Ruda Śląska: Włamanie do garażu w Wirku. Dwa razy w tym...

  Ruda Śląska: Włamanie do garażu w Wirku. Dwa razy w tym samym miesiącu

  p.

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Do nietypowego zdarzenia doszło w dzielnicy Wirek w Rudzie Śląskiej. W pierwszych dniach maja nieznani sprawcy włamali się do jednego z garaży i skradli przedmioty łącznej wartości prawie 4 tysięcy złotych. Sprawców zatrzymano, przedmioty odzyskano. Jakież było zdziwienie prowadzącego sprawę, kiedy przejeżdżając obok miejsca zdarzenia zobaczył mężczyzn manipulujących przy tych samych zamkach...
  Sprawców włamania z początku maja ustalili kryminalni z II komisariatu w Rudzie Śląskiej kilka dni po włamaniu. Skradzione przedmioty praktycznie w całości zostały odzyskane i zwrócone natychmiast prawowitemu właścicielowi. Podejrzani zatrzymani w tej sprawie to dwóch mężczyzn i jedna kobieta , mieszkańcy Rudy śląskiej. Cała trójka po usłyszeniu zarzutów przyznała się do popełnienia zarzucanego im czynu. Chęć zysku to motywacja, którą kierowali się podejrzani. Oprócz grzywny nawet dziesięć lat więzienia to kara jaka grozi włamywaczom.

  Nie byłoby w tej sprawie nic dziwnego i intrygującego, gdyby nie fakt, że w następnego dnia po jej "rozwikłaniu", policjant prowadzący sprawę, wracając po służbie do domu obok okradzionego garażu stał się świadkiem następującej sceny: kilku mężczyzn, manipuluje przy zabezpieczeniach bramy garażowej, a samochód dostawczy jest ustawiony w taki sposób jakby był przygotowany do wywożenia przedmiotów.

  Policjant nie pozostawił sprawy bez wyjaśnienia. Wezwał na miejsce kolegów i wspólnie z nimi ustalił fakty. Okazało się, że do garażu próbowali dostać się pracownicy właściciela terenu, na którym stoją garaże, ponieważ mają do tego sądowy tytuł wykonawczy.

  Przezorność i dociekliwość policjanta pozwoliła jednak ustalić, że nastąpiła pomyłka i garaż, który chcą ci mężczyźni otworzyć nie jest tym właściwym! Cała sprawa skończyła się szczęśliwie, bez pomyłki, bez strat i czyichkolwiek pretensji.  *Najpiękniejszy Rynek w woj. śląskim jest w... ZAGŁOSUJ i ZMIEŃ WYNIK
  *Matura 2013: Pytania egzaminacyjne na 100 proc. ZOBACZ
  *Nudyści już zawitali na plaże ZOBACZCIE, gdzie spotkacie naturystów w woj. śląskim
  *Tak zdasz egzamin na prawo jazdy kat. A na motocykl ZDJĘCIA i WIDEO
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama