Śladem sakralnych obiektów

  Śladem sakralnych obiektów

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Przewodnik po czternastu kościołach, klasztorach i obiektach sakralnych miasta wydały władze Cieszyna. W ten sposób chcą zwrócić uwagę turystów na ciekawe fakty dotyczące liczącej prawie 1200 lat historii założenia miasta.
  Autorem publikacji "Via sacra. Kościoły i klasztory w Cieszynie i Czeskim Cieszynie" jest prof. Janusz Spyra. W przewodniku, który został wydany w językach polskim, angielskim i niemieckim, znalazła się bogata ikonografia - album prezentuje nieznane dotąd fotografie związane z historią cieszyńskich kościołów. Jest też mapka pozwalająca turystom poruszać się śladem sakralnych obiektów po polskiej i czeskiej stronie Olzy.

  Początek zwiedzania zaproponowany w przewodniku ma miejsce na Wzgórzu Zamkowym, gdzie znajduje się wybudowana w XI wieku rotunda pw. św. Mikołaja, pierwsza chrześcijańska świątynia w Cieszynie. Co ważne, na trasie wędrówki szlakiem świątyń znalazły się kościoły katolickie i ewangelickie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo