Ważne
  Pendolino w Zawierciu będzie się zatrzymywało raz dziennie

  Pendolino w Zawierciu będzie się zatrzymywało raz dziennie

  P. Musialska, Z. Anioł

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W końcu się udało. Po roku utyskiwań, starań, poselskich interpelacji: pociąg Pendolino będzie się zatrzymywał na stacji w Zawierciu.
  Od 13 grudnia obsługę pociągów EIP (Pendolino) będziemy mogli zobaczyć także na stacji w Zawierciu

  Od 13 grudnia obsługę pociągów EIP (Pendolino) będziemy mogli zobaczyć także na stacji w Zawierciu ©arc. Polska Press Grupa

  Dobra wiadomość dla mieszkańców Zawiercia. Od grudnia będzie się tu wreszcie zatrzymywała jedna para szybkich pociągów klasy premium, czyli Pendolino. PKP Intercity niechętnie chciało zdradzać szczegółowe informacje na temat dokładnego rozkładu jazdy.

  - Trwają prace nad nowym rozkładem jazdy, który wejdzie w życie w połowie grudnia bieżącego roku. Chcemy, aby nowa siatka połączeń była dopasowana do potrzeb pasażerów, a także potencjału poszczególnych ośrodków. Na ten moment możemy powiedzieć tylko, że pracujemy nad ewentualną możliwością zatrzymania jednej pary pociągów EIP na stacji Zawiercie. Dodatkowo w Zawierciu będą zatrzymywać się wszystkie pociągi EIC - przekazał zespół prasowy PKP Intercity.


  Według naszych informacji, w kierunku Warszawy pociąg odjedzie o godzinie 6.07, a w stolicy na dworcu centralnym będzie o 8. W drugą stronę natomiast EIP (Express Intercity Premium) wyjedzie z Warszawy Wschodniej o 15.38, a w Zawierciu będzie o 17.44. Godziny jednak mogą się jeszcze zmienić.

  Pesa DART, to najnowszy model zespolonego pociągu stworzonego przez Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz.


  - Zaznaczam, że wskazane powyżej czasy przyjazdu i odjazdu dotyczą rocznego rozkładu jazdy i mogą ulec kilkuminutowym zmianom - podkreśla Krzysztof Bańkowski, zastępca dyrektora Biura Strategii i Produktu PKP Intercity. - Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywał od 13 grudnia 2015 roku. Liczę, że realizacja zatrzymań pociągów kategorii EIP znajdzie odzwierciedlenie w działaniach promocyjnych po stronie regionu i przyczyni się do spopularyzowania wśród mieszkańców Zawiercia kolei jako środka transportu - dodaje Krzysztof Bańkowski.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   i ciekawe czy będą tym jeździć codziennie

   ain (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   do pracy na 8:00 za późno, żeby z niej dojechać to z Wawy odjeżdża za wcześnie a jakoś nie wierzę, żeby wszyscy z Zawiercia w odpowiednim wieku studiowali w stolicy ;)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama