Ważne
  Ks. prof. Arkadiusz Wuwer został kapelanem Związku...

  Ks. prof. Arkadiusz Wuwer został kapelanem Związku Górnośląskiego

  JOL

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Ks. prof. Arkadiusz Wuwer został kapelanem Związku Górnośląskiego

  ©Uniwersytet Śląski

  Ks. prof. Arkadiusz Wuwer został kapelanem Związku Górnośląskiego. Dotychczas funkcję tę pełnił ks. dr Paweł Buchta. Nowy kapelan ma 49 lat i od 14 lat jest adiunktem dydaktyczno-naukowy na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
  Ks. prof. Arkadiusz Wuwer został kapelanem Związku Górnośląskiego

  ©Uniwersytet Śląski

  Ks. Arkadiusz Wuwer to ksiądz, wybitny teolog, człowiek wielkiej wiedzy, pasji i dobrych emocji. Poza tym świetnie pisze i przemawia. Dziennikarze nie zapomną nigdy spotkań z biskupami, podczas których dawał swoim przesłaniem nadzieję oraz inspirował do rozmyślań. Ks. Wuwer urodził się w roku 1966 w Turzy Śląskiej. Święcenia kapłańskie otrzymał w roku 1990, a po nich, do roku 1993 był wikarym w Parafii Św. Michała Archanioła w Michałkowicach.

  W latach 1993-1999 studiował na Wydziale Nauk Społecznych Papieskiego Uniwersytetu św. Tomasza z Akwinu „Angelicum” w Rzymie. W roku 1997 ukończył w Rzymie Szkołę Formacji II stopnia dla Kadr Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.

  W latach 1999-2000 wykładał katolicką naukę społeczną w Centro Interdisciplinare di Formazione Permanente w Fano oraz w Associazione Centro Culturale San Bartolomeo w Bergamo. W roku 2000 nostryfikował doktorat z nauk humanistycznych w zakresie socjologii na Wydziale Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

  Od 1 października 2001 r. jest adiunktem dydaktyczno-naukowy na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W latach 2002-2005 był sekretarzem metropolity katowickiego. Od roku 2003 jest członkiem Rady Duszpasterskiej Archidiecezji Katowickiej. W latach 2004-2009 pełnił obowiązki rzecznika prasowego Kurii Metropolitalnej w Katowicach i Arcybiskupa Metropolity Górnośląskiego.

  Od roku 2005 jest duszpasterzem dziennikarzy Archidiecezji Katowickiej i członkiem Rady Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od roku 2008 jest członkiem Senackiej Komisji ds.. Organizacji i Rozwoju Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od roku 2009 jest przewodniczącym ogólnopolskiej sekcji wykładowców Katolickiej Nauki Społecznej. Od roku 2012 jest członkiem Rady Kapłańskiej Archidiecezji Katowickiej i sekretarzem Rady Społecznej przy Arcybiskupie Metropolicie Katowickim. Pełni też funkcję przewodniczącego komisji ds.. społecznych II Synodu Archidiecezji Katowickiej.

  Dekretem abp. Wiktora Skworca, metropolity katowickiego z dnia 15 września 2015 r. mianowany został kapelanem Związku Górnośląskiego.


  *Oto zakręt mistrzów w Katowicach. Każdego dnia ktoś ląduje na barierkach
  *Marsz przeciw imigrantom w Katowicach ZDJĘCIA + WIDEO
  *Adamek - Saleta ZDJĘCIA + WIDEO CAŁA WALKA
  *Merkury Market w Rybniku otwarty! ZOBACZ KONIECZNIE

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wszędzie

   te (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   sukienkowe oszołomy a potem okazuje się że to gej albo pedofil spadajcie do swojej ojczyzny która was chowa jak wyjdzie na jaw jakieś zboczenie- czy ci co chodzą do kościoła to ludzie bez mózgu czy...rozwiń całość

   sukienkowe oszołomy a potem okazuje się że to gej albo pedofil spadajcie do swojej ojczyzny która was chowa jak wyjdzie na jaw jakieś zboczenie- czy ci co chodzą do kościoła to ludzie bez mózgu czy wola milczeć bo co powie sąsiad ?zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do - te

   Tak sobie myślę (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Czemuś biedny ? Boś głupi . Czemuś głupi boś biedny !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   te stare purty i pryki bez slonskyj wizji

   mara ślonsko (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

   majom swojego kapelonka na uostatnio droga swoja i zwiazku.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   oszołomem może jesteś ty

   znany (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Wiesz nie znasz człowieka to go nie osądzam jakbyś chodz w 1% procencie dokonał co on to możemy pogadać buraku

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama