PO odpuszcza Śląsk. Porażka w Rybniku i Siemianowicach?...

  PO odpuszcza Śląsk. Porażka w Rybniku i Siemianowicach? [LIST DO PREMIERA]

  Paweł Szałankiewicz

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  List Doroty Połedniok, radnej PO w Siemianowicach Śląskich, do premiera Donalda Tuska
  1/7
  przejdź do galerii

  List Doroty Połedniok, radnej PO w Siemianowicach Śląskich, do premiera Donalda Tuska

  Platforma Obywatelska umiera na Śląsku z powodu kolesiostwa, karierowiczostwa i patologicznych układów partyjnych. Poniosła klęskę w Rybniku, kolejna szykuje się w Siemianowicach Śl. Radna PO, Dorota Połedniok, napisała dramatyczny list do premiera Donalda Tuska, w którym zawarła złowieszczą wizję PO na Śląsku CZYTAJ KONIECZNIE
  Siemianowicka radna Dorota Połedniok nie daje o sobie zapomnieć. Niedawno wystosowała obszerny list do szefa Platformy Obywatelskiej w Siemianowicach Jacka Matusiewicza, na który nie otrzymała żadnej odpowiedzi i... napisała do Donalda Tuska.

  W liście do premiera rządu siemianowicka radna zwraca uwagę na to, że jest niedoceniania i traktowana przedmiotowo jak narzędzie do głosowania na sesjch rady miasta. Wyraża równocześnie ubolewanie nad tym, że musi popierać prezydenta, który zadłużył Siemianowice Śląskie na ok. 65 mln złotych.

  OTO FRAGMENTY LISTU:
  Proszę wybaczyć mi śmiałość, że ośmielam się w tej formie zwrócić do Pana jako lidera PO, ale zapewniam, że zostałam do tego zmuszona. (...)

  W wielokrotnych rozmowach z członkami naszego klubu PO zadawałam pytanie dlaczego jako radna mam popierać człowieka, który zadłużył miast do ponad 65 mln zł. (...)

  Nasze miasto powoli umiera. Znikają kolejne zakłady pracy, ludzie wyjeżdzają w świat (...) Buntowałam się, bo znikąd odpowiedzi. Miałam tylko grzecznie podnosić rączkę do góry (acha miałam też prawo milczeć) (..)

  Podjęłam desperacką próbę kontaktu z Przewodniczącym PO w Siemianowicach Śląskich Panem Jackiem Matusiewiczem (bratem byłego Marszałka). Było to trudne zadanie, bo on w Siemianowicach ani już nie mieszka, ani nie pracuje. (..)

  Udałam się nawet na posiedzenie Zarządu PO, z którego ja - członek, radna PO zostałam arogancko wyproszona. (..)
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (56)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dorotka sama umoczona, a teraz udaje ofiarę

   Janek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 22

   http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-tomasza-szymborskiego/53833-dorotka-radna-po-walczy-z-ukladem-stworzonym-przez-jej-ugrupowanie-w-rodzinnym-miescie-i-z-ktorego-dosyc-dlugo-korzystala

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   umierajace miasta

   wyborca PO czasie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 20

   To samo dzieje się w wielu miastach Jaskrawym przykładem jest STAROGARD GD umierające miasto bez wizji gdzie rozdawnictwo posad, kolesiostwo sięga granic PO zawłaszczyła wszystki ale troszczy się...rozwiń całość

   To samo dzieje się w wielu miastach Jaskrawym przykładem jest STAROGARD GD umierające miasto bez wizji gdzie rozdawnictwo posad, kolesiostwo sięga granic PO zawłaszczyła wszystki ale troszczy się jedynie o strefy wpływów. http://www.dailymotion.com/user/pozamiatane/1#video=xza3w8zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a co to?

   zdziwiony (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 15

   Przez przypadek trafiłem na coś takiego:
   http://www.parkslaski.pl/aktualnosci/620-przypominamy:-trwa-konkurs-plastyczny.html
   A tam jako osoba do kontaktu... Dorota Połedniok. Czy to ta sama...rozwiń całość

   Przez przypadek trafiłem na coś takiego:
   http://www.parkslaski.pl/aktualnosci/620-przypominamy:-trwa-konkurs-plastyczny.html
   A tam jako osoba do kontaktu... Dorota Połedniok. Czy to ta sama Dorota? Koledzy jej tą pracę załatwili czy sama ją zdobyła?
   A teraz już nie pracuje? Czyli co - zemsta... żałosne.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Głupota nie boli

   bittersweet (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 24

   Jestem ciekaw na co ta radna liczyła, wstępując do PO? Na co liczyła też wracając do Polski z Anglii? Czy można być bardziej ograniczonym? I niech nie opowiada, że zależy jej tylko na służeniu...rozwiń całość

   Jestem ciekaw na co ta radna liczyła, wstępując do PO? Na co liczyła też wracając do Polski z Anglii? Czy można być bardziej ograniczonym? I niech nie opowiada, że zależy jej tylko na służeniu mieszkańcom, a nie własnej karierze, bo idealiści nie wstępują do partii. Jestem pewny, że Donald mocno się wzruszy czytając ten list, kiedy będzie go wyrzucał do kosza.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   prawda o po

   ada (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 16

   Po moralne szamba

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PO to jest jednak większe bagno niż myślałem.....

   antyPO (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 18

   qrcze, dziwię się lemingom, jakim trzeba być tępym, żeby dalej głosować i popierać PO....


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tak...

   Andrzej (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 15

   Ja też się dziwię bezmózgim smoleńskim dziobakom, że łykają wszystkie głodne kawałki prezesa Jarka i jego pislamistów !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nasz Sląski ambergold GOTGATE

   naszpark (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 20

   Na Śląsku jest naprawdę wiele do zrobienia. Na początek należy zrobić porządek z niektórymi „towarzyszami” partyjnymi, bo interes regionu zamienili na swój własny.
   Pan Gorzelik...rozwiń całość

   Na Śląsku jest naprawdę wiele do zrobienia. Na początek należy zrobić porządek z niektórymi „towarzyszami” partyjnymi, bo interes regionu zamienili na swój własny.
   Pan Gorzelik wymienia Koleje Śląskie, Kikut Ślaski, Muzeum Śląskie. My dokładamy Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka w Chorzowie.
   To dopiero jest eldorado. Nie przypuszczaliśmy dwa lata temu, kiedy niebieski książe rozpoczynając rządy od sprawienia sobie modnego drobiazgu w postaci czarnego Subaru, doprowadzi park do ruiny. Nie wiemy, czy wszyscy „towarzysze” partyjni orientują się, że pan prezes zaraz biedne Subaru koncertowo rozwalił. Tak z perspektywy czasu widać, że w parku dominuje jedna zasada: „Cały biznes w naszych rękach”. Wszyscy „towarzysze” partyjni oraz ich znajomi muszą być obdzieleni.
   Przykład stanowi Rada Nadzorcza Spółki. Sześciu członków biorących co miesiąc ok. 3.600,zł za nic. Skierowaliśmy do przewodniczącego i każdego członka z osobna pismo z prośbą o komentarz do poruszanych przez nas spraw. I co? I nic, odpowiedzi brak. Nikt z członków rady nie ma pojęcia, że w naszym kraju obowiązuje w tej materii określone prawo. Zważywszy, że wśród członków rady jest jeden prezydent miasta i jeden zastępca prezydenta strach pomyśleć, jak w tych miastach egzekwowane i stanowione jest prawo. Jedyną reakcja na nasze pismo było dociekanie przewodniczącego rady o źródła naszych informacji.
   A w parku nic nie dzieje się przypadkiem.
   To chyba przypadek, że remontami będzie zajmowała się firma opierająca swoja produkcję o drewno. W parku ci jego dostatek. Przykład nielegalnej wycinki 160 drzew, później 80 drzew wskazuje, że drzewostan parku będzie przy każdej okazji trzebiony, no a drewno ?? To, że wskazana firma w ramach remontów na terenie parku będzie prowadziła produkcję to też chyba przypadek. To, że pan F. kierujący pracami na terenie parku był zatrzymywany przez Policję w związku z aferą korupcyjną to też przypadek
   Inny, chyba też przypadek, że firma ta otrzymała w latach 2010-2011 trzy razy dofinansowanie z unii na projekty w łącznej kwocie ok. 2 miliony złotych , o których przydziale decydują fachowcy z Ligonia 46. To, że siedziba firmy znajduje się w mieście rządzonym przez „towarzysza” partyjnego prezesa parku to chyba też przypadek. Same przypadki.
   ”Przegrywamy wtedy, kiedy popełniamy błędy, i tak było w Rybniku - przyznał Tusk”.
   Ludziska na Śląsku chyba zrozumieli i to na pewno nie jest przypadek, że z platformą należy zrobić porządek. Przykład dał Rybnik i okolice, gdzie naród mając w nosie panów T. O. B. (inicjały nie mają związku z wyborami w Rybniku) wybrali pana Pisiora, przepraszam Piechę.
   A tak na marginesie dziwimy się jednemu z posłów nazywającemu się chyba tylko przypadkiem tak samo jak budowniczy i patron naszego biednego parku, że pozwala na metodyczne niszczenie dokonań „Wielkiego Gospodarza” prawdziwego syna tej ziemi.
   O innych machlojkach i układach warto przeczytać na stronie www.nasz-park.pl , zamieszczono już 16 odcinek ślaskiego ambergold "GODGATE".
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przekaz dnia

   Olszewskij (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 17

   Instrukcja Nr 357. Wobec rosnącej popularności Jarosława Kaczyńskiego, we wszystkich publicznych i prywatnych mediach powtarzać nieustannie, że największym atutem Donalda Tuska oraz Platformy jest...rozwiń całość

   Instrukcja Nr 357. Wobec rosnącej popularności Jarosława Kaczyńskiego, we wszystkich publicznych i prywatnych mediach powtarzać nieustannie, że największym atutem Donalda Tuska oraz Platformy jest właśnie "niewybieralny" Jarosław Kaczyński, który w ten sposób szkodzi swojej własnej partii. Pomoże to maksymalnie zniechęcać wyborców niezdecydowanych oraz powstrzymywać tych, którzy są zniechęcani naszymi niepowodzeniami.

   Instrukcja Nr 358. We wszystkich publicznych i prywatnych mediach natychmiast reagować na wszelkie krytyczne artykuły pojawiające się w nowym czasopiśmie "W Sieci", które niestety zyskuje coraz więcej czytelników młodych i zaczyna grozić naszemu "Newsweek"-owi.

   Instrukcja Nr 359. Bezwzględnie kontynuować próby dzielenia Kościoła za pomocą haseł "kościół otwarty" i "kościół zamknięty". Wyśmiewać ks. Tadeusza Rydzyka jako faktycznego polskiego prymasa.

   Instrukcja Nr 360. Wobec niepowodzenia aktualnych prób narzucania wiarygodnej "alternatywy" dla PiSu (Korwin, Palikot i nowe partie / frakcje "prawicowe"), w sondażach i w naszych mediach reaktywować SLD jako ratunek przed przejęciem władzy przez PiS. Rozmowy z SLD idą w dobrym kierunku. W naszych mediach możemy też zagrać kartą "konserwatywnego" Gowina.

   Instrukcja Nr 361. We wszystkich publicznych i prywatnych mediach bezwzględnie usuwać takie wypowiedzi, jak:

   "Komercjalizacja szpitali doprowadzi do modelu pani Sawickiej, w którym pewna grupa doi publiczne pieniądze" lub

   "Wprowadzający reformę OFE wiedzieli, że nic z tego nie wyjdzie" lub

   "Najkrótsza droga do ruiny Polski prowadzi przez wspólną walutę" lub

   "Nad Tuskiem są ci, którzy mają pieniądze i są uwiązani w kontakty z państwami zewnętrznymi" lub

   "Pewne siły dążą do zmniejszania naszej populacji"zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Leminga wyznanie wiary

   Credo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 18

   Ja jednak wierzę w Tuska, przez Putina i Merkel uwielbianego, stworzyciela Zielonej Wyspy, pełnej szybkich kolei, tanich autostrad i stadionów.

   Wszystkich dotacji z unii widzialnych i...rozwiń całość

   Ja jednak wierzę w Tuska, przez Putina i Merkel uwielbianego, stworzyciela Zielonej Wyspy, pełnej szybkich kolei, tanich autostrad i stadionów.

   Wszystkich dotacji z unii widzialnych i niewidzialnych.

   I w jednego Rostowskiego, doradcę Tuska prawdomównego, który przez PeO został stworzony przed wszystkimi długami.

   Tusk z Tuska, europejskość z europejskości, Fakty prawdziwe z TVN obiektywnego, jak w PRL prawda o zbrodni w Katyniu.

   FAKTY przez Lisa stworzone i przez bzdurczoka Durczoka mówione, współistotne Tuskowi, a przez niego wszystko się stało.

   On to dla nas zstąpił z Kremla by z Pawlakiem POdpisać na 25 lat "najtańszą" w UE umowę gazową, ku radości Putina.

   A za sprawą Angeli POchodzącej z POlski, przyjął miliardy z UE i został przez nią POklepany, za dziadka w Wehrmachcie.

   POd Władimira i Angeli namową, POnownie został wybrany jak oznajmia OBOP.

   Wstąpił do rządu, siedzi po prawej Bronka i lewej Palikota, skąd POwtórnie przyjdzie w chwale a agresja jego wobec Kaczynskiego i Rydzyka nigdy się nie skończy.

   Wierzę w pancerną brzozę zdradkę i Radka jej ożywiciela, który od Tuska pochodzi i wspólnie odbierają uwielbienie i chwałę od Władimira z KGB i z WSI, za zgodę na "katastrofę" POd Smoleńskiem.

   Wierzę w kryzys UE, wydłużony czas do emerytury, oczekiwanie na lekarzy specjalistów i eutanazję dla przewlekle chorych jako odpuszczenie grzechów.

   Cieszę się z bezrobocia, pragnę tylko wódki, suchego chleba, haszu, marychy i dopalaczy.

   Nie oczekuję Świąt Niepodległości a WOŚPu, Woodstocku,feministycznych manif i niekończących się parad miłości.

   Nie lubię prawicy, kleru, AKowców i ich filmu Czas Honoru.

   Uwielbiam Stawkę i Hansa Klossa z NKWD oraz Kiepskich, Wojewódzkiego, Ranczo i Taniec z gwiazdami.

   Uwielbiam Tuska, Palikota, Kwaśniewskiego, Michnika, Urbana i Wałęsę. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Naiwna

   outlaw (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 15

   Zapomniała lub nie wie jak było w PRL-u. Przecież III RP to PRL-bis, a PO to kontynuatorka "chlubnych" tradycji PZPR. Przerasta ona nawet pogrobowca tej partii czyli SLD L. Millera.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama