Ważne
  Na egzaminy w Rybniku kursanci muszą poczekać

  Na egzaminy w Rybniku kursanci muszą poczekać

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Najwcześniej na przełomie czerwca i lipca, a nie jak planowano już w marcu, otwarty zostanie w Rybniku oddział Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.
  Oznacza to, że kursanci, którzy chcą zdawać egzamin na prawo jazdy w swoim mieście, muszą uzbroić się w cierpliwość albo nadal czekać około trzy miesiące na egzamin w sąsiednim Jastrzębiu Zdroju.

  Co jest przyczyną tego opóźnienia?

  - Pojawiły się problemy z mediami, bo firmy które mają nam dostarczyć gaz i prąd, nie zdążą podłączyć swojej sieci nawet do końca marca. Budynek WORD ma być ogrzewany gazem, więc w okresie zimowym nie możemy się wprowadzić do budynku, który nie ma ogrzewania. A bez prądu, to już w ogóle nie jesteśmy w stanie funkcjonować - tłumaczy Wojciech Mikołajec, zastępca dyrektora WORD w Katowicach.

  Rybnicki Ośrodek Ruchu Drogowego powstaje na mierzącej 9200 metrów kwadratowych działce przy ulicy Podmiejskiej. Teren ten katowicki WORD kupił od miasta w czerwcu 2007 roku. Działka położona obok Elektrowni Rybnik kosztowała 250 tysięcy złotych. W umowie o sprzedaży terenu znalazł się zapis, że budowa ośrodka ma się zakończyć do marca 2009 roku. Jednak już w sierpniu ubiegłego roku dyrekcja WORD, mimo że jeszcze nie rozpoczęła robót budowlanych, zwróciła się do prezydenta Rybnika, Adama Fudalego o przesuniecie terminu zakończenia budowy. Prezydent uznał to za żart i nie wyraził zgody. Czy teraz taką zgodę wyda?

  - Nie będę miał innego wyjścia. Nie odbiorę przecież obiektu, jeśli jego budowa nie zostanie zakończona - mówi Fudali.

  Tymczasem na rybnicki ośrodek, jak na zbawienie czekają mieszkańcy południowej części województwa. Teraz mogą zdawać egzaminy na prawo jazdy w oddalonym o 20 kilometrów od Rybnika Jastrzębiu Zdroju, ale tamtejszy ośrodek jest tak "przeładowany" kandydatami na kierowców, że na egzamin trzeba czekać nawet 9 tygodni.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama