Coraz więcej chętnych do pracy w policji

  Coraz więcej chętnych do pracy w policji

  Maria Olecha

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Gdy kryzys gospodarczy daje się we znaki i wiele firm redukuje liczbę etatów, zainteresowanie pracą w policji rośnie z miesiąca na miesiąc. Tylko w komendzie w Zabrzu zostanie zatrudnionych 19 nowych funkcjonariuszy, a od początku roku zabrzańska policja przyjęła w swoje szeregi aż 25.
  - To rekord - mówi Marek Wypych, rzecznik zabrzańskiej komendy. Podobnie jest w gliwickim garnizonie, gdzie codziennie do kadr zgłasza się około 10 kandydatów. Okazuje się, że pensja 2,2 tys. zł brutto na początek wystarczy, aby skusić np. absolwentów szkół wyższych, nierzadko znających też języki obce.

  Jeszcze rok temu w śląskiej policji było aż 600 wakatów. Policjanci apelowali i na różne sposoby zachęcali do pracy w służbach mundurowych.
  Przekonywali, że to zawód ciekawy i prestiżowy. Gliwiccy funkcjonariusze nakręcili np. specjalny filmik, który miał skusić do pracy w policji. W Siemianowicach Śląskich z kolei dzielnicowi pracujący w terenie namawiali bezrobotnych i wykształconych mieszkańców do składania podań o przyjęcie do pracy.

  Tymczasem teraz liczba wakatów w śląskim garnizonie spadła o blisko połowę, a kandydatów zainteresowanych pracą w policyjnym mundurze wciąż przybywa. Komenda w Bytomiu ma ponad 30 zgłoszeń i niebawem zatrudni kilku nowych funkcjonariuszy. Podobnie będzie w Gliwicach.

  - Zgłaszają się do nas osoby, które wcześniej pracowały w atrakcyjnych zawodach, teraz pracę straciły lub obawiają się, że ją utracą - mówi nadkom. Piotr Bieniak z biura prasowego śląskiej policji. - Ale nie tylko. Mamy też coraz więcej podań o pracę, które złożyli ludzie świeżo po studiach lub tacy, którzy wrócili z emigracji zarobkowej - dodaje nadkom. Bieniak.

  Myli się jednak każdy, kto sądzi, że w dobie kryzysu pracę w policji można znaleźć łatwiej niż dotychczas. - Nie obniżyliśmy poprzeczki - zapewniają policjanci. - Sito selekcyjne jest po to, aby zatrudniać najlepsze i najbardziej wartościowe osoby.

  Więcej informacji na temat pracy w policji można znaleźć na stronie internetowej: www.slaska.policja.gov.pl.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama