Do Kielc pojedziemy z Katowic pociągiem bez przesiadki

  Do Kielc pojedziemy z Katowic pociągiem bez przesiadki

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Do Kielc pojedziemy z Katowic pociągiem bez przesiadki
  1/2
  przejdź do galerii

  ©arc

  Poniedziałek 13 maja będzie pierwszym dniem ponownego kursowania bezpośrednich pociągów na linii kolejowej z Katowic przez Sosnowiec Południowy, Dąbrowę Górniczą-Strzemieszyce, Olkusz i Tunel do Sędziszowa i Kielc.
  Połączenie takie funkcjonowało do grudnia ubiegłego roku. Po wprowadzeniu nowego rozkładu jazdy i przejęciu obsługi połączeń pasażerskich w województwie śląskim przez Koleje Śląskie, pociągi spółki Przewozy Regionalne od strony małopolskiej dojeżdżały tylko do Sławkowa. Tu następowała przesiadka na pociąg lub autobus Kolei Śląskich do Sosnowca, gdzie trzeba było znów przesiąść się na skład zmierzający do stolicy województwa.

  Za tydzień podróżni ponownie będą mieli do dyspozycji połączenia bezpośrednie.

  - Niezadowolenie pasażerów wynikające z konieczności przesiadania się w trakcie podróży było jednym z powodów podjęcia przez województwo rozmów w sprawie ustalenia całkiem nowych zasad organizacji połączeń na tej linii. Ku takiemu rozwiązaniu skłaniały się również samorządy województw świętokrzyskiego i małopolskiego - wyjaśnia na naszych łamach powody powrotu bezpośredniej relacji pociągów Witold Trólka z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Połączenia na trasie z Katowic do Kielc obsłuży - tak jak do grudnia ubiegłego roku - spółka Przewozy Regionalne.

  Na linii olkuskiej kursować będzie sześć par pociągów. Odjazdy z Katowic zaplanowano na 6.16 (w dni robocze do Sędziszowa), 7.37 i 11.44 (do Kielc) oraz 16.10 i 18.52 (do Sędziszowa). Dodatkowy pociąg do Sędziszowa odjedzie o 13.47 ze stacji Sosnowiec Główny. Pociągi z Sędziszowa przyjadą do Katowic o 6.25, 7.52 (dni robocze), 9.19 (dni wolne), 9.31 (dni robocze) i 15.38. Dodatkowy pociąg z Sędziszowa przyjedzie do Sosnowca Gł. o 13.11. Pociąg z Kielc przyjedzie do stolicy województwa - w zależności od terminów kursowania - między 18.09 a 18.23.

  Nie wiadomo, czy na odcinku Olkusz - Katowice obowiązywać będzie tzw. Połączenie w dobrej cenie, które do grudnia zapewniało osobom podróżującym na tym odcinku niższą cenę biletów.

  - Nie mamy jeszcze wiedzy na ten temat - mówi Barbara Węgrzynek z Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych.
  Inną bolączką linii jest niska prędkość, szczególnie na odcinku z Sosnowca do dąbrowskich Strzemieszyc. Trasę być może uda się jednak zmodernizować w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.  *Najpiękniejszy Rynek w woj. śląskim jest w... ZAGŁOSUJ i ZMIEŃ WYNIK
  *Matura 2013: Pytania egzaminacyjne na 100 proc. ZOBACZ
  *Nudyści już zawitali na plaże ZOBACZCIE, gdzie spotkacie naturystów w woj. śląskim
  *Tak zdasz egzamin na prawo jazdy kat. A na motocykl ZDJĘCIA i WIDEO
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do Kielc

   am haarec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 6

   Pojedziemy do Kielc....... po szmelc

   Zdjęcie autora komentarza
   Waplurgisnacht

   Deutsch-Oberschlesier

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 4

   Wszystkie wiedźmy będą mieć dogodne połaczenie z Łysą Górą

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama