Świętochłowice: Będzie 115 miejsc więcej w przedszkolach

  Świętochłowice: Będzie 115 miejsc więcej w przedszkolach

  Martyna Dyszka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Choć rekrutacja do przedszkoli w Świętochłowicach zakończyła się w marcu, to dopiero teraz władze miasta zdecydowały się na otwarcie pięciu dodatkowych oddziałów przedszkolnych dla 3-latków. To oznacza 115 nowych miejsc dla maluchów. A wszystko dlatego, że z 1273 przyjętych do przedszkoli dzieci, zaledwie 129 stanowią 3-latki.
  - Wyż demograficzny "wyszedł" ze żłobków i teraz mamy dużo 3-latków. Do tego rząd prolongował obowiązek szkolny dla 6-latków. To sprawiło, że, niestety, najbardziej ucierpiały na tym 3-latki - mówi Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.

  Nie ukrywa, że na liście rezerwowej znalazły się też nazwiska małych świętochłowiczan, których rodzice spełniają kryteria przyjęć do placówek. Dlatego też w pierwszej kolejności do dodatkowych oddziałów przedszkolnych zostaną przyjęte te właśnie dzieci. Jeśli niektórzy rodzice będą spełniać tylko część kryteriów, też mogą liczyć na przyjęcie dziecka do świętochłowickich placówek.

  - W tych jednostkach, w których nie ma list rezerwowych, komisja rekrutacyjna przeprowadzi losowanie wśród osób, które spełniają te same kryteria - wyjaśnia prezydent.

  Świętochłowice, jak i wiele innych miast w Polsce, znalazły się w podobnej sytuacji. I biorąc pod uwagę przyszły rok, prezydent chce uspokoić mieszkańców.

  - Te 6-latki, które pójdą do szkół, zwolnią miejsca dla 3-latków i 4-latków. Dlatego rodziców, którzy mają możliwość pomocy ze strony dziadków, prosiłbym jeszcze o 12 miesięcy cierpliwości, bo w przyszłym roku na pewno sytuacja na terenie miast aglomeracji śląskiej poprawi się - tłumaczy prezydent.
  *Najpiękniejszy Rynek w woj. śląskim jest w... ZAGŁOSUJ i ZMIEŃ WYNIK
  *Matura 2013: Pytania egzaminacyjne na 100 proc. ZOBACZ
  *Nudyści już zawitali na plaże ZOBACZCIE, gdzie spotkacie naturystów w woj. śląskim
  *Tak zdasz egzamin na prawo jazdy kat. A na motocykl ZDJĘCIA i WIDEO
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama