Kto w powiecie bieruńsko - lędzińskim kandyduje w wyborach...

  Kto w powiecie bieruńsko - lędzińskim kandyduje w wyborach parlamentarnych?

  Zdjęcie autora materiału

  Magdalena Kutynia

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kto w powiecie bieruńsko - lędzińskim kandyduje w wyborach parlamentarnych?
  Kto w powiecie bieruńsko - lędzińskim kandyduje w wyporach parlamentarnych. Znamy już nazwiska kandydatów do sejmu i senatu.
  Kto w powiecie bieruńsko - lędzińskim kandyduje w wyborach parlamentarnych?
  Znamy już nazwiska kandydatów w wyborach do parlamentu, które odbędą się 25 października. Kto z powiatu bieruńsko – lędzińskiego będzie starał się o mandat do sejmu i senatu?

  Z listy Prawa i Sprawiedliwości o mandat posła stara się dwóch kandydatów. Z miejsca dziesiątego wystartuje bierunianin Piotr Czarnynoga, były starosta powiatu bieruńsko –lędzińskiego, a obecnie radny w sejmiku śląskim. Kandydat jest samorządowcem z bardzo długim stażem.
  Pełnił funkcje radnego miejskiego w Tychach i w Bieruniu, był też członkiem zarządu miasta Tychy, a potem miasta Bieruń. Był również jednym z inicjatorów odłączenia Bierunia od Tychów i powstania samodzielnego Bierunia. Z miejsca 21 na liście wystartuje imielinianka Małgorzata Beker, nauczycielka i członkini partii PiS.

  Z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego startuje Jacek Jeleń. Kandydat jest ekonomistą i członkiem PSL. Pochodzi z Chełmu Śląskiego i zajmuje na liście wysoką trzecią pozycję.

  Z czternastego miejsca na liście Zjednoczonej Lewicy do sejmu startuje Magdalena Szumańska. Kandydatka pochodzi z Chełmu Śląskiego, a z wykształcenia jest filologiem polskim.

  Z listy ugrupowania Kukiz’15 startuje prawnik Mariusz Tamowski, który zasłynął z tego, że był pełnomocnikiem grupy inicjującej referendum w sprawie podziału Bierunia na dwie odrębne gminy. Kandydat zajmuje trzecie miejsce na liście.

  Z listy KORWiN o mandat posłanki stara się Magdalena Miczolek pochodząca z Bojszów Nowych. Kandydatka jest skarbnikiem katowickiego oddziału partii. Na co dzień pracuje jako sprzedawca.

  Z jedenastego miejsca na liście Zjednoczeni dla Śląska do sejmu kandyduje lędzinianin Oskar Mandla. Kandydat jest prywatnym przedsiębiorcą. Nie należy do żadnej partii.

  W powicie bieruńsko – lędzińskim mamy jednego kandydata do senatu. Z listy Platformy Obywatelskiej o mandat senatora stara się wiceprzewodniczący rady powiatu – Marek Spyra. Kandydat pochodzi z Lędzin i jest prywatnym przedsiębiorcą.

  W sumie w naszym powiecie mamy siedmiu kandydatów do sejmu i jednego kandydata do senatu.


  *Oto Rysio! Największe dziecko w Polsce urodzone do wody przyszło na świat w Zabrzu ZDJĘCIA
  *Rolnik szuka żony w TVP: Łzy i rozpacz były prawdziwe
  *Tragiczny wypadek w Katowicach: Samochód zmiażdżony ZDJĘCIA
  *Ustroń: Ewakuacja supermarketu po ataku pająka

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   Oskar Mandla

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Wypadałoby dodać , że jest to działacz Mniejszości Niemieckiej , przewodniczący zarządu oddziału tyskiego Towarzystwa Społeczno Kulturalnego Niemców.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama