Ważne
  Cieszyn: Czy profil burmistrza na FB ma jakiś sens?

  Cieszyn: Czy profil burmistrza na FB ma jakiś sens?

  JVL

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Cieszyn: Czy profil burmistrza na FB ma jakiś sens?

  ©um.cieszyn.pl

  Gdzie lepiej zapytać burmistrza: na FB czy stronie miasta? Jeżeli z Facebooka nie będzie korzystał systematycznie.
  Cieszyn: Czy profil burmistrza na FB ma jakiś sens?

  ©um.cieszyn.pl

  Cieszyniacy w przeciwieństwie do mieszkańców wielu innych miast mają dość prostą możliwość zadawania pytań władzy, by na przykład interweniować w jakiejś miejskiej sprawie lub podpytać ją o plany na przyszłość. Cieszyniacy mogą w dwa sposoby zadać pytanie burmistrzowi. Pierwszy to skorzystanie z strony Urzędu Miejskiego i znajdującej się tam zakładki „Pytania do Burmistrza”. Pomysłodawcą tej formy kontaktu był przed kilkoma laty ówczesny burmistrz Bogdan Ficek. Druga, nowsza możliwość, przewiduje zadanie pytania burmistrzowi przez portal Facebook.

  - Najistotniejszą częścią będą wywiady umieszczane raz w miesiącu, a w których pan Ryszard Macura odpowie na wszystkie pytania, jakie będą gromadziły się w ramach Facebook’a - zapowiadał swego czasu burmistrz Ryszard Ma-cura na swojej stronie na FB.

  Teraz wyjaśnia jednak, iż z powodu dużej ilości obowiązków wywiady na FB nie będą się pojawiać systematycznie jak można było sądzić po wpisie na jego koncie.

  - Moja decyzja o udzielaniu wywiadów osobie prowadzącej profil „Ryszard Macura” na Facebooku jest wynikiem próśb osób, odwiedzających ten profil już po wyborach. Ponieważ mój czas jest aktualnie dość szczelnie wypełniony obowiązkami publicznymi, dlatego początkowo w ogóle nie wracałem do wspomnianego profilu, aż w końcu zdecydowałem się na serię dziesięciu wywiadów, których treścią byłyby poruszane przez odwiedzających profil problemy - wyjaśnił burmistrz Macura. Dodał, że po zakończeniu tej serii znowu na jakiś czas zawieszone zostanie funkcjonowanie tego profilu na FB. - Mam jednak nadzieję, że poza urzędowymi kontaktami uda mi się znowu za jakiś czas wrócić do tych nieformalnych kontaktów z użytkownikami sieci internetowej. Traktuję je bowiem jako uzupełnienie formalnych i licznych bezpośrednich, nieformalnych kontaktów z mieszkańcami Cieszyna - dodał Ryszard Macura.

  - Byle nie skończyło się jak ze spotkaniami z mieszkańcami, zapału starczyło chyba na dwa - zauważyła Katarzyna Koczwara na FB, przewidując, że na profilu Ryszarda Macury nie będą się zbyt często pojawiać nowe treści.

  Mieszkańcy są zgodni - dodatkowa możliwość kontaktu z burmistrzem na pewno by nie zaszkodziła.

  Jednak czy profil jest potrzebny, jeżeli działa również formularz na stronie urzędu miasta, w którym można zadawać pytania.

  - Po co powielać zadania, jeżeli na jednej ze stron nie mamy pewności, że otrzymamy odpowiedź - stwierdziła Katarzyna z Cieszyna.

  Wyborczy profil Macury polubiło ponad tysiąc użytkowników. Nowy profil tylko ponad 300 użytkowników. Mało prawdopodobne jest, by nowy profil zaczął się cieszyć wśród mieszkańców dużą popularnością, jeżeli burmistrz nie zamierza na nim systematycznie odpowiadać na pytania.A


  *Oto zakręt mistrzów w Katowicach. Każdego dnia ktoś ląduje na barierkach
  *Marsz przeciw imigrantom w Katowicach ZDJĘCIA + WIDEO
  *Adamek - Saleta ZDJĘCIA + WIDEO CAŁA WALKA
  *Merkury Market w Rybniku otwarty! ZOBACZ KONIECZNIE

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama