Ekstraklasa: Korona - Podbeskidzie 0:0 [RELACJA, ZDJĘCIA]. Historyczny punkt Górali w Kielcach

Podbeskidzie zremisowało z Koroną 0:0
Podbeskidzie zremisowało z Koroną 0:0 Polska Presse
Piłkarze Podbeskidzia po raz pierwszy w historii nie przegrali w ekstraklasie na wyjeździe z Koroną. Mecz w Kielcach był słabym widowiskiem i zakończył się bezbramkowym remisem. Górale dopiero w ostatnim kwadransie śmielej zaatakowali gospodarzy, ale nie zdołali strzelić gola.

Bielszczanie wygrali dwa ostatnie wyjazdowe spotkania w Poznaniu i Łęcznej, ale mecz w Kielcach zaczęli bardzo ostrożnie skupiając się głównie na obronie dostępu do własnej bramki. W I połowie dobre okazje po stronie gospodarzy mieli Airam Cabrera, Marcin Cebula, Vlastimir Jovanović i Szymon Pawłowski, ale między słupkami Górali dobrze spisywał się Emiljus Zubas. Goście odpowiedzieli dwoma kontrami, po których na bramkę rywali strzelał Mateusza Szczepaniak, ale każdorazowo był na pozycji spalonej.

Po zmianie stron nadal na boisku dominowali kielczanie, ale po raz kolejny potwierdziło się, że podopieczni trenera Marcina Brosza mają ogromne problemy ze zdobywaniem bramek. Na gola w lidze czekają już od 410 minut gry. W 80 minucie Michał Przybyła nie potrafił skierować piłki do pustej bramki z 3 m, bo zamiast czołem uderzył ją tylną częścią głowy.

Górale zaatakowali dopiero w końcówce. Z rzutu wolnego tuż obok słupka strzelił Adam Mójta, a z bliska celu chybił Szczepaniak. Goście piłkę meczową mieli w 87 minucie, ale Zubas w znakomitym stylu obronił uderzenie z dystansu Łukasza Sierpiny i jak najbardziej zasłużenie został wybrany najlepszym zawodnikiem tego spotkania. Pod wodzą trenera Roberta Podolińskiego Podbeskidzie jeszcze nie przegrało.

Korona Kielce – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:0