Polonia Bytom - Dolcan Ząbki 3:1 Sensacja w Bytomiu! [ZDJĘCIA]

Polonia Bytom - Dolcan Ząbki 3:1
Polonia Bytom - Dolcan Ząbki 3:1 Marzena Bugała-Azarko
Sensacja w Bytomiu! Skazana na degradację do II ligi Polonia Bytom pokonała 3:1 mający ochotę na awans do ekstraklasy Dolcan Ząbki. Bramki strzelili Przemysław Szkatuła (28 minuta), Dawid Jarka (43) i Paweł Odrzywolski (76) oraz Szymon Matuszek (60).

ŚLEDŹ RELACJĘ NA ŻYWO OD GODZ. 17:00 W PORTALU EKSTRAKLASA.NET

Drużyna trenera Jacka Trzeciaka pierwszy raz w tym sezonie zdobyła trzy bramki, zaliczyła drugie zwycięstwo i może się pochwalić serią trzech spotkań bez porażki. W następnej kolejce Polonia zainkasuje następne trzy punkty, za walkower z ŁKS-em Łódź.

Bytomianie w pełni zasłużenie prowadzili do przerwy dwoma bramkami. Wynik powinien w 22. minucie otworzyć Dawid Jarka, ale po świetnym przyjęciu piłki i zgubieniu zwodem obrońcy, równie wzorcowo zmarnował okazję uderzając z sześciu metrów nad porzeczką.

Polonia przeważała i została nagrodzona za swą dobrą grę. Bartosz Nowak podał w pole bramkowe, a tam pozostawiony bez opieki Przemysław Szkatuła wpakował piłkę do siatki Dolcanu.

Trener gości Robert Podoliński próbował coś poprawić w grze swej drużyny robiąc szybkie zmiany, ale efektów nie było widać. Natomiast coraz intensywniejszy deszcz, grzmoty i błyskawice burzy, chyba jeszcze nakręcały podopiecznych Jacka Trzeciaka. Przed przerwą bramkarz Dolcanu Rafał Leszczyński popełnił błąd, tracąc piłkę z boku pola karnego na rzecz Kamila Białkowskiego. Pomocnik Polonii podał do nabiegającego Jarki, który strzelił do pozostawionej bez opieki bramki. Białkowski przypłacił walkę z bramkarzem urazem i od tego momentu grał w opatrunkiem na głowie.
W drugiej części mecz odbywał się przy zapalonych jupiterach, a burza nie zamierzała odpuszczać. Po godzinie Dolcan zdobył kontaktowego gola. Pierwszy strzał zablokował jeszcze Jacek Broniewicz, ale poprawka w długi róg była już skuteczna. Dolcan atakował dalej - wyrównać mógł Mateusz Piątkowski (67. minuta), ale świetnie obronił Mateusz Mika, który miał pełne ręce roboty.
Gospodarze zdołali się skutecznie odgryźć. Najpierw Damian Jaroń po rzucie wolnym strzałem głową trafił w słupek, a następnie Paweł Odrzywolski po rzucie rożnym pokonał Leszczyńskiego. Obrońca Polonii przyjął piłkę tyłem do bramki, odwrócił się i uderzył pod poprzeczkę - 3:1! Dolcan jeszcze próbował, ale Mika nie dał się już zaskoczyć.

Polonia nadal gra z zawieszoną licencją na I ligę, ze względu na zaległości wobec byłych piłkarzy. Na razie bytomianom nie grozi wyrzucenie z ligi. - Ciągle czekamy na pisemne uzasadnienie z PZPN - poinformował dyrektor sportowy klubu, Tomasz Kupijaj.

WYPOWIEDZI TRENERÓW

Robert Podoliński (trener Dolcanu)
Polonia była bardziej zaangażowana, my mogliśmy tylko pomarzyć o takim zaangażowaniu. Gospodarze sprowadzili nas na ziemię. Ta runda skończyła się dla nas chyba po porażce z Termalicą. Niektórzy z piłkarzy już chyba wklejali swe zdjęcia do klaseru z nazwami klubów ekstraklasowych. Zrobiłem szybkie zmiany, zdeterminowane przez wydarzenia na boisku. My jesteśmy współtwórcami sukcesu Polonii, te zmiany nam nie pomogły.

Jacek Trzeciak (trener Polonii Bytom)
W pierwszej połowie dominowaliśmy przez każdą minutę. W drugiej połowie za bardzo się cofnęliśmy, to mi się nie spodobało, musiałem zrobić zmiany. Obawiałem się o zdrowie chłopaków, ale wytrzymali do końca. Mam nadzieję, że w sobotę dopiszą nam trzy punkty, bo z Polonią różnie to bywa. Ale jeśli tak się stanie, to będziemy mieli serię, jakiej do tej pory nie mieliśmy, czyli czterech meczów bez porażki.