Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 3:2 Zbili mistrza! Murawski bohaterem

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław
Piast Gliwice - Śląsk Wrocław Mikołaj Suchan
Beniaminek ekstraklasy Piast Gliwice wygrał dziś z mistrzem Polski Śląskiem Wrocław 3:2. Piast Gliwice - Śląsk Wrocław: Bohaterem Radosław Murawski. Gliwiczanie po tym meczu wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli i bardzo zbliżają się do europejskich pucharów.

PIAST GLIWICE - ŚLĄSK WROCŁAW RELACJA LIVE:

ZOBACZ KONIECZNIE:
RELACJA LIVE PIAST GLIWICE - ŚLĄSK WROCŁAW

W meczu o miejsce na podium i europejskie puchary Piast Gliwice wygrał u siebie ze Śląskiem Wrocław 3:2.Gliwiczanie minęli rywali i usadowili się na trzecim miejscu w tabeli ekstraklasy.

Bramki dla gliwiczan strzelili Ruben Jurado (52. minuta, z karnego), Paweł Oleksy (58) i Radosław Murawski (90+4), a dla wrocławskiej drużyny dwa razy trafił Dalibor Stevanović (16 oraz 74, z karnego). Od 73. minuty gospodarze musieli grać w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę zobaczył Oleksy.

CZYTAJ KONIECZNIE:
KOMENTARZ TRENERA MARCINA BROSZA PO MECZU ZE ŚLĄSKIEM

Goście prowadzili od 16. minuty, kiedy bramkę strzelił Dalibor Stevanović, który wykorzystał podanie Mateusza Cetnarskiego. Wcześniej za krótko piłkę wybił głową Paweł Oleksy, co dało drugą szansę akcji Śląska.

Piast mógł bardzo szybko wyrównać. Najpierw Marcina Robaka w ostatniej chwili zablokował obrońca i piłka przeleciała tuż koło słupka. Następnie oko w oko z Rafałem Gikiewiczem stanął Tomasz Podgórski, ale bramkarz wrocławian był górą. Przed przerwą Robak miał jeszcze dwie okazje, jednak raz strzelił nad poprzeczką, a za drugim razem ofiarnie zablokował go Krzysztof Ostrowski. Śląsk grał spokojnie, częściej był przy piłce, ale oddał tylko jeden celny strzał, dający mistrzowi Polski prowadzenie po pierwszej połowie.

Ten spokój chyba uśpił podopiecznych Stanislava Levego, bo zanim się obejrzeli przegrywali 1:2! Piast wyrównał po rzucie karnym Rubena Jurado, podyktowanym po starciu Adama Kokoszki z Oleksym. Wrocławianie długo nie mogli się pogodzić z taką decyzją, próbując jeszcze dyskutować z Marcinem Borskim. Sędzia pozostał nieugięty, choć sytuacja należała do kontrowersyjnych.

Piast poszedł z ciosem - Artis Lazdins ładnie uderzył z woleja, ale Gikiewicz był na posterunku. Gliwiczanie szybko zadali drugi cios. Oleksy wykorzystał błąd Waldemara Soboty, wbiegł w pole karne i pokonał bramkarza Śląska. Obrońca Piasta strzelił pierwszą bramkę w barwach gliwickiej drużyny.

Od tego momentu zrobił się nam mecz, bo goście chcieli wyrównać, a drużyna Marcina Brosza dążyła do trzeciego gola.
Ponieważ w tym spotkaniu żadna z bramek nie mogła się obyć bez… Oleksego, tak samo było przy wyrównaniu dla Śląska. Obrońca Piasta sfaulował Cetnarskiego, co skończyło się czerwoną kartką i karnym dla gości. Z 11. metrów pewnie pod poprzeczkę uderzył Stevanović.

W ostatnich minutach więcej determinacji wykazywali gospodarze, pokazując, że nawet w osłabieniu potrafią być groźni. Dopięli swego w ostatniej minucie meczu! Bohaterem został rezerwowy Radosław Murawski.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Piast jest obecnie czwarty i do trzeciego Śląska traci tylko dwa punkty. Jesienią podopieczni trenera Marcina Brosza niespodziewanie wygrali we Wrocławiu 3:1.

- Nie traktujemy niedzielnego spotkania jako okazji do rewanżu - zapewnia jednak trener wrocławian Stanislav Levy, z którym Śląsk przedłużył kontrakt do czerwca 2014 roku. - Chcemy stoczyć bój, który przybliży zwycięzcę do zajęcia miejsca na podium. Dla obydwu zespołów to ważne spotkanie i musimy do niego podejść tak samo jak do finału Pucharu Polski. - Musimy szybko się zregenerować po meczu z Legią. Nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. Wiemy, że w niedzielę czeka nas trudne spotkanie, bo Piast ma bardzo udaną rundę i podobnie jak my, walczy o europejskie puchary - dodał szkoleniowiec.

W Gliwicach nie unikają tematu pucharów, choć prezes Piasta Jarosław Kołodziejczyk podkreśla, że na ten cel w klubie nie ma ciśnienia.

Świetną postawę beniaminka docenia się w Polsce, co owocuje sensacyjnymi plotkami transferowymi. Mówi się o przejściu Tomasza Podgórskiego do… Śląska. Natomiast do Piasta miałby trafić Robert Demjan z Podbeskidzia.

W gliwickiej drużynie nikt nie pauzuje za kartki, a kontuzje wykluczają tylko Jakuba Świerczoka, Wojciecha Kędziorę i Alvaro Jurado.

Sędzią dzisiejszego meczu jest Marcin Borski z Warszawy.