Dworzec autobusowy w Tarnowskich Górach po otwarciu. Jest...

Dworzec autobusowy w Tarnowskich Górach po otwarciu. Jest dobrze! [TEST DZ]

Paweł Szałankiewicz

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Dworzec autobusowy w Tarnowskich Górach po otwarciu. Jest dobrze! [TEST DZ]
1/28
przejdź do galerii

©Paweł Szałankiewicz

Nowoczesny, funkcjonalny i mimo wszystko atrakcyjny dla oka - taki wydaje się nowoczesny dworzec Europa w Tarnowskich Górach, którego wielkie otwarcie nastąpiło w ubiegły wtorek. Wtedy jednak nie było możliwości jego przetestowania, bo i autobusy jeszcze spod niego nie odjeżdżały.
To już oczywiście się zmieniło, bo dworzec funkcjonuje od środy i to wcale z niezłym skutkiem. Jednak wszelkie niedociągnięcia będą tak na dobrą sprawę widoczne dopiero wtedy, gdy ruch autobusowy będzie mocno natężony, bo teraz autobusy kursują według rozkładów w dni wolne.

ZOBACZ KONIECZNIE:
Matusiewicz bohaterem! [ZOBACZ]">Huczne otwarcie dworca w Tarnowskich Górach. Matusiewicz bohaterem! [ZOBACZ]

To nie zmienia faktu, że dworzec należało odwiedzić i sprawdzić, jak się… sprawdza. A robi to nieźle. Przede wszystkim obszerna poczekalnia w budynku przypominającym latający spodek (skądś to przecież znamy), niczym na lotnisku w Pyrzowicach, pozwala spokojnie poczekać na właściwy autobus. Około sześćdziesiąt miejsc siedzących sprawia, że przynajmniej dzisiaj nie mogło dla nikogo zabraknąć miejsc. Siedziska są skierowane na wielką tablicę informacyjną, która podaje aktualny rozkład jazdy i najbliższe kursy autobusów lub autokarów. Informuje również, według jakich rozkładów danego dnia autobusy jeżdżą.

Obok telewizor, na którym w kółko przewija się film promocyjny dworca na miarę XXI wieku. I trzeba przyznać, że po pierwszym obejrzeniu film po prostu nuży. Obok stanowiska trzech kas. Funkcjonują podobnie do tych na dworcu w Katowicach. Jak nie ma kolejek wszystko idzie sprawnie i szybko. Jak jest kolejka to bywa różnie. Dziś ich nie było bo być nie mogło.

Obok kas wielki infokiosk. Tu trzeba się na chwilę zatrzymać by sprawdzić wszystkie jego funkcje. Mamy tam między innymi rozkład jazdy, cennik biletów, ciekawostki związane z budową dworca czy informacje ogólne na temat dworca i MZKP. Nas, pasażerów, najbardziej interesuje sam rozkład jazdy. Ten obejmuje właściwie cały Śląsk. Dowiemy się jakim autobusem skąd dokąd dojedziemy, sprawdzimy rozkłady poszczególnych przystanków i to jest fajne. Nie fajne jest natomiast to, że nie skonfigurujemy połączenia np. z Tarnowskich Gór do Tychów, a przynajmniej ja takiej funkcji nie znalazłem.

Inna sprawa to ta, że osoby w starszym wieku niewiele się z niego dowiedzą, bo obsługa nie jest aż tak prosta, jak się wydaje. Przede wszystkim ekran choć dotykowy, działa jak w pierwszych telefonach dotykowych - jak nie trzaśniesz palcem w odpowiednim miejscu, to na pewno nic nie zadziała tak jak powinno. Niestety czułość ekranu nie jest najwyższej jakości, a szkoda.
1 »

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ciekawe...

Loooooouuu (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 55 / 54

Ciekawe za ile smarkate niedorobione łosie pomalują mazakami , sprayami i zarzygają.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Niepełnosprawni sensorycznie...

Krzysztof Wostal (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 54 / 62

Przypuszczam, że dla osób z niepełnosprawnością ruchową rozwiązania są. Muszę się tam wybrać i potestować rozwiązania dla niepełnosprawnych sensorycznie, o których się zapomina.
W artykule nie ma...rozwiń całość

Przypuszczam, że dla osób z niepełnosprawnością ruchową rozwiązania są. Muszę się tam wybrać i potestować rozwiązania dla niepełnosprawnych sensorycznie, o których się zapomina.
W artykule nie ma o tym ani słowa.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Gratulacje

mieszkaniec (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 64 / 53

Gratulacje dla wszystkich osób, które działając wspólnie ponad wszelkimi podziałami potrafiły się zintegrować i doprowadzić do zakończenia tej inwestycji. Piękny, funkcjonalny dworzec, który będzie...rozwiń całość

Gratulacje dla wszystkich osób, które działając wspólnie ponad wszelkimi podziałami potrafiły się zintegrować i doprowadzić do zakończenia tej inwestycji. Piękny, funkcjonalny dworzec, który będzie służył wszystkim mieszkańcom regionu. Podziękowania i szacunek dla Pana Henryka Szudego za stanowczość i konsekwencje oraz umiejętność współpracy z ludźmi, o czym świadczy ilość gości, którzy przyjęli zaproszenie na uroczyste otwarcie dworca, nie tylko z ciekawości ale przede wszystkim z szacunku do gospodarzy i samorzadowców. Macie Państwo doświadczenie i szacunek i potencjał, dworzec autobusowy służy już mieszkańcom, teraz czas na następną inwestycję - połączenie kolejowe MPL "Katowice" z miastami aglomeracji górnośląskiej przez Tarnowskie Góry. zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jak mus to mus

feśter (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 61 / 59

po obejrzeniu tych zdjęć,muszę udać się na dworzec i naocznie sprawdzić czy rzeczywiście jest taki ładny i funkcjonalny.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo