Menu Region

Ranking Uczelni Wyższych 2013: Politechnika Śląska...

Ranking Uczelni Wyższych 2013: Politechnika Śląska najlepsza!

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Katarzyna Domagała

7Komentarzy Prześlij Drukuj
Ranking Uczelni Wyższych Perspektywy 2013 opublikowany! Wśród uczelni akademickich w Śląskiem najlepsza Politechnika Śląska, w Polsce Uniwersytet Jagielloński. Największy awans z 76. na 67. miejsce przypadł w udziale Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Pozostałe placówki nieznacznie zmieniły swoje pozycje.
JEST JUŻ NAJNOWSZY RANKING SZKÓŁ WYŻSZYCH 2014 PERSPEKTYW:
RANKING UCZELNI WYŻSZYCH 2014 ŚCIĄGNIJ PDF


W pierwszej osiemdziesiątce znalazło się siedem uczelni akademickich z naszego regionu. Jednak wszystkie daleko od podium.
Nawet daleko od pierwszej dziesiątki.

CZYTAJ KONIECZNIE:
TWARÓG O RANKINGU UCZELNI: GDZIE TEN AKADEMICKI ŚLĄSK?


W porównaniu do ubiegłego roku o dwie pozycje spadł regionalny numer 1 czyli Politechnika Śląska w Gliwicach. W poprzedniej edycji rankingu znalazł się na 16. pozycji w tym roku zajął 18. miejsce.

ZOBACZ KONIECZNIE:
* RANKING UCZELNI AKADEMICKICH 2013
* RANKING NIEPUBLICZNYCH UCZELNI MAGISTERSKICH 2013
* RANKING NIEPUBLICZNYCH UCZELNI LICENCJACKICH 2013
* RANKING PAŃSTWOWYCH WYŻSZYCH SZKÓŁ ZAWODOWYCH 2013


Spadek o oczko zaliczył również Uniwersytet Śląski w Katowicach. Rok temu był numerem 19., obecnie jest na 20. pozycji.

Za pozycję bliżej podium ulokował się Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Z 27. miejsca awansował na 26.

Niezmienną pozycję udało się utrzymać Uniwersytetowi Ekonomicznemu w Katowicach. W tegorocznej i zeszłorocznej edycji rankingu znajdziemy go na 42. pozycji.

CZYTAJ KONIECZNIE:
WYBIERZ UCZELNIĘ PRZYJAZNĄ STUDENTOM 2013 I WYKŁADOWCĘ NA MEDAL


Dwie pozycje wyżej, na 44. miejscu uplasowała się Politechnika Częstochowska. Oznacza to, że w porównaniu do zeszłego roku jej notowania wzrosły - o jedno miejsce w rankingu. Rok wcześniej zajęła 45. miejsce.

Sporo w górę, bo aż z 75. zeszłorocznego miejsca na 67. pozycję w tym roku awansowała Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie.

Za to o pięć miejsc dalej niż rok temu uplasowała się Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku - Białej. Z 68. pozycji spadła na miejsce 73.
1 »
7

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Polśl

+18 / -21

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kamil (gość)  •

politechniaka slaska jest jedna z najlepszych uczelni technicznych w Polsce, cale te rankingi ktore przeprowadzaja perspektywy mydla mlodym ludziom oczy. wedlug ogolnoswiatowych rankingow polsl zajmuje 4 miejse. wyprzedzaja ja PW PWr i AGH. wdl perspektyw jest na 5 miejscu co swiadczy ze w naszym kraju jest wszystko zaklamywane i nie ma co wiezyc zadnym sondażom. a to dla tych ktorych moje slowa nie przekonuja.... Politechnika Śląska – państwowa wyższa uczelnia techniczna w Gliwicach. Według ogólnoświatowego rankingu szkół wyższych Webometrics Ranking of World Universities ze stycznia 2013 opracowanego przez hiszpański instytut Consejo Superior de Investigaciones Científicas uczelnia zajmuje 4. miejsce w Polsce wśród uczelni technicznych, a na świecie 750. pośród wszystkich typów uczelni

odpowiedzi (0)

skomentuj

Bez sukcesu

+32 / -25

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Pikowanie (gość)  •

Gratulacje dla ATH z Bielska-Białej, rozwój na wstecznym biegu, a jeszcze niedawno mówiono o uniwersytecie beskidzkim, a teraz to chyba uniwersytet ale "bez jaj". Co roku coraz większe dno, rankong to tylko potwierdza, że jak studiować to nie w Bielsku.

odpowiedzi (0)

skomentuj

O tym jak Polacy – kaganek oświaty – na Śląsk nieśli

+18 / -39

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Pro bono (gość)  •

Szanowni Polacy,

Politechnika Śląska, niegdysiejsza chluba potomków Lwowa, systematycznie spada w kolejnych rankingach. Przed kilku laty była w pierwszej dziesiątce. Obecnie z roku na rok jest coraz gorzej. Pomińmy milczeniem pozostałe uczelnie na Śląsku. Wybitnych osiągnięć nie ma. Pomińmy milczeniem, iż praktycznie wszystkie polskie uczelnie produkują papierowych specjalistów o „zerowych” rzeczywistych umiejętnościach. Polski dyplom wyższej uczelni nie daje pewności zatrudnienia.

Dlatego, w formie luźnej propozycji do przemyślenia dla mieszkańców Śląska:

Niemieckojęzyczna uczelnia techniczna - Technische Universität Beuthen,
zlokalizowana na terenie Kraftwerk Oberschlesien (Elektrociepłownia Szombierki), campus w miejscu byłej Hohenzollerngrube (Kopalnia Szombierki). Obecny właściciel nieruchomości firma Fortum deklaruje: „oddać Elektrociepłownię Szombierki w Bytomiu nawet za 1 grosz, o ile przejmującym będzie samorząd i obiekt będzie służył celom społecznym”. W tym miejscu miało powstać Śląskie Centrum Nauki, jednak polscy politycy jednoznacznie wskazują lokalizację obok Planetarium Śląskiego. Miasto Bytom nie dysponuje odpowiednimi środkami finansowymi, które zapewnią długoterminowe finansowanie jakiegokolwiek obiektu, w tym zabytkowym miejscu, służącego celom społecznym.
Ponad półmilionowa społeczność zamieszkująca Śląsk ma prawo do własnej uczelni wyższej (jawna opcja niemiecka oraz „utajona opcja niemiecka” wg polskich polityków). Uczelnia byłaby płatna, symboliczna opłata motywująca studenta. Dla dobrze uczących się studentów studia byłyby bezpłatne. Dyplom tej uczelni gwarantowałby miejsce pracy w niemieckiej lub zachodniej firmie. Uczelnia byłaby „magnesem” przyciągającym zachodnich inwestorów na Śląsk i byłaby ratunkiem dla umierającego miasta Beuthen.

To „luźna propozycja” przedstawiona -
w trosce o dobro przyszłych pokoleń,
w trosce o zachowanie zabytku Kraftwerk Oberschlesien,
w trosce o przyszłość miasta Beuthen.

odpowiedzi (0)

skomentuj

ucz się dziecię...

+20 / -83

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ginterowski (gość)  •

Gratulacje dla WSB w Dąbrowie i GWSH w Katowicach! Z Częstochowy aż 3 uczelnie w pierwszej trzydziestce, brawo!

skomentuj

a w świecie poza 500 i to grubo poza !

+65 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ed (gość)  •

ale cieszmy się

odpowiedzi (0)

skomentuj

świat

+31 / -27

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ginterowski (gość)  •

jest duży, ale Polska mała. Śląsk wypada całkiem nieźle, z publicznych uczelni: UŚ i ŚlUM w pierwszej trzydziestce. To jednak cieszy.
O ogonach nie wspominamy, nie mają się czym chwalić, choć jedna z prywatnych katowickich uczelni, ma wielkie aspiracje, ale....siedzi w ogonie.

odpowiedzi (0)

skomentuj

weź pod uwagę że Jagielloński ledwo "łapie" się w 500 światowej !

+40 / -18

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ed (gość)  •

ale cieszmy się

odpowiedzi (0)

skomentuj