Ważne
  Koleje Śląskie: Kolejka gigant przed kasami w Katowicach....

  Koleje Śląskie: Kolejka gigant przed kasami w Katowicach. Kasjerka się spóźniła

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tak kolejka przed kasami Kolei Śląskich na dworcu w Katowicach wyglądała w minioną sobotę o godz. 5.
  1/5
  przejdź do galerii

  Tak kolejka przed kasami Kolei Śląskich na dworcu w Katowicach wyglądała w minioną sobotę o godz. 5. ©J. Przybytek

  Kasjerka spółki Koleje Śląskie ponad godzinę spóźniła się do pracy, a podróżni na dworcu w Katowicach tkwili w gigantycznej kolejce. O sprawie pisaliśmy w ubiegłym tygodniu: o 5 rano w sobotę na katowickim dworcu wszystkie kasy Kolei Śląskich były zamknięte, przed nimi tłumy. Przedstawiciele spółki przeprowadzili w sprawie śledztwo.
  Miała być komunikacja na najwyższym poziomie, a jest wielki blamaż. W środę Koleje Śląskie poinformowały, że po 1 czerwca wzrosną ceny biletów i o 39 proc. zmniejszy się liczba połączeń realizowanych przez spółkę. Powód? Fatalny stan finansów. Oszczędności nie usprawiedliwiają jednak fatalnego traktowania podróżnych. O czym mowa?

  W minioną sobotę na dworcu w Katowicach przed kasami Kolei Śląskich tworzyły się gigantyczne kolejki.
  Była sobota, godz. 5 rano, początek weekendu i szansa, aby korzystając z niezłej pogody wyrwać się poza miasto. Entuzjazm podróżnych skutecznie przytępiła obsługa na dworcu. Z opóźnieniem otwarta została zaledwie jedna kasa. Ogonek stojący przed nią ciągnął się przez całą szerokość hali dworca. Klientom KŚ raczej humoru nie poprawiał fakt, że tylko nieco mniejsza kolejka była przed kasami Intercity.

  CZYTAJ TAKŻE:
  Koleje Śląskie mają podróżnych w... [ZDJĘCIA Z DWORCA KATOWICE]


  W Kolejach Śl. przeprowadzili śledztwo i okazało się, że faktycznie kasjerka, która swoją kasę miała uruchomić o godz. 5, pojawiła się w pracy dopiero o 6.10. Na szczęście dwie inne kasjerki pojawiły się na stanowiska wcześniej i ta, która miała otworzyć okienko o 5.30, zrobiła to, jak podają w KŚ, o 5.06, a kolejna zamiast o godz. 6 - o 5.21.

  - W stosunku do kasjerki, która otworzyła kasę z opóźnieniem, zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe - zapewnia Maciej Zaremba, rzecznik spółki Koleje Śląskie. Dodaje, że do firmy nie dotarły skargi od pasażerów. - Ponieważ nie zanotowaliśmy zwrotów biletów, to wydaje się, że na szczęście udało się skutecznie rozwiązać ten problem - ocenia. I przypomina, że w hali dworca czynne są trzy automaty z biletami na pociągi KŚ.

  CZYTAJ TAKŻE:
  DWORZEC KOLEJOWY W KATOWICACH: SUPER BYŁO TYLKO W CZASIE OTWARCIA. A TERAZ...


  O tym jednak nie wszyscy wiedzą, a część pasażerów zapomina śpiesząc się na pociąg. Sporo jest też osób, które kupując bilet, chcą zasięgnąć języka o połączeniu. I tak w minioną sobotę ludzie nerwowo przestępowali z nogi na nogę, zerkali na zegarki i karnie czekali na swoją kolej.

  Tylko nieliczni zdecydowali się na zakup biletu w pociągu. To nic strasznego ani obciążającego kieszeń, więc polecamy to rozwiązanie. Dodatkową opłatę płacimy, owszem, gdy na danej stacji są kasy kolejowe, ale jest niewielka.

  Rzecz w tym, że być może wcale nie zapłacimy za bilet... Na przykład na trasie z Katowic do Bielska-Białej (pociąg odjeżdża w sobotę o 5.31) do części podróżnych konduktor dotarł dopiero w Czechowicach -Dziedzicach. Mogli więc wysiąść w Tychach, Pszczynie albo Goczałkowicach za podróż nie płacąc i część tak pewnie też zrobiła. Cóż, trudno się dziwić finansowym tarapatom w KŚ.

  SKOMENTUJ SYTUACJĘ, KTÓRA MIAŁA MIEJSCE NA DWORCU KOLEJOWYM W KATOWICACH. CZY KOLEJE ŚLĄSKIE ZACHOWUJĄ SIĘ W STOSUNKU DO PASAŻERÓW PRAWIDŁOWO?
  *Najpiękniejszy Rynek w woj. śląskim jest w... ZAGŁOSUJ i ZMIEŃ WYNIK
  *Matura 2013: Pytania egzaminacyjne na 100 proc. ZOBACZ
  *Nudyści już zawitali na plaże ZOBACZCIE, gdzie spotkacie naturystów w woj. śląskim
  *Tak zdasz egzamin na prawo jazdy kat. A na motocykl ZDJĘCIA i WIDEO
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (19)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   NOWY ROZkład

   777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 10

   ROZKŁAD przedŚMIERTNY kokoLEJi PEŁowskich.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   NOWY ROZkład

   777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 11

   ROZKŁAD przedŚMIERTNY kokoLEJi PEŁowskich.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   NOWY ROZkład

   777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 9

   ROZKŁAD przedŚMIERTNY kokoLEJi PEŁowskich.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   R.I.P. KŚ

   grabarz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 9

   Koleje Śląskie przestaną istnieć. Pierwszy etap to samobójczy rozkład jazdy od czerwca. Granda i złodziejstwo w biały dzień.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kukiz ma racje

   Jonathan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 12

   Tak wygląda państwo centralistycznie sterowane, zawsze będzie smród, bida i zacofanie do Europy Zachodniej. Największe gospodarki świata oparte są na silnych regionach gospodarczych. Tylko nie może...rozwiń całość

   Tak wygląda państwo centralistycznie sterowane, zawsze będzie smród, bida i zacofanie do Europy Zachodniej. Największe gospodarki świata oparte są na silnych regionach gospodarczych. Tylko nie może być tak w polszy. Układ Zamknięty!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie do pomyślenia.

   Pan Gąbka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 6

   To jest naprawdę skandal niebywałej kategorii. Czy s_u_k_i_n_s_y_n_y z KŚ zdają sobie sprawę z faktu ilu podróżnych wraca z Katowic z pracy pociągami w stronę Rybnika pomiędzy 17.00 a 21.00? Czy...rozwiń całość

   To jest naprawdę skandal niebywałej kategorii. Czy s_u_k_i_n_s_y_n_y z KŚ zdają sobie sprawę z faktu ilu podróżnych wraca z Katowic z pracy pociągami w stronę Rybnika pomiędzy 17.00 a 21.00? Czy ludziom (?) z KŚ wydaje się, że wszyscy (tak jak oni zapewne) pracują od 7.00 do 15.00 albo od 8.00 do 16.00? Czy oni zdają sobie sprawę z faktu ile osób straci przez nich pracę, bo alternatywnej komunikacji z Rybnika po prostu nie ma (20-osobowych busów nie liczę). Czy w tym województwie i kraju jest ktoś, kto jakoś w tej sprawie zainterweniuje? Od czego jest marszałek tego całego województwa? Czy ktoś rozliczy tę bandę, która rozkradła te miliony i porozdawała stołki kolesiom? To nie powinien już być czas więziennych krat, ale szubienic i szafotów.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ?

   matematyk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 9

   no właśnie: ilu?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kasjer

   zestresowany pasażer (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 9

   A dyrektor biura nadzorując kasjerów poniósł konsekwencję? Słyszałem na pociągu, że tym biurem zarządza zakręcona istota.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   e tam

   doradca doradców ds porad (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 8

   No a kto ma ponieść konsekwencje Dyrektor ds Kas, Pełnomocnik Zarządu ds Kas czy może Doradca Zarządu ds Kas - najwidoczniej doszli do wniosku ze prościej będzie zwolnić kasjerke - jak nie była...rozwiń całość

   No a kto ma ponieść konsekwencje Dyrektor ds Kas, Pełnomocnik Zarządu ds Kas czy może Doradca Zarządu ds Kas - najwidoczniej doszli do wniosku ze prościej będzie zwolnić kasjerke - jak nie była spokrewniona z żadnym z 20 dyrektorów lub pełnomocników w innym przypadku zwolnią to co przyszła godzinę wczesniej do pracy ;)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Z Rynku Kolejowego - całkiem słuszne!

   onyx (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 9

   "Zapraszamy busy

   O planie naprawczym wprowadzanym właśnie przez KŚ mówi „porażka” - Na solidną analizę i stworzenie podbudowy planu naprawczego potrzeba czasu. A że tu czasu nie było,...rozwiń całość

   "Zapraszamy busy

   O planie naprawczym wprowadzanym właśnie przez KŚ mówi „porażka” - Na solidną analizę i stworzenie podbudowy planu naprawczego potrzeba czasu. A że tu czasu nie było, więc mamy robienie cięć po omacku. Z drugiej strony, gdyby tego w ogóle nie zrobiono, to jesienią nastąpiłaby upadłość spółki - ocenia Furgalski.

   - Trudno ocenić rzecz inaczej, skoro nawet na najbardziej uczęszczanych trasach mocno ograniczono ofertę, a kryterium, jakie zastosowano przy wyborze połączeń przeznaczonych do likwidacji było takie, czy istnieje alternatywny środek komunikacji. To oznacza, że kolej mówi: pasażerowie macie busy, własne samochody, są drogi, więc jedźcie nimi, a może my za 2-3 lata, jak się sytuacja poprawi, o was ponownie zawalczymy. To jest oddawanie pola boju konkurencji - kwituje Furgalski.

   Koszmarne ceny biletów

   – Średnio o 1 zł i 20 groszy, czyli o około 20% wzrosną ceny biletów na najpopularniejszych wśród pasażerów odległościach (od 0 do 55 km). Natomiast średni wzrost cen w całym, obejmującym 26 pozycji, cenniku wyniesie średnio 10%. Zrezygnowano także z biletów strefowych – podał przewoźnik. Niestety, dla części pasażerów prawda przedstawia się jeszcze gorzej.

   – O ile procent wzrośnie cena mojego biletu, jeśli teraz kosztuje 110 zł, a od czerwca ma kosztować 195 zł? – pyta retorycznie jeden z Czytelników, dojeżdżający z Tarnowskich Gór do Katowic. Jak dodaje, czas przejazdu 34 km na tym odcinku wynosi do 68 min – Alternatywą jest „studencka limuzyna” – kwituje zawiedziony".zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   KASY TO PESTKA! OD 1 CZERWCA KATOWICE TO BĘDZIE STACYJKA KŚ A NIE DWORZEC!

   KŚ KŚ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 14

   Cztery godziny przerwy w kursowaniu pociągów w kierunku Bielska (7.31 - 11.31); sześć godzin przerwy w kierunku Tarnowskich Gór, cztery godziny przerwy w kierunku Rybnika, Raciborza; sześć godzin...rozwiń całość

   Cztery godziny przerwy w kursowaniu pociągów w kierunku Bielska (7.31 - 11.31); sześć godzin przerwy w kierunku Tarnowskich Gór, cztery godziny przerwy w kierunku Rybnika, Raciborza; sześć godzin przerwy w kierunku Skoczowa, Ustronia, Wisły; dwie godziny przerwy na trasie SKR Tychy - Sosnowiec... Prawdziwe hity nowego rozkładu jazdy, to i kasy nie będą potrzebne, bo i po co!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   NOWY HIT KOLEI ŚLĄSKICH - WAKACJE OD 15 CZERWCA!!! CO NA TO RZECZNIK???

   katowiczanin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 7

   Pani Justyno, dziękujemy, że staje Pani po stronie pasażerów coraz bardziej zniesmaczonych tym, co wyprawiają z nim Koleje Śląskie. Nowy "rozkład jazdy" faktycznie rozłoży nasze codzienne podróże,...rozwiń całość

   Pani Justyno, dziękujemy, że staje Pani po stronie pasażerów coraz bardziej zniesmaczonych tym, co wyprawiają z nim Koleje Śląskie. Nowy "rozkład jazdy" faktycznie rozłoży nasze codzienne podróże, no ale wiadomo, że słowami pewnego Pana "był oparty na absurdalnych założeniach". A jaka będzie odpowiedź Pana Rzecznika na fakt, o którym już za moment się przekonamy, że Pani nie odpuści też tematu aktualności strony www przewoźnika, obiecywanego profilu na Fb i notorycznego skandalu z taborem...zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   TO O CZYM SIĘ PRZEKONAMY - TO WAKACJE W KŚ OD 15 CZERWCA!!!

   katowiczanin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 6

   Od 15 czerwca z rozkładu wyleci KOLEJNYCH kilkanaście połączeń, które nie będą kursować "w okresie wakacyjnym od 15 czerwca...". Tak oto KŚ będą miały wakacje już na dwa tygodnie przed ich...rozwiń całość

   Od 15 czerwca z rozkładu wyleci KOLEJNYCH kilkanaście połączeń, które nie będą kursować "w okresie wakacyjnym od 15 czerwca...". Tak oto KŚ będą miały wakacje już na dwa tygodnie przed ich rozpoczęciem! Jaka tym razem zadziałała "metodologia" lub jaki "algorytm" liczenia???zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama