Ekstraklasa: Piast Gliwice – Wisła Kraków 1:0 [NOWE ZDJĘCIA, RELACJA]

TOK
Piast Gliwice - Wisła Kraków 1:0
Piast Gliwice - Wisła Kraków 1:0 Arkadiusz Ławrywianiec / Dziennik Zachodni
W meczu 11. kolejki ekstraklasy Piast Gliwice wygrał z Wisłą Kraków 1:0. Bramkę strzelił Martin Nespor (45+1). Gliwiczanie wygrali dziewiąty mecz w tym sezonie i mają komplet zwycięstw przy Okrzei.

Kibice Piasta przyszli na mecz z Wisłą w koszulkach z napisem „Historycke vysledki”, które przy Okrzei zastąpiło „Resultados historicos”, którymi chwalił się trener Angel Perez Garcia. Teraz gliwiczanie za sprawą czeskiego szkoleniowca Radoslava Latala są samotnym liderem tabeli.

W pierwszej połowie mieliśmy wszystko – walkę, okazje na bramki z obu stron, ostrą przepychankę między piłkarzami, a tuż przed przerwą gol dla Piasta.

Bramkę strzelił Martin Nespor pokonując Radosława Cierzniaka po dośrodkowaniu Patrika Mraza. Chwilę wcześniej po błędzie Jakuba Szmatuły przy wyprowadzaniu piłki świetną sytuację zmarnowali goście. Wilde-Donald Guerrier źle podał do Pawła Brożka i okazja natychmiast się zemściła. Nespor strzelił szóstego gola w tym sezonie. Po jego trafieniu sędzia zakończył pierwszą połowę.

W 42. minucie mieliśmy też trochę boksu w wykonaniu piłkarzy. Najpierw Denisa Popović sfaulował Nespora, który upadając trafił ręką w twarz przeciwnika. Zaczęła się przepychanka, w której najbardziej czynny udział brali Josip Barisić i Paweł Brożek. Nespor dostał żółtą kartkę, tak jak Barisić i Brożek, choć ci dwaj powinny się cieszyć, bo zasłużyli na wyrzucenie z boiska.

Goście robili co mogli, aby doprowadzić do wyrównania, a Piast starał się odgryzać po kontrach.
Najwięcej zamieszania przed bramką Szmatuły robił Brożek. Jak już sam nie znajdował sposobu na skuteczny strzał, to podawał do kolegów. Tak było w 70. minucie, kiedy odegrał do Krzysztofa Mączyńskiego, którego uderzenie powinno trafić do siatki, ale piłkę głową podbił Uros Korun. Po drugiej stronie gola mógł zdobyć Barisić, jednak źle przymierzył głową.

Szczęścia z rzutu wolnego z ostrego kąta próbował Mraz - Cierzniak wybił piłkę spod poprzeczki (81. minuta).
Jakby tego było mało pojedynek z bramkarzem przegrał Gerard Badia (87. minuta).
Wisła nie była dłużna – Szmatuła poradził sobie ze strzałem z bliska Brożka.

- W tym meczu potwierdziła się stara piłkarska prawda, że jeśli nie strzelasz bramki, to ją tracisz. Bardzo żałuję tej sytuacji, po której powinniśmy byli objąć prowadzenie - stwierdził trener Wisły Kazimierz Moskal.

Piast Gliwice – Wisła Kraków 1:0 (1:0)
1:0 Martin Nespor (45+1-głową)

Piast: Szmatuła – Osyra, Korun, Hebert – Pietrowski, Murawski, Żivec, Vacek (77. Mak), Mraz – Barisić (90+2. Moskwik), Nespor (67. Badia)
Wisła: Cierzniak – Jović, Guzmics, Sadlok, Burliga – Boguski, Uryga (75. Marszalik), Popović (83. Crivellaro), Mączyński (90+1. Kuczak), Guerrier – Brożek

Żółte kartki: Barisić, Nespor – Brożek, Sadlok, Burliga, Mączyński, Jović
Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)
Widzów: 8.909