Ważne
  Katowice: Nikt nie chce Spodka i MCK. W przetargu na...

  Katowice: Nikt nie chce Spodka i MCK. W przetargu na koncesję brak zgłoszeń

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Katowice: Nikt nie chce Spodka i MCK. W przetargu na koncesję brak zgłoszeń
  1/5
  przejdź do galerii
  Nie ma chętnych na zarządzanie Spodkiem oraz Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Przetarg na koncesję dla obu obiektów nie został rozstrzygnięty, bo do katowickiego magistratu nie wpłynęła żadna oferta w tej sprawie!
  Przypomnijmy, że kilka tygodni temu ratusz wydłużył termin składania wniosków o dopuszczenie do postępowania na wybór koncesjonariusza dla Spodka oraz Międzynarodowego Centrum Kongresowego. O wydłużenie terminu wnioskowała jedna z firm. Minął we wtorek.

  - Niestety nie wpłynął żaden wniosek. Rozważamy zmianę warunków udziału w postępowaniu, to znaczy zliberalizowanie obostrzeń stawianych przez urząd potencjalnym firmom. Do tej pory przetarg był tak skonstruowany, że mogli w nim startować tylko duzi gracze - wyjaśnia Jakub Jarząbek, rzecznik Urzędu Miasta w Katowicach.

  Nierozstrzygnięty właśnie przetarg, to już drugi w tym samym temacie. Poprzednie postępowanie zostało przerwane we wrześniu, po trwających ponad rok negocjacjach z dwoma firmami (Arena Management i SMG Polska). Powodem miały być błędy proceduralne w przetargu.

  Nowy przetarg błędów formalnych był już pozbawiony, ale warunki, które Katowice stawiały potencjalnemu operatorowi podobne do poprzednich. Umowa koncesyjna miałaby zostać zawarta na minimum osiem lat, ale nie więcej niż 15. Wynagrodzeniem zarządcy będą zyski z prowadzonych obiektów.

  W przetargu mogły wziąć udział podmioty, które "w okresie ostatnich 3 lat (…) zarządzały co najmniej 1 halą sportowo -widowiskową o pojemności co najmniej 6000 stałych miejsc siedzących oraz co najmniej 1 obiektem o charakterze centrum kongresowo - konferencyjno - wystawienniczego o powierzchni (…) co najmniej 10.000 m kw. lub na co najmniej 8000 miejsc siedzących oraz, że "w okresie ostatnich 3 zorganizowały lub pozyskały w obiektach, łącznie co najmniej 100 imprez, z wykluczeniem imprez sportowych oraz masowych imprez sportowych, a każda wykazana impreza przeznaczona była dla co najmniej 1.000 widzów/gości".

  Katowice mimo drugiej porażki w tym temacie z koncesji nie rezygnują. - Kolejny przetarg ogłosimy jeszcze w maju. Termin na składanie wniosków o dopuszczenie do postępowania będzie krótki, bo wyniesie 45 dni - zapowiada Jarząbek.
  *Najpiękniejszy Rynek w woj. śląskim jest w... ZAGŁOSUJ i ZMIEŃ WYNIK
  *Matura 2013: Pytania egzaminacyjne na 100 proc. ZOBACZ
  *Nudyści już zawitali na plaże ZOBACZCIE, gdzie spotkacie naturystów w woj. śląskim
  *Tak zdasz egzamin na prawo jazdy kat. A na motocykl ZDJĘCIA i WIDEO
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak mozna oglaszac przetarg na cos co nie istnieje

   ...przeciez MCK nie wiadomo kiedy zostanie zbudowane (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 16

   nie nalezy wiec sie dziwic, ze nikt nie interesuje sie zarzadzaniem nieistniejacym obiektem

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama