Wyprawa 2013. Polska - Syberia: 8 tys. km rowerami z...

  Wyprawa 2013. Polska - Syberia: 8 tys. km rowerami z Lublińca na Syberię

  Agnieszka Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Michał Piec i jego towarzysze podczas wyprawy do Kambodży
  1/7
  przejdź do galerii

  Michał Piec i jego towarzysze podczas wyprawy do Kambodży

  "Wyprawa 2013. Polska - Syberia" to akcja organizowana przez Stowarzyszenie Młodzieżowe Niniwa jako kontynuacja corocznej tradycji zagranicznych wypraw rowerowych
  Rowerzyści pojadą do Wierszyny na Syberii, ok. 100 km od Irkucka (do tzw. Małą Polska- licząca ok. 500 mieszkańców).

  Wśród rowerzystów będzie Michał Piec, piekarzanin, który jest zapalonym podróżnikiem rowerowym. - Nie miałem zbytnio czasu na jakieś wielkie przygotowanie siebie i roweru, ale wiem, że będzie dobrze- mówi Michał. - Skończyłem właśnie studia. Kto wie, czy nie jest to ostatnia możliwość takiego długiego wyjazdu? Poza tym to jest we mnie chęć przeżycia przygody i przeżycia rekolekcji - dodaje.

  Rowerzystów zachęca nie tylko możliwość zwiedzenia różnych krajów po drodze, ale także niska cena. - Tego typu wyprawy są bardzo tanie. Musimy zapewnić sobie jedynie wyżywienie- mówi Piec.

  "Wyprawa 2013. Polska - Syberia" jest 2,5-miesięcznym rajdem rowerowym młodych ludzi, którzy z całym wyposażeniem (bez pomocy samochodu!) jadą z Kokotka - Lublińca - Jedziemy do polskiej wioski Wierszyna na jubileusz 100-lecia budowy tamtejszego kościoła- mówi Piec. Po drodze uczestnicy odwiedzą m.in. Katyń, Smoleńsk, Moskwę i Irkuck aż nad Bajkał. - Będziemy przemierzać ok 150 kilometrów dziennie- dodaje.

  Ok. 8000 km trasy rajdu prowadzić będzie przez Białoruś, Rosję, Kazachstan i Mongolię.

  Wraz z piekarzaninem pojedzie duża grupa ze śląska, ale także mieszkańcy Warszawy, czy Krakowa. - Niespecjalnie boję się wyprawy- mówi Michał. -Ale faktycznie, jeśli są jakieś obawy to dotyczą one spraw wewnętrznych a nie zewnętrznych. Jestem raczej typem samotnika i tak duża grupa niejednokrotnie pewnie będzie przyprawiała mnie o nerwy- dodaje z uśmiechem.

  Michał Piec nie boi się wielkiej odległości, czy przemęczenia, ale problemów wynikających z dużej liczebności i odmiennych charakterów członków grupy. - Wszystko to wymieszane i poddane pod próbę przez trudne warunki budzi we mnie największa obawę- wyjaśnia.

  Rodzice Michała są przyzwyczajeni do jego rowerowych i pieszych podróży. Przypomnijmy, że nie tak dawno temu Michał pojechał na rowerze do Wietnamu, Kambodży i Laosu, a pieszo poszedł do Rzymu.To tylko niektóre z wielkich wypraw młodego piekarzanina. - Rodzice chyba już trochę przyzwyczajeni do mojego podróżowania- mówi Michał. -Wydaje mi się, że cieszą się z tego, że na Syberię nie jadę sam jak zazwyczaj- dodaje.
  *Najpiękniejszy Rynek w woj. śląskim jest w... ZOBACZ I ZAGŁOSUJ
  *Majówka 2013: Zobacz, jak spędzić wolne dni. DOPISZ SWOJĄ PROPOZYCJĘ
  *Matura 2013: Jak przygotować się do matury, jakich pytań się spodziewać, jak znaleźć dobrego korepetytora? ZOBACZ
  *Serial Anna German [STRESZCZENIA ODCINKÓW]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ????

   Lc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 32 / 23

   Cały artykuł poświęcony piekarzaninowi, jakby to on był organizatorem i pomysłodawcą rajdu. Mimo wszystko ogromny plus dla DZ, ponieważ jako nieliczne media podaje rzetelne informacje. Pozostali...rozwiń całość

   Cały artykuł poświęcony piekarzaninowi, jakby to on był organizatorem i pomysłodawcą rajdu. Mimo wszystko ogromny plus dla DZ, ponieważ jako nieliczne media podaje rzetelne informacje. Pozostali wypisują i puszczają dyrdymały, a mianowice, że rajd wystartował z Kokotka pod Lublińcem. Kokotek to Lubliniec, jednak nie wszyscy odrobili lekcję z geografii, np TVS, który uparcie twierdzi inaczej. Kiedy robią materiał z Katowic Załęża na przykład, to też informują, że coś się dzieje w Załężu pod Katowicami???zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama