Ranking Uczelni Wyższych 2013: Politechnika Śląska...

Ranking Uczelni Wyższych 2013: Politechnika Śląska najlepsza!

Katarzyna Domagała

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Ranking Uczelni Wyższych 2013: Politechnika Śląska najlepsza!
Ranking Uczelni Wyższych Perspektywy 2013 opublikowany! Wśród uczelni akademickich w Śląskiem najlepsza Politechnika Śląska, w Polsce Uniwersytet Jagielloński. Największy awans z 76. na 67. miejsce przypadł w udziale Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Pozostałe placówki nieznacznie zmieniły swoje pozycje.
JEST JUŻ NAJNOWSZY RANKING SZKÓŁ WYŻSZYCH 2014 PERSPEKTYW:
RANKING UCZELNI WYŻSZYCH 2014 ŚCIĄGNIJ PDF


W pierwszej osiemdziesiątce znalazło się siedem uczelni akademickich z naszego regionu. Jednak wszystkie daleko od podium.
Nawet daleko od pierwszej dziesiątki.

CZYTAJ KONIECZNIE:
TWARÓG O RANKINGU UCZELNI: GDZIE TEN AKADEMICKI ŚLĄSK?


W porównaniu do ubiegłego roku o dwie pozycje spadł regionalny numer 1 czyli Politechnika Śląska w Gliwicach. W poprzedniej edycji rankingu znalazł się na 16. pozycji w tym roku zajął 18. miejsce.

ZOBACZ KONIECZNIE:
* RANKING UCZELNI AKADEMICKICH 2013
* RANKING NIEPUBLICZNYCH UCZELNI MAGISTERSKICH 2013
* RANKING NIEPUBLICZNYCH UCZELNI LICENCJACKICH 2013
* RANKING PAŃSTWOWYCH WYŻSZYCH SZKÓŁ ZAWODOWYCH 2013


Spadek o oczko zaliczył również Uniwersytet Śląski w Katowicach. Rok temu był numerem 19., obecnie jest na 20. pozycji.

Za pozycję bliżej podium ulokował się Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Z 27. miejsca awansował na 26.

Niezmienną pozycję udało się utrzymać Uniwersytetowi Ekonomicznemu w Katowicach. W tegorocznej i zeszłorocznej edycji rankingu znajdziemy go na 42. pozycji.

CZYTAJ KONIECZNIE:
WYBIERZ UCZELNIĘ PRZYJAZNĄ STUDENTOM 2013 I WYKŁADOWCĘ NA MEDAL


Dwie pozycje wyżej, na 44. miejscu uplasowała się Politechnika Częstochowska. Oznacza to, że w porównaniu do zeszłego roku jej notowania wzrosły - o jedno miejsce w rankingu. Rok wcześniej zajęła 45. miejsce.

Sporo w górę, bo aż z 75. zeszłorocznego miejsca na 67. pozycję w tym roku awansowała Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie.

Za to o pięć miejsc dalej niż rok temu uplasowała się Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku - Białej. Z 68. pozycji spadła na miejsce 73.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Załączniki (4)

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Polśl

kamil (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 18 / 21

politechniaka slaska jest jedna z najlepszych uczelni technicznych w Polsce, cale te rankingi ktore przeprowadzaja perspektywy mydla mlodym ludziom oczy. wedlug ogolnoswiatowych rankingow polsl...rozwiń całość

politechniaka slaska jest jedna z najlepszych uczelni technicznych w Polsce, cale te rankingi ktore przeprowadzaja perspektywy mydla mlodym ludziom oczy. wedlug ogolnoswiatowych rankingow polsl zajmuje 4 miejse. wyprzedzaja ja PW PWr i AGH. wdl perspektyw jest na 5 miejscu co swiadczy ze w naszym kraju jest wszystko zaklamywane i nie ma co wiezyc zadnym sondażom. a to dla tych ktorych moje slowa nie przekonuja.... Politechnika Śląska – państwowa wyższa uczelnia techniczna w Gliwicach. Według ogólnoświatowego rankingu szkół wyższych Webometrics Ranking of World Universities ze stycznia 2013 opracowanego przez hiszpański instytut Consejo Superior de Investigaciones Científicas uczelnia zajmuje 4. miejsce w Polsce wśród uczelni technicznych, a na świecie 750. pośród wszystkich typów uczelnizwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Bez sukcesu

Pikowanie (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 32 / 25

Gratulacje dla ATH z Bielska-Białej, rozwój na wstecznym biegu, a jeszcze niedawno mówiono o uniwersytecie beskidzkim, a teraz to chyba uniwersytet ale "bez jaj". Co roku coraz większe dno, rankong...rozwiń całość

Gratulacje dla ATH z Bielska-Białej, rozwój na wstecznym biegu, a jeszcze niedawno mówiono o uniwersytecie beskidzkim, a teraz to chyba uniwersytet ale "bez jaj". Co roku coraz większe dno, rankong to tylko potwierdza, że jak studiować to nie w Bielsku.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

O tym jak Polacy – kaganek oświaty – na Śląsk nieśli

Pro bono (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 18 / 39

Szanowni Polacy,

Politechnika Śląska, niegdysiejsza chluba potomków Lwowa, systematycznie spada w kolejnych rankingach. Przed kilku laty była w pierwszej dziesiątce. Obecnie z roku na rok jest...rozwiń całość

Szanowni Polacy,

Politechnika Śląska, niegdysiejsza chluba potomków Lwowa, systematycznie spada w kolejnych rankingach. Przed kilku laty była w pierwszej dziesiątce. Obecnie z roku na rok jest coraz gorzej. Pomińmy milczeniem pozostałe uczelnie na Śląsku. Wybitnych osiągnięć nie ma. Pomińmy milczeniem, iż praktycznie wszystkie polskie uczelnie produkują papierowych specjalistów o „zerowych” rzeczywistych umiejętnościach. Polski dyplom wyższej uczelni nie daje pewności zatrudnienia.

Dlatego, w formie luźnej propozycji do przemyślenia dla mieszkańców Śląska:

Niemieckojęzyczna uczelnia techniczna - Technische Universität Beuthen,
zlokalizowana na terenie Kraftwerk Oberschlesien (Elektrociepłownia Szombierki), campus w miejscu byłej Hohenzollerngrube (Kopalnia Szombierki). Obecny właściciel nieruchomości firma Fortum deklaruje: „oddać Elektrociepłownię Szombierki w Bytomiu nawet za 1 grosz, o ile przejmującym będzie samorząd i obiekt będzie służył celom społecznym”. W tym miejscu miało powstać Śląskie Centrum Nauki, jednak polscy politycy jednoznacznie wskazują lokalizację obok Planetarium Śląskiego. Miasto Bytom nie dysponuje odpowiednimi środkami finansowymi, które zapewnią długoterminowe finansowanie jakiegokolwiek obiektu, w tym zabytkowym miejscu, służącego celom społecznym.
Ponad półmilionowa społeczność zamieszkująca Śląsk ma prawo do własnej uczelni wyższej (jawna opcja niemiecka oraz „utajona opcja niemiecka” wg polskich polityków). Uczelnia byłaby płatna, symboliczna opłata motywująca studenta. Dla dobrze uczących się studentów studia byłyby bezpłatne. Dyplom tej uczelni gwarantowałby miejsce pracy w niemieckiej lub zachodniej firmie. Uczelnia byłaby „magnesem” przyciągającym zachodnich inwestorów na Śląsk i byłaby ratunkiem dla umierającego miasta Beuthen.

To „luźna propozycja” przedstawiona -
w trosce o dobro przyszłych pokoleń,
w trosce o zachowanie zabytku Kraftwerk Oberschlesien,
w trosce o przyszłość miasta Beuthen.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ucz się dziecię...

ginterowski (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 20 / 83

Gratulacje dla WSB w Dąbrowie i GWSH w Katowicach! Z Częstochowy aż 3 uczelnie w pierwszej trzydziestce, brawo!


Autor komentarza nie dodał zdjęcia

a w świecie poza 500 i to grubo poza !

ed (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 65 / 10

ale cieszmy się


Autor komentarza nie dodał zdjęcia

świat

ginterowski (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 31 / 27

jest duży, ale Polska mała. Śląsk wypada całkiem nieźle, z publicznych uczelni: UŚ i ŚlUM w pierwszej trzydziestce. To jednak cieszy.
O ogonach nie wspominamy, nie mają się czym chwalić, choć...rozwiń całość

jest duży, ale Polska mała. Śląsk wypada całkiem nieźle, z publicznych uczelni: UŚ i ŚlUM w pierwszej trzydziestce. To jednak cieszy.
O ogonach nie wspominamy, nie mają się czym chwalić, choć jedna z prywatnych katowickich uczelni, ma wielkie aspiracje, ale....siedzi w ogonie.zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia

weź pod uwagę że Jagielloński ledwo "łapie" się w 500 światowej !

ed (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 40 / 18

ale cieszmy się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo