Ostatni odcinek serialu Anna German już w piatek [ZAPOWIEDŹ]

  Ostatni odcinek serialu Anna German już w piatek [ZAPOWIEDŹ]

  Jadwiga Jenczelewska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ostatni odcinek serialu Anna German już w piatek [ZAPOWIEDŹ]
  1/11
  przejdź do galerii

  ©mat. pras.

  Ostatni, 10. odcinek serialu "Anna German", obejrzymy jak zawsze w piątek o godzinie 20.30 w I programie TVP. Kto będzie chciał, może prześledzić dramatyczne losy śmiertelnie chorej gwiazdy podczas powtórki - w niedzielę o godzinie 13.15.
  Anna German dowiaduje się, że cierpi na wyjątkowo złośliwą odmianę raka kości, który ją powoli zabija. To mięsak.

  Piosenkarka nie chce się jednak leczyć w szpitalu. Walczy z nowotworem kości w domu na warszawskim Żoliborzu, bo zdaje sobie sprawę, że tym razem śmierć ją zabierze. Jest pogodzona z losem, ale przed odejściem pragnie załatwić wszystkie swoje sprawy. Przede wszystkim stanąć w miejscu, w którym zginął jej ojciec, Eugen German.

  Umierająca Anna kontaktuje się z radzieckimi władzami, bo chce uzyskać informacje o miejscu pochówku ojca. Wiadomość o tym dociera do generała KGB Walentyna Lawriszyna, prześladowcy Irmy, który aresztował Eugena Germana i wydał na niego wyrok. Wyrzuty sumienia skłaniają Walentyna do wyjawienia prawdy. Piosenkarka czuje się coraz gorzej, postanawia jednak odwiedzić - wspólnie z matką - miejsce, w którym zginął jej ojciec.

  Pragnie uporządkować też sprawy wiary. Jako nastolatka Ania uczęszczała z babcią do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego we Wrocławiu. Później jej kontakt z Kościołem mocno się rozluźnił. Ale w obliczu śmierci zdecydowała, że chce zostać ochrzczona chrztem biblijnym przez zanurzenie w wodzie. 21 maja - na trzy miesiące przed śmiercią - przyjmuje chrzest w obrządku Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Jako matka, żona i córka powoli żegna się z bliskimi. Sześcioletni syn Zbyszek w ogóle nie jest świadomy tego, że to już ostatnie chwile spędzone z matką.

  Anna German umiera w nocy z 25 na 26 sierpnia 1982 roku. 30 sierpnia zostaje pochowana na Cmentarzu Ewangelicko-Reformowanym w Warszawie. Na jej tablicy nagrobnej widnieje napis z Psalmu 23: "Pan jest pasterzem moim".

  Artystka pozostawiła po sobie niezapomniane piosenki, które - mimo upływu ponad trzech dekad - w ogóle się nie zestarzały. Wręcz przeciwnie - wydane już w czasie emisji serialu, biją rekordy popularności, a słuchacze nie mogą przeboleć, że cudowny głos Anny German, brzmi już tylko z nagrań dokonanych w czasie jej krótkiego życia. Piosenkarka zmarła w wieku 46 lat.  *Najpiękniejszy Rynek w woj. śląskim jest w... ZOBACZ I ZAGŁOSUJ
  *Majówka 2013: Zobacz, jak spędzić wolne dni. DOPISZ SWOJĄ PROPOZYCJĘ
  *Matura 2013: Jak przygotować się do matury, jakich pytań się spodziewać, jak znaleźć dobrego korepetytora? ZOBACZ
  *Serial Anna German [STRESZCZENIA ODCINKÓW]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama