Nowe zwierzęta w śląskim zoo. Samiczka puszczyka ma aż...

  Nowe zwierzęta w śląskim zoo. Samiczka puszczyka ma aż czworo piskląt!

  Monika Krężel

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Puszczyki uralskie w chorzowskim zoo. Mama z pisklętami
  1/5
  przejdź do galerii

  Puszczyki uralskie w chorzowskim zoo. Mama z pisklętami ©Sabina Cieśla-Nobis

  Sowy w chorzowskim zoo miały zostać przeniesione do nowoczesnych wolier. Okazało się, że przeprowadzka trochę się opóźni. Powód? Najpierw przedłużająca się zima, a teraz powiększenie się sowich rodzin.
  W śląskim zoo wykluło się pisklę płomykówki oraz dwa pierwsze pisklęta puszczyków. - Później okazało się, że nie ma dwóch puszczyków, tylko trzy. Jeszcze później ukazało się nam czwarte pisklę - opowiada Maciej Frądczak z sekcji dydaktyki chorzowskiego zoo. - Radość jest duża, ponieważ para rodzicielska została skojarzona niedawno i po raz pierwszy przystąpiła do lęgów. Cieszymy się więc, że zakończyły się one aż takim sukcesem!


  Tymczasem pozostałe gatunki sów już wkrótce będą zasiedlały swoje nowe woliery, które są świetnie wyposażone - w platformy i konary. Sowy je uwielbiają. Można więc powiedzieć, że jest to naprawdę wysoki standard sowich mieszkań. Płomykówki oraz puszczyki uralskie pozostaną w starych wolierach do czasu, kiedy młode podrosną i będzie je można przenieść bez stresu dla nich, ich rodziców oraz opiekunów.

  Co jeszcze można oglądać w chorzowskim zoo? Po sprowadzeniu flamingów, wydry Franziski oraz czterech samic antylopy addaks, do zoo przyjechały kolejne transporty antylop.

  W chorzowskim zoo zagościł więc samiec addaksa urodzony w Krakowie w 2012 roku. - Jest jeszcze dosyć niespokojny, czuje się niepewnie w nowym miejscu i z tego powodu jak na razie oglądać go można w wewnętrznych boksach pawilonu antylop - mówi Maciej Frądczak. - Gdy tylko poczuje się bezpieczniej, dołączy do stada samic i razem z nimi zacznie wychodzić na wybieg zewnętrzny.

  W ubiegły czwartek powróciły do nas oryksy szablorogie, które swego czasu z powodzeniem hodowane były w śląskim zoo. - Jest to dla nas duże wydarzenie, ponieważ są to zwierzęta wymarłe na wolności i - podobnie jak w przypadku addaksów - dla gatunku tego prowadzony jest Europejski Program Hodowlany - wyjaśnia Maciej Frądczak.
  Oryksy mają angielskie pochodzenie. W Chorzowie znalazły dom dwuletnie samice z Knowsley w Anglii oraz samiec, też urodzony w 2011 r. w angielskim Woburn. Trzy antylopy przebywają na tymczasowym wybiegu. Gdy tylko ukończone zostaną wybiegi wokół nowego pawilonu żyraf, antylopy te zamieszkają tam razem z kudu wielkimi oraz - być może - z zebrami Grevy’ego. Decyzja jeszcze nie zapadła.

  Chorzowskie zoo jest czynne codziennie od godz. 9 do 19, kasy - do 18.
  *Najpiękniejszy Rynek w woj. śląskim jest w... ZAGŁOSUJ i ZMIEŃ WYNIK
  *Matura 2013: Pytania egzaminacyjne na 100 proc. ZOBACZ
  *Nudyści już zawitali na plaże ZOBACZCIE, gdzie spotkacie naturystów w woj. śląskim
  *Tak zdasz egzamin na prawo jazdy kat. A na motocykl ZDJĘCIA i WIDEO
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama