Sroka: Piłkarze Piasta nadal zadziwiają piłkarską Polskę

  Sroka: Piłkarze Piasta nadal zadziwiają piłkarską Polskę

  Jacek Sroka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Najpierw było niedowierzanie, później zaskoczenie, które teraz zaczyna przeradzać się w zniecierpliwienie kiedy w końcu ten dziwny lider przestanie wygrywać. Tak piłkarska Polska reaguje na występy Piasta w tym sezonie. Niektórzy z fachowców aż przebierają z nerwów nogami zastanawiając się kiedy ustalona od lat hierarchia naszego futbolu znów zacznie w lidze obowiązywać, a gliwi-czanie wrócą na swoje miejsce.
  Jacek Sroka

  Jacek Sroka

  Trener Radoslav Latal na szczęście nic sobie nie robi z tych opinii. Być może nie docierają one nawet do Czecha, który do końca nie orientuje się jeszcze w realiach naszego futbolu i być może dlatego porywa się z motyką na słońce, bo tak niektórzy traktują otwierającą się coraz wyraźniej możliwość włączenia się klubu z Gliwic do rywalizacji o tytuł mistrza Polski.

  Może jednak najwyższa pora pochwalić to co robią w Gliwicach Martin Nespor i spółka.

  Nikt przecież nie może powiedzieć, że drużyna, która wygrała dziewięć meczów w lidze, w tym z reprezentującymi Polskę w Lidze Europejskiej Legią i Lechem, jest przypadkowym liderem rozgrywek.

  Stadion na Okrzei stał się prawdziwą twierdzą Piasta, który jako jedyny wygrał u siebie wszystkie sześć spotkań. Zespół Latala prowadzi w lidze wyraźnie i jeśli dalej będzie grał tak skutecznie, to już w grudniu może zapewnić sobie awans do czołowej ósemki. To w naszej lidze nigdy wcześniej się nie zdarzyło, więc apeluję - doceńmy Piasta.


  *Oto zakręt mistrzów w Katowicach. Każdego dnia ktoś ląduje na barierkach
  *Marsz przeciw imigrantom w Katowicach ZDJĘCIA + WIDEO
  *Adamek - Saleta ZDJĘCIA + WIDEO CAŁA WALKA
  *Merkury Market w Rybniku otwarty! ZOBACZ KONIECZNIE

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   co za bzdura

   Antek z Gliwic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Piłkarze zadziwiają piłkarską Polskę? A jaką mają zadziwiać? Szachową? Ale pan redaktor zdiagnozował dlaczego Piast rządzi w lidze. Na poziomie podstawówki. Szacun

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama