrzałem: gdy otworzył pieczęć szóstą, stało się wielkie trzęsienie ziemi i słońce stało się czarne jak włosienny wór, a cały księżyc stał się jak krew. I gwiazdy spadły z nieba na ziemię, podobnie jak drzewo figowe wstrząsane silnym wiatrem zrzuca na ziemię swe niedojrzałe owoce. Niebo zostało usunięte jak księga, którą się zwija, a każda góra i wyspa z miejsc swych poruszone".

  Jak będzie? Nie wiemy, ale radzimy przygotować się na oglądanie zjawiska, ponieważ jeśli nie sprawdzą się te najgorsze prognozy, krwawy księżyc będzie można oglądać dopiero za 18 lat!


  *Oto Rysio! Największe dziecko w Polsce urodzone do wody przyszło na świat w Zabrzu ZDJĘCIA
  *Rolnik szuka żony w TVP: Łzy i rozpacz były prawdziwe
  *Tragiczny wypadek w Katowicach: Samochód zmiażdżony ZDJĘCIA
  *Ustroń: Ewakuacja supermarketu po ataku pająka

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polcko prziszlosc to półksiężyc!

   Francik Posypa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Cieszcie sie Poloki - tyla lot chwolyliscie czerwono gwiozda - teroski mocie czerwony ksiynżyc (a za niydugo - półksiężyc od Allaha)!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czy jesteś zadowolony z naszego nowego Prezydenta

   J. U. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   PiS oszuści już wcześniej oszukiwali polskich wyborców, to marionetka Chazarów watykańskich zaborców Polski ! Nie jestem zadowolony z prezydenta PiS Dudy i nie głosowałem !

   Zdjęcie autora komentarza
   Spieszcie sie

   Deutsch-Oberschlesier

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   już niedługo będzie można oglądać tylko półksiężyc!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama