Ważne
  Proces Katarzyny W. Czy rodzice Bartka pogrążą synową?

  Proces Katarzyny W. Czy rodzice Bartka pogrążą synową?

  Katarzyna Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Proces Katarzyny W.
  1/6
  przejdź do galerii

  Proces Katarzyny W. ©arc

  Proces Katarzyny W. trwa. Dzisiaj ponownie na ławie oskarżonych zasiądzie Katarzyna W., matka Madzi, oskarżona o zabójstwo swojej córki. To już siódma rozprawa w tym procesie. Dzisiaj zeznawać będą między innymi rodzice Bartka, męża Katarzyny W. - Beata i Sławomir. Jakie będą ich zeznania? Czy wniosą coś nowego do sprawy i czy pogrążą Katarzynę?
  Proces Katarzyny W. rozpocznie się tradycyjnie już o godzinie 9.30 w Sądzie Okręgowym w Katowicach. Niewykluczone, że zeznania teściowej W. będą bardzo emocjonalne. Kobiety nie przepadały za sobą, ich poglądy różniły się m.in. w kwestii wychowywania dziecka. Tak swoje relacje z synową opisywała jeszcze w zeszłym roku Beata C.: - Wiadomo, były różne zgrzyty, bo byłyśmy dla siebie obcymi ludźmi. To była żona syna, krótko się znałyśmy.


  Beata C. dodawała, że mimo wszystko starała się wspierać synową, jednak trudno było do Katarzyny dotrzeć.

  Dwa miesiące po narodzinach Magdy Katarzyna pokłóciła się z teściową o domowe obowiązki.

  - Kasia się obraziła. Powiedziałam jej, że ma tutaj męża i dziecko. Roześmiała mi się w twarz i wyszła. Po pięciu dniach przyszła zajrzeć do małej - opowiadała babcia Magdy. Podczas poprzedniej rozprawy zeznawała siostra Bartka, a także sam Bartek. Zeznawał także przyjaciel Bartka, Tomasz M. To on spędził z mężem Katarzyny W. większość dnia - 24 stycznia 2012 roku.

  Podczas szóstej rozprawy procesu Katarzyny W. wyszły w sądzie na jaw kłótnie Pauliny (siostry Bartka) z Katarzyną. Kobiety nie rozmawiały bezpośrednio ze sobą o porwaniu dziecka. Paulina pamięta dziwną sytuację, kiedy Katarzyna opisywała kurtkę rzekomego napastnika. Przeglądały jeden z portali aukcyjnych, by porównać kurtki. Katarzyna żadnej nie rozpoznała. To Paulinie wydało się już wówczas dość dziwne. Paulina zeznawała także, że Katarzyna W. konkretnie opisywała ludzi, których mijała, jak byli ubrani. Trasę też dokładnie określiła.

  W. od samego początku jest podczas rozpraw bardzo spokojna. Nie patrzy w kierunku świadków, często robi notatki. Czy tak będzie również podczas dzisiejszej rozprawy?

  Dodajmy, że w czerwcu odbędą się przesłuchania biegłych. To głównie na podstawie ich opinii, prokuratura postawiła kobiecie najpierw zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci, a potem zabójstwa.
  *Najpiękniejszy Rynek w woj. śląskim jest w... ZAGŁOSUJ i ZMIEŃ WYNIK
  *Matura 2013: Pytania egzaminacyjne na 100 proc. ZOBACZ
  *Nudyści już zawitali na plaże ZOBACZCIE, gdzie spotkacie naturystów w woj. śląskim
  *Tak zdasz egzamin na prawo jazdy kat. A na motocykl ZDJĘCIA i WIDEO
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama