Parzymiechy: Jesienny Bieg im. Redaktora Tomasza Hopfera za...

    Parzymiechy: Jesienny Bieg im. Redaktora Tomasza Hopfera za nami [ZDJECIA, WYNIKI]

    Zdjęcie autora materiału

    Piotr Ciastek

    Dziennik Zachodni

    Dziennik Zachodni

    Parzymiechy: Jesienny Bieg im. Redaktora Tomasza Hopfera za nami
    1/26
    przejdź do galerii

    Parzymiechy: Jesienny Bieg im. Redaktora Tomasza Hopfera za nami ©Karol Żerdziński

    Na terenie Ośrodka Terapii Uzależnień od Alkoholu w Parzymiechach, w słoneczną niedzielę 4 października 2015 roku odbyła się XXXVII edycja Ogólnopolskiego, Trzeźwościowego, Jesiennego Biegu im. Redaktora Tomasza Hopfera.
    Organizatorem sportowej rywalizacji byli: Ognisko TKKF „Zryw” przy NZOZ OTU w Parzymiechach, Urząd Gminy Lipie jako główny sponsor, oraz KS „Sokół” Parzymiechy. Uroczystego otwarcia jednej z najstarszych imprez biegowych w kraju dokonała Wójt Gminy Lipie - Bożena Wieloch wraz z Dyrektorem Ośrodka Terapii Uzależnień – Markiem Grzybem.

    W biegowych zmaganiach uczestniczyło 428 zawodników i zawodniczek z terenu całego Kraju, w tym 207 uczestników Biegu Głównego i Nordic Walking oraz 221 w biegach dzieci i młodzieży.

    Uczestnicy wszystkich biegów otrzymali pamiątkowy medal. Trzej najlepsi zawodnicy i zawodniczki w poszczególnych kategoriach wiekowych biegu głównego, a także biegów dzieci i młodzieży nagrodzeni zostali medalami, dyplomami, statuetkami oraz nagrodami rzeczowymi. Zwycięzcy klasyfikacji generalnej wśród kobiet i mężczyzn – otrzymali nagrody finansowe, a wszyscy startujący w biegu głównym oprócz medali - okolicznościowe koszulki.

    Najlepszych zawodników i zawodniczki dekorowali: Wójt Gminy Lipie – Bożena Wieloch, Dyrektor OTU – Marek Grzyb, Grzegorz Sapiejka – Prezes Klubu „Abstynent Rzemieślnik”, Witold Pawłowski – Prezes TKKF „Zryw” Parzymiechy, jeden z twórców Biegu, Michał Mikołajczyk – Dyrektor Biegu, Karol Żerdziński – gminny Koordynator Sportu oraz Radni Gminy Lipie: Zbigniew Bystrzykowski – Przewodniczący Rady Gminy, Jarosław Łyźniak, Janusz Mączka i Jacek Majchrzak.

    Wyniki Biegów dzieci i młodzieży:
    Przedszkolaki – dziewczęta:
    1.Nikola Treścińska- Bystrzanowice
    2.Dominika Lubosz- Szarlejka
    3.Emilia Pniak- Kłobuck-

    Przedszkolaki – chłopcy:
    1.Szymon Osiewacz- Lipie
    2.Karol Jasiński- Przyrów
    3.Maciej Bekus- Przyrów

    Klasy I-II SP – dziewczęta:
    1.Julia Uznańska- Praszka
    2.Emilia Błasiak- Dalachów
    3.ex. Kinga Wilk- Gana
    4.ex. Kinga Grabowska- Przystajń

    Klasy I-II SP – chłopcy:
    1.Szymon Krótki- Lubliniec
    2.Michał Birelt- Dalachów
    3.Piotr Rutka- Parzymiechy


    Klasy III-IV SP – dziewczęta:
    1.Wiktoria Ślusarczyk- Zajączki II
    2.Michalina Wydmuch- Kłobuck
    3.Treścińska Justyna- Lgoczanka

    Klasy III-IV SP – chłopcy:
    1.Patryk Grzyb- Kleśniska
    2.Jakub Sabańtka- Dalachów
    3.Kacper Wołowiec- Dalachów

    Klasy V-VI – dziewczęta
    1.Zuzanna Gancarek- Kłobuck
    2.Natalia Staszak- Dalachów
    3.Aleksandra Krzemińska- Dalachów

    Klasy V-VI – chłopcy:
    1.Damian Stegliński- Gana
    2.Kajetan Wydmuch- Kłobuck
    3.Artur Cisowski- Lipie

    Klasy I-III Gimnazjum – dziewczęta:
    1.Julia Pyrak- Krzepice
    2.Angelika Pietrzyk- Janów
    3.Natalia Kilan- Lipie

    Klasy I-III Gimnazjum – chłopcy:
    1.Przemysław Kilan- Opatów
    2.Przemysław Więdłocha - Parzymiechy
    3.Kacper Szymoniak- Zawady



    Wyniki XXXVII Biegu Jesiennego im. Red. Tomasza Hopfera (10000 m)


    Mężczyźni
    1. Ruslan Savczuk (Achilles Leszno)– 30:27
    2. Iurii Grytsak (LBK Luchesk)– 30:32
    3. Vołodymyr Tymashow (Achilles Leszno)– 32:02

    Kobiety
    1. Karolina Pilarska (WKB Meta Lubliniec)– 35:43
    2. Diana Kyrychuk (Kovel)– 37:22
    3. Natalia Batrak (Prefbet Śniadowo Łomża)– 38:00



    Klasyfikacje wiekowe

    M 16
    1. Ruslan Savczuk (Achilles Leszno)
    2. Łukasz Grajcar (CKS Budowlani Częstochowa)
    3. Przemysław Chatys (KU AZS Politechnika Opolska)

    M 30
    1. Iurii Grytsak (LBK Luchesk)
    2. Vołodymyr Tymashow (Achilles Leszno)
    3. Zbigniew Kalinowski (Zabiegani Częstochowa)

    M 40
    1. Grzegorz Stoparek (Klub Biegacza Warta)
    2. Sylwester Mazela (NGB Kłobuck)
    3. Bogdan Szczuka (Bytom)

    M 50
    1. Zbigniew Błaszczyk (Częstochowa)
    2. Wiktor Basiński (Falstart Rudniki)
    3. Jacek Lubczyński (NGB Kłobuck)

    M 60
    1. Mirosław Suk – (Zabiegani Częstochowa)
    2. Henryk Kępiński (KB Spartakus Bełchatów)
    3. Edward Antolak (TKKF Saturn Czeladź)


    K 16
    1. Pilarska Karolina (WKB Meta Lubliniec)
    2. Diana Kyrychuk (Kovel)
    3. Natalia Batrak (Prefbet Śniadowo Łomża)

    K 30
    1. Ewa Brych – Pająk ( Budowlani Częstochowa)
    2. Beata Wrońska (Jasło)
    3. Agnieszka Jeż (Lelów)

    K 45
    1. Barbara Frysiak (Wieluń)
    2. Renata Sukiennik (Zabiegani Częstochowa)
    3. Zdzisława Baros (Biegam dla Poli - Żytniów)


    Nordic Walking (5000 m)

    mężczyźni
    1. Dors Grzegorz – (ULKS Run Podkowa Janów) – 28:47
    2. Dors Łukasz – (ULKS Run Podkowa Janów) – 32:05
    3. Piotr Kilan – (NGB Kłobuck) – 32:30

    kobiety
    1. Aneta Dmowska – (Gwoździany)– 32:13
    2. Angelika Pietrzyk (ULKS Run Podkowa Janów)– 33:23
    3.Julia Gałązka (ULKS Run Podkowa Janów)– 34:57



    Klasyfikacja Gminy Lipie – Bieg główny, mężczyźni
    1. Andrzej Wieloch (Leśne Dziadki Parzymiechy)
    2. Roman Napiórkowski (Leśne Dziadki Parzymiechy)
    3. Arkadiusz Świerzy (Lipie)
    4. Marcin Krystek (Parzymiechy)
    5. Janusz Wydmuch (Parzymiechy)
    6. Łukasz Błaszczyk (Parzymiechy)

    Klasyfikacja Gminy Lipie – Bieg główny, kobiety
    1. Kornelia Kuc (Parzymiechy)
    2. Dorota Bęben (Parzymiechy)

    Klasyfikacja Gminy Lipie – Nordic Walking, mężczyźni
    1. Dariusz Foltyniewicz (Parzymiechy)


    *Oto zakręt mistrzów w Katowicach. Każdego dnia ktoś ląduje na barierkach
    *Marsz przeciw imigrantom w Katowicach ZDJĘCIA + WIDEO
    *Adamek - Saleta ZDJĘCIA + WIDEO CAŁA WALKA
    *Merkury Market w Rybniku otwarty! ZOBACZ KONIECZNIE

    Czytaj także

      Komentarze (1)

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      chca wygrac tyn bieg

      mara ślonsko (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 1

      bo mom gorko parzymiech!!!

      Najnowsze wiadomości

      Zobacz więcej

      DZ poleca

      DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

      DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

      Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

      Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

      Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

      Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

      Światło i kolor w pokojach dziecięcych

      Światło i kolor w pokojach dziecięcych

      Gry On Line - Zagraj Reklama