List do DZ: Dlaczego nie wykorzystujemy istniejących ujęć...

  List do DZ: Dlaczego nie wykorzystujemy istniejących ujęć wody, np. w Zabrzu

  Krzysztof z Zabrza

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Z zainteresowaniem przeczytałem artykuł pani Moniki Krężel pt. „Cel: zadbać o wodę” z dnia 25.09.2015 r. Dlatego chciałbym, aby redakcja zainteresowała się ujęciami wody w Zabrzu przy ul. Srebrnej. Chodzi o szyb Maciej w Maciejowie.
  Drugie ujęcie głębinowe, z którego całkowicie zaprzestano pompowania wody, to szyb Jan w Zabrzu-Mikulczycach przy ul. Kopalnianej, gdzie jest woda pitna. Jeżeli nie da się jej spożytkować do celów spożywczych, bo ma dużo wapnia, to do celów gospodarczych lub przemysłowych powinna być wykorzystywana, np. dla elektrowni, koksowni, a nie pompowana do rzeki Bytomki. Jako emerytowany górnik z wieloletnim doświadczeniem w pracy pod ziemią, pamiętam, że już dawno temu było przewidziane, że po wyczerpaniu złóż węgla w byłej kopalni Mikulczyce, utrzyma się ona ze sprzedaży wody, bo tam na dole jest wybudowana piękna pompownia. Co z tego, że urządza się wielkie konferencje z udziałem naukowców, skoro jednocześnie dopuszcza się do takiego marnotrawstwa wody.

  Nie sztuka stale podwyższać ceny za wodę, lepiej byłoby już dawno zagospodarować wodę z tych ujęć, szczególnie że mamy coraz bardziej pogłębiającą się suszę. Dodam, że mieszkańcy Zabrza wiedzą o tych niewykorzystanych ujęciach wody, więc tym bardziej są niezadowoleni, że od dawna łupi się ich podwyżkami za zużycie wody, która jest coraz droższa.


  *Oto zakręt mistrzów w Katowicach. Każdego dnia ktoś ląduje na barierkach
  *Marsz przeciw imigrantom w Katowicach ZDJĘCIA + WIDEO
  *Adamek - Saleta ZDJĘCIA + WIDEO CAŁA WALKA
  *Merkury Market w Rybniku otwarty! ZOBACZ KONIECZNIE

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wina prezydentki

   Mikul (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Zmienic prezydentke bo co ona robi? Nic tylko podwyzki i oczywiscie nowe gmachy dla urzedasow rodzinny interes i nic wiecej dla mnie darmozjady nic nie robia tylko kase biora i łupią mieszkancow

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama