Nabór do Letniej Szkoły Artystycznej Zespołu "Śląsk"

  Nabór do Letniej Szkoły Artystycznej Zespołu "Śląsk"

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Letnia Szkoła Artystyczna w Zespole Pieśni i Tańca "Śląsk", która odbędzie się w tym roku do 3 lipca do 9 sierpnia, to pomysł na niepowtarzalne spędzenie wakacji. Właśnie ruszył nabór uczestników. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja. Liczba miejsc ograniczona.
  Szkoła to warsztaty tańców ludowych oraz tańca współczesnego, a wszystko w profesjonalnych salach dydaktycznych Zespołu "Śląsk", pod okiem najlepszych pedagogów tańca z kraju i z zagranicy.

  Podczas VII edycji Letniej Szkoły Artystycznej odbędą się: VII Warsztaty Polskich Tańców Ludowych i Narodowych (3-12 lipca), VIII Międzynarodowa Letnia Szkoła Tańca Współczesnego (15-28 lipca) oraz Warsztaty Taneczne dla Zespołów Artystycznych (31 lipca - 9 sierpnia). Koordynatorem Letniej Szkoły Artystycznej jest Śląskie Centrum Edukacji Regionalnej w Zespole "Śląsk".

  Każdego roku w zajęciach Letniej Szkoły Artystycznej uczestniczy ok. 200 osób, które do Koszęcina przyjeżdżają doskonalić swój warsztat taneczny. Polskich tańców chcą się uczyć nie tylko Polacy, grono uczestników jest międzynarodowe. Tajniki tańców ludowych i narodowych zgłębiali w Koszęcinie m.in. Holendrzy, Amerykanie i Francuzi. Chętnie przyjeżdżają także członkowie zespołów polonijnych. Uczestnicy warsztatów różnią się wiekiem i poziomem zaawansowania, grupy są więc organizowane według poziomu i umiejętności tanecznych uczestników. Jak co roku będzie grupa miłośników tańca, tzw. "Grupa 40+", tancerze zaawansowani, średniozaawansowani oraz grupa uczniów i absolwentów szkół baletowych.

  W Koszęcinie wszyscy mogą osobiście doświadczyć niepowtarzalnego uroku i mocy wyrazu sztuki tanecznej, we współpracy z doświadczonymi fachowcami w tej dziedzinie sztuki. Siedziba zespołu i doskonałe warunki dydaktyczne zapewniają uczestnikom warsztatów komfort nauki, ale też aktywny wypoczynek. Każdego roku organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby zajęcia prowadzili doświadczeni i uznani pedagodzy: artyści, tancerze i choreografowie z kraju i zagranicy. Wszystkie warsztaty kończą się pokazami tanecznymi podczas koncertów otwartych dla publiczności.

  W programie tegorocznych warsztatów znajdą się: tańce narodowe, tańce spiskie, przeworskie, taniec klasyczny oraz zajęcia z techniki wolnej, wspomagającej oraz techniki tańca ludowego.

  Miłośników tańca współczesnego organizatorzy zapraszają na warsztaty modern dance z partnerowaniem i indywidualnie, będzie także można nauczyć się techniki modern jazz i lyrical jazz oraz uczestniczyć w zajęciach z tańca klasycznego i kompozycji. Warsztaty poprowadzą pedagodzy z Polski, USA, Włoch, Hiszpanii, Niemiec i Izraela.

  Wszystkie informacje o Letniej Szkole Artystycznej, kontakt z organizatorami, warunki uczestnictwa oraz internetowy formularz zgłoszenia znajdują się na stronie www.lsa.zespolslask.eu




  *Najpiękniejszy Rynek w woj. śląskim jest w... ZOBACZ I ZAGŁOSUJ
  *Majówka 2013: Zobacz, jak spędzić wolne dni. DOPISZ SWOJĄ PROPOZYCJĘ
  *Matura 2013: Jak przygotować się do matury, jakich pytań się spodziewać, jak znaleźć dobrego korepetytora? ZOBACZ
  *Serial Anna German [STRESZCZENIA ODCINKÓW]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama