Więźniowie mają kaplicę

  Więźniowie mają kaplicę

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ekumeniczna kaplica została oficjalnie otwarta w Zakładzie Karnym w Cieszynie. Poświęcił ją bp Tadeusz Rakoczy, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej. Więźniowie samodzielnie wykonali witraże.
  Zakład Karny mieści się przy ul. Chrobrego w budynku, który pochodzi jeszcze z czasów monarchii Habsburgów. Więzienie zostało w nim otwarte w 1896 roku. Już wtedy stworzono w obiekcie dwie kaplice dla więźniów - jedna była dla katolików, druga dla ewangelików. Obie funkcjonowały do czasu II wojny światowej. Po jej zakończeniu kaplice zostały zlikwidowane przez władze komunistyczne.

  Cieszyński Zakład Karny przeszedł niedawno generalny remont. W trakcie modernizacji odnowiona została kaplica, która jak się okazało, znajduje się obecnie dokładnie w tym miejscu, w którym była w XIX wieku.
  Osadzeni włączyli się w wykończenie wystroju kaplicy wykonując witraże.

  W cieszyńskim wiezieniu przebywa około 500 osób. Ponad setka z nich bierze regularnie udział w nabożeństwach i spotkaniach modlitewnych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama