Wielkie regaty Rybnik Match Race na zalewie już w ten...

  Wielkie regaty Rybnik Match Race na zalewie już w ten weekend

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wielkie regaty Rybnik Match Race na zalewie już w ten weekend
  1/4
  przejdź do galerii
  Już w najbliższy weekend na wodach rybnickiego zalewu odbędą się regaty match racingowe Rybnik Match Race zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata ISAF. W regatach weźmie udział 10 zaproszonych załóg z Polski i Niemiec.
  W najbliższy weekend na wodach Zalewu Rybnickiego pojawią się zawodnicy walczący o punkty do rankingu Pucharu Świata ISAF w żeglarstwie meczowym! Dzięki inicjatywie rybnickiego środowiska regatowego, członków Yacht Club Rybnik i KS Górnik Boguszowice udało się nawiązać współpracę z organizatorami regat meczowych Polish Match Tour. Dzięki temu siódma, ostatnia tegoroczna impreza tego cyklu odbędzie się w Rybniku!

  - Organizatorzy otrzymali prawie 20 aplikacji od załóg które chciały wziąć udział w tych zawodach, ale formuła regat dopuszcza start tylko 10 załóg. Organizatorzy regat zapewniają 4 jednakowe regatowe jachty Skippi 650 Match. Dzięki temu każda załoga ma wyrównane szanse, a o wyniku decydować będą umiejętności i taktyka a nie sprzęt. Jest to standard stosowany w regatach meczowych na całym świecie dlatego wiele załóg może przyjechać na regaty nawet z odległych miejsc świata - mówią organizatorzy zawodów.

  Planowanych jest rozegranie ok 50 krótkich wyścigów/meczów eliminacyjnych 1 na 1 a po nich finały dla najlepszych 2 załóg. Zwycięzca każdego wyścigu zdobywa punkt, przegrany dostaje 0. Runda eliminacyjna polega na serii wyścigów każdy z każdym czyli każdy załoga popłynie w 9 wyścigach. Te załogi które zgromadzą najwięcej zwycięstw/punktów awansują do rundy finałowej.
  Nad sprawnych przebiegiem regat czuwać będzie 4 sędziów i 2 arbitrów sędziujących wyścigi na wodzie i rozpatrujących protesty natychmiast nakładając kary zwrotu w przypadku przekroczenia przepisów. Regaty odbędą się w bezpośredniej bliskości brzegu doskonale widoczne dla publiczności.

  Pierwsze regaty meczowe na Śląsku to spore wyzwanie. Nowy akwen, nowi partnerzy i spore oczekiwania – to zrozumiałe bo to impreza rangi Pucharu Świata jakiej jeszcze w Rybniki nie było. Pierwsza edycja to regaty rangi grade4 w skali od 1 (max) do 5, wiec na starcie pojawią się zawodnicy klasyfikowani powyżej 100 miejsca w rankingu sterników ISAF. Faworytem regat będzie na pewno Jens Hartwig, który jeszcze rok temu plasował się w czołowej 100 rankingu a obecnie jest 130 na Świecie. Na pewno mocny będzie Szymon Szymik z Yacht Club Rybnik, który po roku przerwy wraca do ścigania, a w przeszłości zajmował wysoką 65 pozycję na świecie. Kolejnym mocnym zawodnikiem będzie Krzysztof Małecki czyli Juniorska Reprezentacja Polski oraz Sławek Plichta, doświadczony w match racingu zawodnik z trójmiasta. Na pewno będzie wiele emocji i ciekawych pojedynków, więc warto zaplanować sobie czas i przyjechać nad Zalew aby pooglądać zmagania. W piątek treningi, w sobotę eliminacje a w niedzielę półfinały i finały – zapowiedział Maciej Cylupa, dyrektor Polish Match Tour

  Organizatorem regat Rybnik Match Race jest MT Partners – Polish Match Tour oraz KS Górnik Boguszowice przy współpracy z Yacht Club Rybnik. Bazą regat jest przystań KS Górnik Boguszowice w Rybniku przy ulicy Rudzkiej.
  Otwarcie regat planowane jest w sobotę 3.10 o godz. 09.00. Wyścigi odbędą się w sobotę w godzinach 10 – 18 i w niedzielę w godzinach 10 – 16 w pobliżu przystani KS Górnik Boguszowice.


  *Oto zakręt mistrzów w Katowicach. Każdego dnia ktoś ląduje na barierkach
  *Marsz przeciw imigrantom w Katowicach ZDJĘCIA + WIDEO
  *Adamek - Saleta ZDJĘCIA + WIDEO CAŁA WALKA
  *Merkury Market w Rybniku otwarty! ZOBACZ KONIECZNIE

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama