Częstochowa: dzieci zagrają z muzykami w filharmonii

  Częstochowa: dzieci zagrają z muzykami w filharmonii

  Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Filharmonia Malucha grała już w Katowicach
  1/2
  przejdź do galerii

  Filharmonia Malucha grała już w Katowicach ©Filharmonia Malucha

  Muzyka rozwija dzieci. Dlatego w Filharmonii Częstochowskiej organizowane będą koncerty Filharmonii Malucha. Pierwszy koncert Filharmonii Malucha odbędzie się 26 maja.
  - Liczymy, że w Dniu Matki na koncert przyjdą mamusie z dzieciakami, także panie w ciąży - mówi Marcin Bujnowicz, pomysłodawca Akademii Malucha. Podczas koncertu usłyszymy Kwintet Dęty Blaszany, złożony z muzyków na co dzień grających w Orkiestrze Wojskowej Sił Powietrznych z Bytomia.

  Będą to krótkie utwory, a cały koncert potrwa godzinę.

  Na długie koncerty dzieci nie są przygotowane, szybko się nudzą.
  Aby urozmaicić koncert, po dwóch utworach publiczność przejdzie na scenę, na której zostaną zainstalowane specjalne podesty. Dzieciaki będą mogły dotknąć instrumentów. A nawet zagrać z orkiestrą na instrumentach dętych z... papieru. Będzie też kącik zabaw.

  Filharmonia Malucha jest cyklem koncertów muzyki poważnej, skierowanych specjalnie do małych dzieci, niemowlaków i kobiet w ciąży. Repertuar jest starannie dobierany i dostosowany do percepcji dzieci. Także otoczenie uwzględnia wymagania dzieci.

  W Częstochowie na początek przygotowano cykl czterech koncertów Filharmonii Malucha. W programie są utwory m.in. Haendla, Purcella, Clarka, Bacha, Czajkowskiego, Manciniego, Straussa. Jeśli pomysł się przyjmie, będzie więcej koncertów.
  Organizatorzy Filharmonii Malucha zapewniają, że muzyka w okresie prenatalnym oraz do 18. miesiąca życia jest podstawowym bodźcem, stanowi jedną z podstawowych form aktywności dziecka.

  - Naturalną potrzebę kontaktu z muzyką widać już u niemowląt, zaś u dzieci nieco starszych muzyka klasyczna pomaga kształtować wrażliwość. Na koncercie mały słuchacz obcuje z muzyką w odświętnej, uroczystej scenerii. Może też chłonąć wiedzę w formie miłej zabawy - zachęca do przyjścia koncert Filharmonii Malucha Jadwiga Mackiewicz, która już od prawie pół wieku prowadzi koncerty dla najmłodszych w Filharmonii Warszawskiej.  *Najpiękniejszy Rynek w woj. śląskim jest w... ZAGŁOSUJ i ZMIEŃ WYNIK
  *Matura 2013: Pytania egzaminacyjne na 100 proc. ZOBACZ
  *Nudyści już zawitali na plaże ZOBACZCIE, gdzie spotkacie naturystów w woj. śląskim
  *Tak zdasz egzamin na prawo jazdy kat. A na motocykl ZDJĘCIA i WIDEO
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama