American Day: Amerykańskie atrakcje w Sosnowcu. Pomagamy...

  American Day: Amerykańskie atrakcje w Sosnowcu. Pomagamy Marcie Ledwoch [ZDJĘCIA]

  PAS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  American Day na Stadionie Ludowym w Sosnowcu
  1/60
  przejdź do galerii

  American Day na Stadionie Ludowym w Sosnowcu ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Sukces. Tak można podsumować akcję charytatywną pod hasłem "American Day", która zawładnęła wszystkimi amatorami mocnych, sportowych wrażeń i motoryzacji. Na Stadionie Ludowym w Sosnowcu zjawiło się prawie 1,5 tys. osób, które chciały wesprzeć Martę Ledwoch. To 24-letnia mieszkanka Wojkowic, która cierpi na bardzo rzadki nowotwór krwi. Nie udało się dotąd znaleźć jej genetycznego bliźniaka, nawet wśród członków jej najbliższej rodziny, co komplikuje leczenie.
  Na pomysł zorganizowania imprezy wpadł wojkowicki radny Tomasz Szczerba, który uzyskał wsparcie samorządów lokalnych z Sosnowca, Dąbrowy Górniczej i Będzina. - Dobrze, że dopisała nam pogoda. Cieszę się, że tak wiele osób zdecydowało się oddać krew i zarejestrować jako potencjalny dawca szpiku. To jest najważniejsze, że komuś można będzie pomóc, a być może nawet uratować życie - powiedziała nam wczoraj Marta Ledwoch, mama 5-letniego Kubusia. - Wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc i wsparcie. Oczywiście także tym, którzy zorganizowali "American Day" - dodała.

  A skąd tak wiele Ameryki w Sosnowcu? Bo główną atrakcją był mecz futbolu amerykańskiego, jaki rozegrały zespoły Zagłębie Steelers i Silesia Rebels. Nie zabrakło amerykańskich krążowników szos, w wśród nich m.in. cadillaców, fordów, buicków. Każdy, kto oddał krew, mógł się przejechać jednym z nich.

  Było też amerykańskie jadło, czyli hamburgery i hot-dogi. Cały dochód z imprezy, biletów-cegiełek w cenie 5 zł oraz zbiórki do puszek, przeznaczony zostanie na leczenie Marty Ledwoch.
  *Najpiękniejszy Rynek w woj. śląskim jest w... ZOBACZ I ZAGŁOSUJ
  *Majówka 2013: Zobacz, jak spędzić wolne dni. DOPISZ SWOJĄ PROPOZYCJĘ
  *Matura 2013: Jak przygotować się do matury, jakich pytań się spodziewać, jak znaleźć dobrego korepetytora? ZOBACZ
  *Serial Anna German [STRESZCZENIA ODCINKÓW]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Świetna impeza

   Świetna impreza (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 47 / 46

   Cześć i chwała organizatorom ! Biada ewentualnym krytykanom !!! Dzisiaj nie ma czego krytykować, dzisiaj chwalić trzeba zwycięzców za dobrą wolę, upór, i konsekwencję !!! Brawo, brawo, brawo -...rozwiń całość

   Cześć i chwała organizatorom ! Biada ewentualnym krytykanom !!! Dzisiaj nie ma czego krytykować, dzisiaj chwalić trzeba zwycięzców za dobrą wolę, upór, i konsekwencję !!! Brawo, brawo, brawo - czapki z głów !zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama