Prace ponad 80 artystów na Triennale Grafiki Polskiej. Dzis...

  Prace ponad 80 artystów na Triennale Grafiki Polskiej. Dzis wernisaż wystawy w Muzeum Śl.

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Dziś (2 października) wieczorem w Muzeum Śląskim otwarta zostanie wystawa Triennale Grafiki Polskiej. Zobaczymy prace ponad 80 artystów, które na pokonkursową wystawę wybrali jurorzy konkursu.
  Prace ponad 80 artystów na Triennale Grafiki Polskiej. Dzis wernisaż wystawy w Muzeum Śl.
  Triennale Grafiki Polskiej to najbardziej prestiżowa i najważniejsza ogólnopolska impreza graficzna o charakterze konkursowym, stanowiąca przegląd polskiej grafiki współczesnej i towarzysząca Międzynarodowemu Triennale Grafiki w Krakowie.

  Ideą Triennale jest wychwycenie najbardziej wartościowych postaw artystycznych oraz aktualnych trendów w grafice. W tegorocznej edycji po raz pierwszy prace oceniano w dwóch kategoriach. Pierwsza z nich - drukowalne - koncentrowała się na tradycyjnej grafice, oceniano między innymi podejście artysty do problemu utrwalenia obrazu. Ważny był tu zarówno warsztat graficzny, przeniesienie idei na podłoże, jak i twórcze do niego podejście.
  Druga kategoria - matrycowe idee - zachęcała do prezentacji dzieł o charakterze intermedialnym lub instalacyjnym. Ocena prac uwzględniała głównie sposób ujęcia idei matrycy. Ich rodzaje ująć można w zakresie od kreacji intermedialnych i cyfrowego modelowania obrazu po przestrzenne, bądź też złożone instalacje graficzne, włączając w to również konceptualne definiowanie graficznej matrycy. W ramach tej kategorii zgłaszane mogły być także prace mieszczące się w idei tradycyjnego graficznego druku, podkreślające jednakże innowacyjny i nowatorski stosunek artysty do matrycy.

  W sumie zgłoszono 623 prace 254 autorów. Najciekawsze prace graficzne nagrodziło jury w składzie: Andrzej Bednarczyk, Tomasz Daniec, Sebastian Dudzik, Ryszard W. Kluszczyński, Andrzej Łabuz, Mirosław Pawłowski, Krystyna Piotrowska, Małgorzata Et Ber Warlikowska, przyznając 19 nagród regulaminowych oraz fundowanych. Wszystkie nagrody zostaną oficjalnie wręczone w trakcie wernisażu wystawy, 2 października 2015 r. o godzinie 18.00, w nowej siedzibie Muzeum Śląskiego.


  *Oto zakręt mistrzów w Katowicach. Każdego dnia ktoś ląduje na barierkach
  *Marsz przeciw imigrantom w Katowicach ZDJĘCIA + WIDEO
  *Adamek - Saleta ZDJĘCIA + WIDEO CAŁA WALKA
  *Merkury Market w Rybniku otwarty! ZOBACZ KONIECZNIE

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama