Odkrywca "złotego pociągu": Wojsko znajdzie najwyżej kapsle...

  Odkrywca "złotego pociągu": Wojsko znajdzie najwyżej kapsle i puszki

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Odkrywca "złotego pociągu": Wojsko znajdzie najwyżej kapsle i puszki
  1/39
  przejdź do galerii
  Kilkudziesięciu żołnierzy z 1 Pułku Saperów im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu oraz Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu rozpoczęło w poniedziałek w Wałbrzychu przeszukiwanie terenu, w którym może być ukryty „złoty pociąg”. Za zadanie mają zbadanie terenu w okolicach 65 km linii kolejowej z Wrocławia do Wałbrzycha pod względem bezpieczeństwa i ewentualne oczyszczenie z materiałów niebezpiecznych. – Prowadząc badania do głębokości jednego metra żołnierze znajdą najwyżej metalowe kapsle z butelek lub puszek – mówi tymczasem odkrywca "złotego pociągu" Piotr Koper. – Pociąg istnieje naprawdę i jest zakopany siedem metrów niżej.
  – Prezydent Wałbrzycha i wojewoda dolnośląski zwrócili się z prośbą o pomoc do MON. Rozchodzą się bowiem plotki o ukrytych w pociągu minach, bombach, czy broni chemicznej – mówi Tomasz Siemoniak, wicepremier i minister obrony narodowej. – Wojsko różne rzeczy robi, ale pociągów jeszcze nie wydobywaliśmy.  – Żołnierze będą pracować przez sześć dni po 10 godzin. W tym czasie sprawdzą teren o powierzchni około pół hektara do głębokości jednego metra – wyjaśnia płk. Artur Talik, przedstawiciel Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. – Będą korzystać z wykrywaczy min oraz georadarów ground shark. To urządzenie pozwala wykryć również miny szklane, porcelanowe lub betonowe. W przypadku wykrycia przez żołnierzy niewypałów lub niewybuchów, na miejsce zostanie wezwany patrol saperski z Głogowa. Zostaną zabrane na poligon i tam zdetonowane.

  Po zakończeniu badań terenu wojsko ma przygotować raport, który otrzymają m.in. prezydent Wałbrzycha i wojewoda dolnośląski.

  Piotr Koper i Andreas Richter, czyli oficjalni znalazcy „złotego pociągu” podchodzą sceptycznie do działań wojska i nie kryją żalu, że władze miejskie i wojewódzki nie wyrażają woli, by z nimi współpracować.

  – Prowadząc badania do głębokości jednego metra żołnierze znajdą najwyżej metalowe kapsle z butelek lub puszek – mówi Piotr Koper. – Pociąg istnieje naprawdę i jest zakopany siedem metrów niżej.

  Oprócz wojska w sprawę „złotego” pociągu, a właściwie jego znalazców - Piotra Kopra i Andreasa Richtera, zostały zaangażowane również prokuratura i policja. Do prokuratury wpłynęło bowiem zawiadomienie od wojewódzkiego konserwatora zabytków. Poinformował, że znalazcy pociągu prowadzili jego poszukiwania bez wymaganych zezwoleń z użyciem georadaru. Jest to wykroczenie zagrożone grzywną, ograniczeniem wolności, a nawet aresztem do 30 dni. Prokuratura przekazała sprawę policji. Piotr Koper i Andreas Richter nie składali jeszcze wyjaśnień w sprawie. Z posiadanych przez nas informacji wynika, że policja na razie gromadzi materiał dowodowy w sprawie.

  Czytaj także

   Komentarze (93)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   TytułPOlskie władze to banda zdrajców!!!

   Korwin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

   Karać ludzi za to, że wskazali miejsce ukrycia pociągu toż to takich standardów to nawet w Uzbekistanie nie ma. Jedyne logiczne wytłumaczenie jest takie, że opłacane przez Niemców POlskie władzę...rozwiń całość

   Karać ludzi za to, że wskazali miejsce ukrycia pociągu toż to takich standardów to nawet w Uzbekistanie nie ma. Jedyne logiczne wytłumaczenie jest takie, że opłacane przez Niemców POlskie władzę celowo przez lata blokowały dostęp do tego terenu bo o tym 65 km od lat było głośno a tu raptem ktoś się ośmielił całą sprawę nagłośnić i jeszcze zdjęcie z georadaru pokazać takiej zbrodni to III RP nie może puścić płazem tylko ścigać przestępców i koniecznie wtrącić do lochów.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   TO PRZECZEKANIE I STRASZENIE,JAK PO POTRAFI.

   Zb49 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 10

   TO SKANDAL STRASZYĆ LUDZI CO POKAZALI MIEJSCE GDZIE UKRYTY JEST SKARB TO TYPOWE DLA NIEMCÓW I ICH SŁUGUSÓW P-Obywatelskiej,chcą uciszyć sprawę i wszystko oddać niemcom ,TUSK TO JUZ UZGODNIŁ Z...rozwiń całość

   TO SKANDAL STRASZYĆ LUDZI CO POKAZALI MIEJSCE GDZIE UKRYTY JEST SKARB TO TYPOWE DLA NIEMCÓW I ICH SŁUGUSÓW P-Obywatelskiej,chcą uciszyć sprawę i wszystko oddać niemcom ,TUSK TO JUZ UZGODNIŁ Z MERKER ,KOPACZOWA WYKONAWCĄ JEST POLECEŃ.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Teren na którym jest "Złoty Pociąg" jest komuś ważnemu potrzebny

   Afera (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 3

   pod inwestycje dlatego zbadano go georadarem. A teraz chcą go uporządkować za pieniądze podatników. Żeby z tego nie wyszła afera jak z "Art B". Dla przypomnienia: AFERA ART-B

   Afera dotyczyła...rozwiń całość

   pod inwestycje dlatego zbadano go georadarem. A teraz chcą go uporządkować za pieniądze podatników. Żeby z tego nie wyszła afera jak z "Art B". Dla przypomnienia: AFERA ART-B

   Afera dotyczyła wykorzystywania przez spółkę ART-B niewydolności polskiego systemu bankowego, który pozwalał na kilkakrotnie pobieranie oprocentowania od tych samych lokat – tzw. oscylator. Stosując oscylator, a wg oskarżeń także łapówki, oszustwa i znajomości właściciele ART-B Andrzej Gąsiorowski i Bogusław Bagsik zbili ogromny majątek – w dużej części kosztem NBP - i latem 1991 r. tuż przed aresztowaniem zbiegli z Polski do Izraela. Za udział w aferze na kary więzienia skazano kilku bankowców, a także samego Bagsika. Dała ona także asumpt do reformy prawa bankowego. Spektakularny rozwój i upadek ART-B urósł też do rangi symbolu początków polskiego kapitalizmu.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ze tez POwazne Panstwo

   takimi pierdolami (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

   sie zajmuje i naraza na kpiny. Do czego to prowadzi zachlannosc , pazernosc i chciwosc. Czysta glupota. Zas temacik zastepczy ba dluzszy czas.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak wygląda kapsel z puszki?

   Derwisz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 2

   Jak wygląda kapsel z puszki?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kapslem z puszki jest część za którą pociągamy

   Ferdek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   żeby otworzyć puszkę. Puszki z aluminium po piwie oddano do skupu a kapsle pozostały.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a to

   KAPSLI z puszek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   nie skupują?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Byle do wyborów

   PL (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 2

   Trwa kampania wyborcza ministra MON Siemoniaka - nr 1 na liście PO w ... Wałbrzychu. Zajdziemy złoty pociąg, jeżeli zagłosujesz na nas.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   moze

   znajda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   zlotego ......paliglupa.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kto doniesie na wojewódzką konserwator do prokuratury?!.

   Tay (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 32 / 1

   Czy Pani wojewódzka konserwator zabytków Nowak-Obelinda, nie popełnia aby przestępstwa codziennie ?!. Jadąc przez województwo Dolnośląskie widać ogromną ilość dowodów zaniedbań dokonanych przez ową...rozwiń całość

   Czy Pani wojewódzka konserwator zabytków Nowak-Obelinda, nie popełnia aby przestępstwa codziennie ?!. Jadąc przez województwo Dolnośląskie widać ogromną ilość dowodów zaniedbań dokonanych przez ową Panią, oraz braku podęcia przez Nią czynności prawnych wobec właścicieli obiektów zabytkowych. Przypominam że niszczenie zabytków jest przestępstwem, podobnie jak i zaniechanie czynności prawnych przez urzędnika, który wie o takowym, i wiedzieć powinien. Ile obiektów zabytkowych na terenie dolnośląskim uległo i ulega dewastacji, lub po tzw. remoncie nie przypomina oryginału?!. Kto za to odpowiada!?.

   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pytek doniesie

   pytek doniesie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   pytek doniesie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Złoty Pociąg można porównać do "Misia" z filmu Barei

   Cytat z filmu " Miś" (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11

   Miś: Słuchaj! Ty będziesz robił dziadowskie oszczędności na sto - dwieście tysięcy, żeby nas byle łajza z kontroli wzięła za tyłek! Więc wbij sobie w ten twój oszczędny, kierowniczy, filmowy łeb:...rozwiń całość

   Miś: Słuchaj! Ty będziesz robił dziadowskie oszczędności na sto - dwieście tysięcy, żeby nas byle łajza z kontroli wzięła za tyłek! Więc wbij sobie w ten twój oszczędny, kierowniczy, filmowy łeb: pieniądze należy zdobywać legalnie, a nie lewymi kombinacjami! Ten twój sznurek z helikoptera może sobie fruwać za ćwierć ceny z twoją żoną, a my, zapamiętaj sobie to, wynajmiemy helikopter na dziesięć godzin za pełną stawkę godzinową od instytucji. "Dziesięć godzin" - słownie.
   Hochwander: Ale to jest kilkaset tysięcy!
   Miś: Zapłacimy, zapłacimy! Film zrobi na zlecenie instytucja i zapłacimy. Rachunki mam z Cepelii na dwieście osiemdziesiąt tysięcy - zapłacimy. I nie sprzedamy misia żadnemu muzeum nawet Narodowemu za milion!
   Hochwander: To znaczy nie chcesz zarobić?
   Miś: Powiedz mi po co jest ten miś?
   Hochwander: Właśnie, po co?
   Miś: Otóż to! Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu i co się wtedy zrobi?
   Hochwander: Protokół zniszczenia...
   Miś: Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   cd cytatu z Miś-a

   cyt Miś (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

   Miś: Janek, nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Nie bądźmy Pewex`ami. Dostajemy za tego misia, jako konsultanci 20% ogólnej sumy kosztów i już. Więc im on jest droższy, ten miś...rozwiń całość

   Miś: Janek, nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Nie bądźmy Pewex`ami. Dostajemy za tego misia, jako konsultanci 20% ogólnej sumy kosztów i już. Więc im on jest droższy, ten miś tym... no? Koniaczek?
   Hochwander: Podwójny...Stać mnie!
   Miś: Noooo...zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prezydent i Konserwator Zabytków Wałbrzycha

   Misiaczek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 7

   są konsultami Złotego Pociągu pseudo Miś

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Beznadziejnych poszukiwań ciąg dalszy !!!

   VFK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 2

   Co za głupota i niewiedza. Nie można już patrzeć na to co się wyprawia w naszym Państwie. Jakie rządy takie decyzje. Saperzy rozminowują teren. Pociąg ukryty na głębokości 7 m a saperzy zbierają...rozwiń całość

   Co za głupota i niewiedza. Nie można już patrzeć na to co się wyprawia w naszym Państwie. Jakie rządy takie decyzje. Saperzy rozminowują teren. Pociąg ukryty na głębokości 7 m a saperzy zbierają kapsle do 1 m. Dajcie spokój z tymi pracami przygotowawczymi. Teren nie jest zaminowany !!! Niemcy wierzyli, że jeszcze wrócą w to miejsce i żadnemu na pewno nie przyszło do głowy bawić się w miny. Sam byłem świadkiem przypadkowych znalezisk podczas budowy bloków mieszkalnych w okolicy Zgorzelca. Beczki wyładowane dokumentami, monetami, kosztownościami, mundurami, Żadnych min. Koparka wywalała beczki a monety rozsypywały się na różne strony. Naoglądali się Indiana Jones i szukają pułapek. Stajemy się pośmiewiskiem dla innych krajów w których już dawno pociąg zobaczył by światło dzienne. Nie wiem, nie byłem , nie widziałem ale jeżeli jest to tunel sprawa jest prosta, jeżeli nasyp to nie ma co się bawić w poszukiwania i rozminowywanie bo nic tam nie znajdziecie, tylko zabrać się za wywożenie nasypu. Jeżeli Państwo sobie z tym nie radzi to faktycznie skoro jest sponsor dać mu wolną rękę i niech rozpoczyna prace bo za chwilę ktoś wpadnie na pomysł aby Chińczyków wpuścić tak jak na autostrady. Głupota goni głupotę. Śmiech na pustej sali. Co oni jeszcze wymyślą. Czy to jakaś gra na zwłokę oby do zimy a później na spokojnie przemyślimy co i jak, zamkniemy znalazców, pozbędziemy się światków, zatrzemy ślady czy o co w tym wszystkim chodzi ??? zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Z tym 1 m, to wymysł pismaka ...

   58k (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   nawet durnego p*****a. Na razie starają się ROZMINOWAĆ - a później dopiero będzie można szukać. Normalna procedura na terenach na których mogą być niewybuchy lub niewypały. Ale nie żądajcie od...rozwiń całość

   nawet durnego p*****a. Na razie starają się ROZMINOWAĆ - a później dopiero będzie można szukać. Normalna procedura na terenach na których mogą być niewybuchy lub niewypały. Ale nie żądajcie od p*****ów precyzji w opisywaniu spraw wojskowych.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie szukają na głębokości 1 m ...

   58k (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   to wymysł durnego p*****a. Na razie starają się ROZMINOWAĆ - a później dopiero będzie można szukać. Normalna procedura na terenach na których mogą być niewybuchy lub niewypały. Ale nie żądajcie od...rozwiń całość

   to wymysł durnego p*****a. Na razie starają się ROZMINOWAĆ - a później dopiero będzie można szukać. Normalna procedura na terenach na których mogą być niewybuchy lub niewypały. Ale nie żądajcie od p*****ów precyzji w opisywaniu spraw wojskowych.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Chcesz zabić kurę która znosi złote jaja

   Miś (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Chcesz zabić kurę która znosi złote jaja. Jaja są więcej warte od kury.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sami nie wiedzą po co tam przyjechali :)

   Major (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 7

   Przecie to kpina, szukają metr pod ziemią, na byle budowie drogi , mostu robi się rekonesans na co najmniej metr, również pod wodą. Przyjadą, posiedzą pojadą - nic z tego nie wyniknie. Państwo...rozwiń całość

   Przecie to kpina, szukają metr pod ziemią, na byle budowie drogi , mostu robi się rekonesans na co najmniej metr, również pod wodą. Przyjadą, posiedzą pojadą - nic z tego nie wyniknie. Państwo zapłaci, wojewoda się pokaże, prezydent wałbrzycha również - przed wyborami jak znalazł!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama