Druga IKEA w Katowicach? To nowy magazyn. Otwarcie 12...

  Druga IKEA w Katowicach? To nowy magazyn. Otwarcie 12 czerwca [ZDJĘCIA, WIDEO, CIEKAWOSTKI]

  Katarzyna Pachelska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Druga IKEA w Katowicach? To nowy magazyn. Otwarcie 12 czerwca [ZDJĘCIA, WIDEO, CIEKAWOSTKI]
  1/19
  przejdź do galerii

  ©MARZENA BUGAŁA-AZARKO

  Sklep sieci IKEA w Katowicach, jedyny w województwie śląskim, rozrasta się. Niedawno rozbudowano Halę Targową, teraz na ukończeniu jest budowa nowego magazynu zewnętrznego. My byliśmy w środku nowej hali i znamy zasady, na jakich będzie funkcjonował magazyn. Zobacz ZDJĘCIA i WIDEO nowego magazynu IKEI w Katowicach.


  Katowicki sklep sieci IKEA, odwiedzany przez mieszkańców całego województwa i z trzech ościennych, rozrasta się. Wyszedł nawet poza obręb swojej ulicy, w kierunku CH Agata, pozostając jednak po tej samej stronie al. Roździeńskiego. Tam, na działce, na której kiedyś straszyła zrujnowana hala, wybudowano nową, w charakterystycznym dla IKEA kolorze niebieskim. W kilku miejscach na jej fasadzie widnieje napis: IKEA i Magazyn zewnętrzny.

  Ten teren od kilku lat był własnością szwedzkiej sieci, jednak dopiero w ubiegłym roku zdecydowano się zrobić z niego użytek. IKEA potrzebowała miejsca na składowanie mebli większych rozmiarów. Uruchomiono co prawda magazyn zewnętrzny na Dąbrówce Małej, kilka kilomterów od sklepu, ale nie wystarczał on już na potrzeby sklepu. Poza tym nowy magazyn oznacza zmniejszenie liczby dostaw, a tym samym kosztów.

  W październiku 2012 r. rozpoczęto budowę wielkiej hali magazynowej przy sklepie IKEA przy al. Roździeńskiego. - Budowa tego magazynu ma ułatwić klientom zakupy mebli o większych gabarytach, których nie można wziąć z półki magazynu samoobsługowego, w sklepie - informuje Monika Kosakiewicz, kierownik ds. lokalnego marketingu w IKEA Katowice. Magazyn jest nazywany przez pracowników sklepu "wydawką".

  Powierzchnia magazynu to prawie 6 tys. metrów kwadratowych. Jednak klienci zobaczą tylko niewielką część magazynu, bo zatrzymają się w punkcie obsługi klienta, gdzie, po okazaniu dokumentów z kasy, zostaną im wydane meble, kanapy, łóżka czy szafy. Magazyn będzie więc obsługiwał klientów zmotoryzowanych, dlatego klienci nie powinni przechodzić przez jezdnię oddzielającą parkingi IKEA od nowego magazynu, ani jechać tam wózkiem sklepowym, tylko dostać się tam własnym samochodem.

  Otwarcie magazynu przewidziano na 12 czerwca, jednak do końca czerwca mają tam zostać przeniesione np. meble kuchenne. Główne wejście do magazynu znajduje się nie od strony al. Roździeńskiego, ale od strony Rawy. Przed nim jest parking na kilkadziesiąt aut, obok - rampy do rozładunku TIR-ów. Na parking można będzie dojechać z dwóch stron - od sklepu IKEA lub od strony al. Roździeńskiego, obok Agaty. Co ciekawe, nie przewidziano żadnego ogrodzenia terenu magazynu.

  Magazyn będzie otwarty pół godziny dłużej niż sklep, by klienci mogli na koniec dnia jeszcze odebrać z niego kupione meble.
  Godziny otwarcia sklepu: pon-pt 10:00-22:00, sob-niedz 10:00-21:00.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama