EEC 2013: Z Katowic do Afryki? Na kongresie wszystko możliwe

  EEC 2013: Z Katowic do Afryki? Na kongresie wszystko możliwe

  Aldona Minorczyk-Cichy

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  EEC 2013: Z Katowic do Afryki? Na kongresie wszystko możliwe
  Za dwa tygodnie do Katowic zjedzie 6000 uczestników Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC). Spotkają się po raz piąty. Tym razem będą to także goście z Afryki. W ciągu trzech dni do wyboru będą mieli sto sesji tematycznych, debat i imprez towarzyszących. EEC 2013 relacjonować będzie 500 dziennikarzy.
  EEC 2013: Z Katowic do Afryki? Na kongresie wszystko możliwe
  - Do 2009 roku regularnie brałem udział w kongresach gospodarczych w Krynicy. W ciągu czterech lat, od kiedy kongres po raz pierwszy zorganizowano w Katowicach zmieniła się geografia takich imprez. Dzisiaj EEC to przedsięwzięcie o którym się mówi, pisze, wie i na które zgłaszają się członkowie europejskich rządów - podkreśla Jerzy Buzek, eurodeputowany, b. premier i przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  EEC 2013 NA POWAZNIE I NA ŚMIESZNIE


  Sześciu ministrów finansów, trzech unijnych komisarzy, polityce, szefowie największych europejskch firm, naukowcy. Dwa specjalne spotkaniaChiny -Europa oraz “Go global! Świat, Europa, Afryka". Z czarnego kontynentu do Katowic przyjadą przedstawiciele Algierii, Kenii, Namibii, Nigerii, Ruandy, Senegalu, Tanzanii i Ugandy.

  - Mamy świadomość, że nowych impulsówrozwoju europejskiej gospodarki należy szukać także poza kontynentem - podkreśla Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP S A, organizator kongresu.

  Zakres tematyczny EEC to zagadnienie jak doprowadzić Europę do wzrostu gospodarczego, gdzie lokować inwestycje, handel, gdzie tworzyć nowe rynki oraz energetyka. Paneliści będą także dyskutować o górnictwie, motoryzacji, hutnictwie, transporcie, budownictwie, nieruchomościach. Otwarte uroczyście w Głównym Instytucie Górnictwa zostanie Centrum Czystych Technologii Węglowych.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama