Ważne
  ZUS dla ubezpieczonych: Sprawdź stan swojego konta...

  ZUS dla ubezpieczonych: Sprawdź stan swojego konta emerytalnego

  JJ

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W ramach ogólnopolskiej akcji informacyjnej Dni Ubezpieczonego w Oddziale ZUS-u w Sosnowcu oraz inspektoratach w Dąbrowie Górniczej, Jaworznie i Zawierciu od 7 do 9 października, od godziny 9 do 17, dyżurować będą eksperci.
  ZUS w Sosnowcu specjalnie zaprasza od 7 do 9 października

  ZUS w Sosnowcu specjalnie zaprasza od 7 do 9 października ©Arkadiusz Gola

  Akcja jest adresowana do wszystkich osób ubezpieczonych oraz ich rodzin. Tematem przewodnim jest „Informacja o stanie konta ubezpieczonego”. Eksperci będą wyjaśniać, dlaczego ZUS wysyła taką informację, co się w niej znajduje, dlaczego warto się z nią zapoznać i dlaczego warto mieć obliczony kapitał początkowy, a także czym jest hipotetyczna emerytura.

  - Od 1 stycznia 2016 roku wejdą w życie nowe przepisy dotyczące wydawania zwolnień lekarskich. Jest to kolejny temat warty zainteresowania - mówi Joanna Biniecka, rzecznik prasowy Oddziału ZUS-u w Sosnowcu. - Każdy uczestnik akcji będzie mógł się dowiedzieć, co go interesuje w zakresie ubezpieczeń, a więc zapraszamy m.in.
  przyszłe matki, kobiety, które niedawno nimi zostały, ojców, osoby wybierające się do pracy za granicę, pracowników, zleceniobiorców i w ogóle wszystkich, którzy chcą świadomie podejmować korzystne dla siebie decyzje.

  Oczywiście, każdego dnia w Sali Obsługi Klientów w ZUS-ie można zasięgnąć informacji oraz założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych - tak, aby wiele spraw urzędowych załatwiać bez wychodzenia z domu. Jednak podczas akcji problemy związane z ubezpieczeniami traktowane są szerzej, można też podyskutować z ekspertami i zasięgnąć ich rad bez stresu, że w kolejce czekają następni klienci. Ponadto ZUS przygotował 13 rodzajów ulotek, tak, aby każdy mógł zapoznać się z przepisami dokładnie i bez pośpiechu.

  W trakcie trwania Dni Ubezpieczonego eksperci sosnowieckiego oddziału ZUS-u będą gościć w kilku zagłębiowskich szkołach z prelekcjami, m.in. na temat rodzajów umów o pracę, oraz zaprezentują możliwości, jakie daje Platforma Usług Elektronicznych.


  *Oto zakręt mistrzów w Katowicach. Każdego dnia ktoś ląduje na barierkach
  *Marsz przeciw imigrantom w Katowicach ZDJĘCIA + WIDEO
  *Adamek - Saleta ZDJĘCIA + WIDEO CAŁA WALKA
  *Merkury Market w Rybniku otwarty! ZOBACZ KONIECZNIE

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   totalne oszustwo

   observer (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Toż to totalne oszustwo .Informacja o stanie konta ubezpieczonego nic nie daje. Przy wyliczaniu przyszłej emerytury stan konta dzieli się przez miesiące dożycia dowolnie ustalane przez Urząd...rozwiń całość

   Toż to totalne oszustwo .Informacja o stanie konta ubezpieczonego nic nie daje. Przy wyliczaniu przyszłej emerytury stan konta dzieli się przez miesiące dożycia dowolnie ustalane przez Urząd Statystyczny bez jakiejkolwiek kontroli społecznej!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama