Wiadukt na DK94 w Dąbrowie Górniczej do rozbiórki! [ZDJĘCIA]

  Wiadukt na DK94 w Dąbrowie Górniczej do rozbiórki! [ZDJĘCIA]

  Piotr Sobierajski

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wiadukt w ciągu DK 94 z Dąbrowy Górniczej do Olkusza
  1/6
  przejdź do galerii

  Wiadukt w ciągu DK 94 z Dąbrowy Górniczej do Olkusza ©Mikołaj Suchan

  Kierowcy, którzy jeżdżą DK 94 na odcinku z Katowic do Olkusza lub jadą w przeciwnym kierunku, muszą mieć się na baczności. Na dobre ruszył bowiem wart ponad 165 milionów zł generalny remont części tej trasy na terenie Dąbrowy Górniczej.
  Na razie na największe utrudnienia natrafimy na wysokości dzielnicy Strzemieszyce Wielkie, gdzie właśnie rozbierany jest rozpadający się wiadukt, ale wkrótce prace rozpoczną się na kilku różnych frontach. A wtedy korki będą już nieuniknione.

  Nie warto więc jeździć na pamięć, bo już mamy do czynienia ze sporymi zmianami w organizacji ruchu na wysokości wiaduktu. Ekipy remontowe zamknęły tę część jezdni, która prowadzi z Krakowa w kierunku Zagłębia i Śląska. Obowiązuje więc ruch wahadłowy, po drugiej nitce wiaduktu, a także ograniczenie prędkości do 40 km/h.

  - Takie rozwiązanie jest konieczne dla bezpieczeństwa kierowców oraz wykonawców remontu. Najpierw wyburzona zostanie jedna część wiaduktu i postawiona od podstaw, a potem to samo stanie się z drugą - tłumaczy Bartosz Matylewicz z Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

  W takiej sytuacji trzeba było także zabezpieczyć płynny przejazd tym, którzy jadą pod wiaduktem popularną drogą wojewódzką 790, prowadzącą m.in. do ogrodzienieckiego zamku w Podzamczu i na Jurę.

  - Na wiadukt nie mogą wjeżdżać samochody ciężarowe, których ruch skierowany został dołem. To jeszcze bardziej zwiększa jego natężenie w tym miejscu, dlatego wprowadziliśmy także tymczasową sygnalizację świetlną. Jej działanie będzie zmieniane i dostosowywane do aktualnej sytuacji na placu budowy. Tak, by ułatwiło też prace wyburzeniowe. Trzeba więc dokładnie śledzić wszystkie zmiany i zachować czujność na drodze - dodaje Bartosz Matylewicz.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama