Ważne
  GDDKiA: Koniec bezsensownych ograniczeń prędkości na...

  GDDKiA: Koniec bezsensownych ograniczeń prędkości na drogach! Sprawdź gdzie [MAPA]

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Znak ograniczenie prędkości

  Znak ograniczenie prędkości ©arc

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w 262 miejscach w kraju podwyższy dopuszczalną prędkość przejazdu, a w 144 zmusi kierowców do wciśnięcia hamulca. W naszym województwie szybciej będzie można jechać po czterech drogach: na DK 78 w Kroczycach, DK 1 we Wrzosowej oraz w Brudzowicach oraz DK 92 w Pyskowicach.
  Znak ograniczenie prędkości

  Znak ograniczenie prędkości ©arc


  Pokaż Zmiana ograniczeń prędkości na większej mapie

  Zmiany oznakowania dróg to efekt przeglądu dokonanego przez służby GDDKiA we współpracy z policją w ramach Narodowego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na lata 2013-2020. Weryfikacja objęła drogi powiatowe, wojewódzkie oraz krajowe, była prowadzona ze szczególnym uwzględnieniem znaku B-33 (ograniczenie prędkości), a także oznakowania skrzyżowań i przejść dla pieszych.

  W sumie GDDKiA sprawdziła oznakowanie w 1500 miejscach. Wszystkie zalecane zmiany zostaną wprowadzone do 15 czerwca. Na śląskich drogach albo już zostały naniesione na trasy, albo lada dzień będą.

  - Podczas tej weryfikacji nie stwierdzono w naszym województwie miejsc, gdzie prędkość należy obniżyć - wyjaśnia Marek Pruska, rzecznik GDDKiA w Katowicach. Za to na czterech odcinkach dróg pojedziemy szybciej.

  Po DK 78 w Kroczycach dopuszczalną prędkość zwiększono z 30 do 40 km, na dk 1 we Wrzosowej z 70 na 100 km, a w Brudzowicach z 90 na 100, a na DK 92 w Pyskowicach zamiast 70 km na godz., pojedziemy o 20 km szybciej.

  - W tych miejscach sytuacja na drogach jest płynna i ciągła, wspólnie z policją uznaliśmy więc, że w można w nich podwyższyć dopuszczalną prędkość - wyjaśnia Pruska.

  Znacznie więcej w porównaniu do Śląskiego, zmian naniesiono na drogach Wielkopolski - oznakowanie zmieniono aż na 65 odcinkach, zarówno podwyższeń jak i obniżeń prędkości najwięcej było tu na drogach krajowych - 92 oraz 11. W całym kraju, jak wynika z raportu GDDKiA, najczęstsza zmiana to podwyższenie ograniczenia z 70 do 90 km/h i z 60 do 70 km/h.

  Przeglądy oznakowania są prowadzone przez GDDKiA dwa razy w roku.  *Najpiękniejszy Rynek w woj. śląskim jest w... ZAGŁOSUJ i ZMIEŃ WYNIK
  *Matura 2013: Pytania egzaminacyjne na 100 proc. ZOBACZ
  *Nudyści już zawitali na plaże ZOBACZCIE, gdzie spotkacie naturystów w woj. śląskim
  *Tak zdasz egzamin na prawo jazdy kat. A na motocykl ZDJĘCIA i WIDEO
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama