Pogrom w Legnicy. Zagłębie Sosnowiec pnie się w górę

Patryk Trybulec
Po raz ostatni Zagłębia wygrało w pierwszej lidze 30 sierpnia, gdy pokonało Pogoń Siedlce. Wczoraj ten licznik się zatrzymał Lucyna Nenow
Zagłębie Sosnowiec odrobiło ligowe zaległości. Drużyna Artura Derbina rozgromiła w Legnicy miejscową Miedź aż 4:1 i awansowała z 11 na 6 miejsce w pierwszoligowej tabeli.

Pierwszy sygnał do ataku dał niezawodny Jakub Arak, który na listę strzelców wpisał się już w 36. minucie spotkania. To jednak nie było ostatnie słowo młodziutkiego napastnika, bo do meczowego protokołu dopisał się także po przerwie. I chociaż goście pokusili się o gola kontaktowego, to jednak ich nadzieje na odrobienie zaległości trwały tylko króciutką chwilę, bo już kilkadziesiąt sekund później wynik podwyższył Grzegorz Fonfara.

Była dopiero 69. min. spotkania, ale piłkarze Zagłębia nie zamierzali bronić korzystnego wyniku i poszli za ciosem. Na kwadrans przed końcem ostateczny cios zadał Łukasz Matusiak. Tym samym Zagłębie przerwało passę 3 spotkań bez zwycięstw, a kibice mogą żałować, że piłkarze tak skuteczni nie są na Ludowym.

Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 1:4

0:1 Jakub Arak (36), 0:2 Jakub Arak (60), 1:2 Łukasz Garguła (67-karny), 1:3 Grzegorz Fonfara (68) 1:4 Łukasz Matusiak (76)

Miedź Smug - Bartczak, Stasiak, Midzierski, Łuszkiewicz - ŁobodzińskiI, Cierpka, Daniel, GargułaI (86. Kakoko), Gancarczyk - Szabala (74. Labukas)

Zagłębie Fabisiak - Sierczyński, Sołowiej, MarkowskiI, UdoviczićI - Ryndak (82. Tylec), Matusiak, Dudek, Mizgała (67. Fonfara), PribulaI - Arak (79. Fidziukiewicz)