Cieszyn: Ustąpił z powodu wpisu na Facebooku

  Cieszyn: Ustąpił z powodu wpisu na Facebooku

  JVL

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Cieszyn: Ustąpił z powodu wpisu na Facebooku
  O tym, że media społecznościowe mają duże znaczenie wie już wielu. Ostatnio na własnej skórze przekonał się o tym przewodniczący cieszyńskiej rady powiatu. Umieścił on na Facebooku wpis, który rozpętał burzę.
  Cieszyn: Ustąpił z powodu wpisu na Facebooku
  Na dzisiejszej sesji rady powiatu zaplanowano odwołanie obecnego przewodniczącego. Stanowisko to pełnił w ostatnich miesiącach Andrzej Bacza. Inicjatywa odwołania jest konsekwencją umieszczonego postu na Facebooku przez radnego.

  „POszukiwane 1000ha na innowacyjny projekt (myślę będzie 100% dofinansowania z UE) na wykup gruntów w terenie zalesionym + kawałek nasypu kolejowego (mirabelki) i budowę ogrodzenia pod napięciem z przeznaczeniem na zielony park dla członków i sympatyków odchodzących w mroki historii.
  Skansen będzie wpisany na listę UNESKO. Platformy widokowe (dla dorosłych) - montaż publiczno-prywatny. Czas trwania projektu z uwagi na przewidywalny POziom agresji 10 lat. Lekcje historii nowożytnej na miejscu dla dzieci starszych od roku 2025.” - napisał na swoim profilu Bacza.

  Wpis szybko wywołał falę oburzenia, a na radach powiatu stał się burzliwym tematem. Całą sytuację starał się uspokoić i wyjaśnić Bacza -Cytowany wpis został zaczerpnięty z jakiegoś komentarza internetowego końcem lipca br. na moim prywatnym profilu FB. Dlaczego? Była to z mojej strony (żartobliwa jak uważam) odpowiedź na brutalne treści – ataki na PIS, które wcześniej przeczytałem płynące z ust czołowych polityków Platformy Obywatelskiej. Wpisy na Facebooku są prywatne (w przeciwieństwie do publicznych np. blogów). Oczywiście w omawianym przypadku nie ma to już żadnego znaczenia. Posądzanie mnie o antysemityzm przez niektóre media, jest wstrząsająco absurdalne (dla mnie osobiście tym bardziej, że wielokrotnie byłem współorganizatorem wyjazdów edukacyjnych dla młodzieży do obozu w Oświęcimiu). Ktoś inny ma jednakowoż prawo do takowego postrzegania. Ubolewam, iż zamieszczona na moim profilu „wklejka” wywołała taką reakcję a szczególnie tego typu skojarzenia (użytkownicy FB wiedzą, że jest tysiące tzw. „memów” o skrajnej wymowie). Ale związku z tym oświadczam, że post absolutnie nie miał na celu wywołania tego typu konotacji. Oczywiście został skasowany. Wszystkich, Którzy poczuli się urażeni omawianym wpisem serdecznie przepraszam.

  Przeprosiny i wyjaśnienia nie pomogły. Wielu z członków rady powiatu uznała wypowiedź na tyle bulwersującą, że zażądała odwołania Baczy z pełnionej funkcji.

  - Radnych i to nie tylko PO, oburzyło przede wszystkim promowanie przez Andrzeja Baczę rozwiązań praktykowanych w sowieckiej Rosji oraz hitlerowskich Niemiec. Takie zachowanie na pewno nie przystoi radnemu. Facebook jest portalem społecznościowym, tak więc o prywatności wypowiedzi nie może być mowy - powiedział radny Jarosław Bodka.

  Inicjatywa odwołania przewodniczącego przez opozycję częściowo się nie powiodła. Zanim doszło do głosowania, Bacza sam ustąpił sam z stanowiska.

  Nie jest to jednak koniec zamieszania związanego z wpisem na FB. Pod koniec posiedzenia głos zabrał Jerzy Nogowczyk i oznajmił, że powołuje nadzwyczajne sesję rady powiatu - Oprócz oświadczenia i wniosku grupy radnych, nikt nie odniósł się w żaden sposób do wpisu Andrzeja Baczy. Nie zostało to w żadne sposób skomentowane. Chyba tego komentarza nam brakuje.


  *Oto zakręt mistrzów w Katowicach. Każdego dnia ktoś ląduje na barierkach
  *Marsz przeciw imigrantom w Katowicach ZDJĘCIA + WIDEO
  *Adamek - Saleta ZDJĘCIA + WIDEO CAŁA WALKA
  *Merkury Market w Rybniku otwarty! ZOBACZ KONIECZNIE

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Najgorsze to to, ze jest za glupi, zeby napisac poprawnie Unesco. :-)

   DELL (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   jw.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem