Remonty torowisk w Zabrzu. 3-go Maja zamknięta i korki [MAPA...

  Remonty torowisk w Zabrzu. 3-go Maja zamknięta i korki [MAPA OBJAZDU]

  Bartosz Pudełko

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Utrudnienia w Zabrzu w związku z rozpoczęciem remontów torowisk
  1/5
  przejdź do galerii

  Utrudnienia w Zabrzu w związku z rozpoczęciem remontów torowisk ©Bartek Pudełko

  Pierwszy dzień remontów torowisk w Zabrzu już dał się kierowcom we znaki. Rano mocno zakorkowała się ul. de Gaulle'a, która pełni rolę objazdu dla zamkniętej 3-go Maja.
  Dziś w Zabrzu rozpoczęły się remonty torowisk tramwajowych na ulicach 3-go Maja i Wolności. A skoro remonty, to i utrudnienia. Poranek już pokazał, że kierowcy muszą liczyć się z korkami.

  Na Wolności do wyremontowania przeznaczono odcinek torów od granicy z Gliwicami do ul. Kondratowicza. Tu nie ustanie całkowicie ruch tramwajów - będzie się on odbywał wahadłowo, po jednym torze. Kierowcy stracili jeden pas ruchu w stronę Centrum, który zostanie wyłączony z ruchu na czas remontu. Nie jest więc najgorzej. Problemy zaczną się na 3 Maja.

  Do remontu przeznaczono tu dwa fragmenty torów: na skrzyżowaniu 3 Maja z Lutra oraz na odcinku od Ślęczka do Makoszowskiej. W tym pierwszym przypadku ruch będzie odbywał się wahadłowo. W godzinach szczytu mają nim kierować wykwalifikowani pracownicy, poza szczytem działać będzie sygnalizacja świetlna.

  Największe problemy są przy drugim remontowanym fragmencie torów na 3-go Maja. Na czas prac całkowicie zamknięty jest pas ruchu od Ślęczka do Makoszowskiej w kierunku Kończyc. Nie ma wahadła, tylko objazdy. 3 Maja będziemy mogli poruszać się tylko w jednym kierunku - do Kończyc. W drugą stronę objazd poprowadzi ulicami: Makoszowską, Winklera, de Gaulle'a i Ślęczka.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama