Ważne
  Mój Reporter: Reklamacja nieudanej podróży

  Mój Reporter: Reklamacja nieudanej podróży

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mój Reporter: Reklamacja nieudanej podróży
  1/2
  przejdź do galerii

  ©arc.

  Zaczął się czas wyjazdów nie tylko weekendowych. Niedługo rozpocznie się sezon urlopów i wakacje szkolnej młodzieży. Wolę z góry wiedzieć, ile czasu ma uczestnik np. zagranicznego turnusu kupionego w biurze podróży, na reklamację takiego wyjazdu? Kiedy i w jaki sposób może reklamować podróż, do której ma jakieś zastrzeżenia? - pyta nasza Czytelniczka, Katarzyna z Czeladzi.
  Odpowiada Katarzyna Kielar, rzeczniczka prasowa Inspekcji Handlowej w Katowicach:

  Sposób reklamacji urlopowego lub wakacyjnego wyjazdu, czas i miejsce jej składania - to bardzo ważne informacje, które powinny znaleźć się w umowie zawieranej z biurem podróży.

  Warto wiedzieć, że można reklamować m.in. opóźniony samolot, hotel niezgodny z umową czy np. niezrealizowanie programu wycieczki.


  Obowiązek sprawowania opieki nad uczestnikami imprezy w imieniu organizatora turystyki wypełnia pilot wycieczek (rezydent).

  Do jego zadań należy także czuwanie nad sposobem wykonywania usług świadczonych na rzecz uczestników podczas imprezy turystycznej. To właśnie u pilota wycieczek możemy składać reklamacje na jakość tych usług. Ma on obowiązek potwierdzić przyjęcie naszej reklamacji, a w przypadku gdy jej nie załatwi - przekazać ją niezwłocznie organizatorowi turystyki.

  Generalnie na złożenie reklamacji mamy 30 dni od zakończenia imprezy turystycznej. Należy ją złożyć pisemnie w siedzibie organizatora turystyki.

  Organizator powinien pisemnie ustosunkować się do reklamacji w terminie 30 dni od dnia zakończenia imprezy turystycznej, a jeśli reklamację złożymy po zakończeniu tejże imprezy - w terminie 30 dni od jej złożenia. Brak odpowiedzi w terminie uważa się za uznanie reklamacji za uzasadnioną. ZIELA
  *Najpiękniejszy Rynek w woj. śląskim jest w... ZAGŁOSUJ i ZMIEŃ WYNIK
  *Matura 2013: Pytania egzaminacyjne na 100 proc. ZOBACZ
  *Nudyści już zawitali na plaże ZOBACZCIE, gdzie spotkacie naturystów w woj. śląskim
  *Tak zdasz egzamin na prawo jazdy kat. A na motocykl ZDJĘCIA i WIDEO
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Masz pytanie dotyczące życia w woj. śląskim? Nie wiesz, co się dzieje?
  Zadaj pytanie: o ludzi, miejsca, historię i kulturę, komunikację publiczną i nowe inwestycje.
  Zapytaj, a reporterzy Dziennika Zachodniego znajdą odpowiedź!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama