Sosnowiec: całe Ostrowy chcą pomóc Piotrowi w rehabilitacji...

  Sosnowiec: całe Ostrowy chcą pomóc Piotrowi w rehabilitacji [WIDEO]

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Mieszkańcy organizują festyn, podczas którego zbierane będą środki na rehabilitację ich sąsiada. W akcję angażuje się niemal cała dzielnica.
  Piotr Pastusiak jest ojcem dwóch córek, w sierpniu miał wziąć ślub. Plany pokrzyżowała jednak choroba

  Piotr Pastusiak jest ojcem dwóch córek, w sierpniu miał wziąć ślub. Plany pokrzyżowała jednak choroba ©arc. prywatne

  To był moment. Zwykłe spotkanie rodzinne przerodziło się w koszmar. Bliscy Piotra Pastusiaka z Sosnowca-Ostrów Górniczych byli przekonani, że to udar bądź zawał. Wezwali pomoc. Diagnoza? Cztery kręgi z odcinka szyjnego kręgosłupa po prostu wyskoczyły. Dodatkowo doszło do naruszenia rdzenia kręgowego.

  Dzisiaj Piotr, ojciec dwóch córek, który w sierpniu miał wziąć ślub ze swoją partnerką, jest po operacji, ale aktualnie leży w centrum rehabilitacyjnym w Tarnowskich Górach-Reptach Śląskich. Jest sparaliżowany, ale jest jeszcze szansa na to, by przywrócić mu chociaż część sił. Ważny jest jednak czas.

  By można było pomóc sosnowiczaninowi, potrzebna będzie dodatkowa rehabilitacja.
  Właśnie na nią środki zbierane będą podczas sobotniego festynu charytatywnego na stadionie Zewu Kazimierz przy ul. Gałczyńskiego w sosnowieckiej dzielnicy Ostrowy Górnicze. W jego organizację angażuje się niemal cała dzielnica, a także Fundacja dla Młodych.

  - Znamy się od dziecka. Przyjaźniłam się z jego siostrą. Ludzie się skrzyknęli i dla Piotra jest to budujące. Cieszy też to, że ludzie w Ostrowach wyszli ze swoich domów i chcą pomóc - mówi Ola Kemona, jedna z organizatorek sobotniego festynu. - Chcemy wesprzeć Piotra i jego rodzinę. Ta rehabilitacja jest niezbędna - podkreśla.

  - Bardzo się cieszymy, że mieszkańcy Ostrów Górniczych włączyli się w organizację pomocy dla Piotrka. Festyn zaktywizował bardzo wielu mieszkańców naszej dzielnicy. Mamy nadzieję, że uda się zebrać jak największą sumę dla naszego krajana. Dziękujemy też wszystkim, którzy nam pomagają przy organizacji - dodaje Marzenna Stokłosa, wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Ostrowy Górnicze.

  W organizację festynu włączył się również miejscowy klub sportowy - Zew Kazimierz.

  - Gdy tylko zostaliśmy poproszeni o pomoc w organizacji tak szczytnej imprezy, bez wahania zabraliśmy się do działania. Zew przekazał już sporą część fantów na loterię, jak również piłkę z podpisami naszej seniorskiej drużyny - mówi Paweł Kuroń, wiceprezes Zewu.

  Posted by Ola Kemona on 7 października 2015


  Festyn charytatywny rozpocznie się w sobotę o godz. 11. Rozpoczną go piłkarze Zagłębia Sosnowiec. W planach są m.in. występy artystyczne, lądowanie helikoptera, zumba i cała masa atrakcji dla rodzin. Przewidziano też licytację, podczas której pod młotek pójdą przedmioty ofiarowane m.in. przez piłkarzy Zagłębia i Legii Warszawa, Jakuba Błaszczykowskiego, Dodę czy Kamila Bednarka. Cały dochód z festynu zostanie przeznaczony na rehabilitację Piotra Pastusiaka.

  Będzie fundacja

  Niedawno cały Sosnowiec angażował się w pomoc dla chorego na mukowiscydozę Piotra Raczyńskiego. Zbierane środki miały być przeznaczone na kosztowną operację za granicą. 21-latek nie doczekał jednak przeszczepu płuc. Od jego śmierci minęły już ponad trzy miesiące.

  Na początku października jego rodzice poinformowali na jednym z portali społecznościowych o chęci kontynuowania jego dzieła.

  „Nasz Syn do końca wierzył, że dostanie nowe płuca i szansę na nowe życie. Miał pragnienie pomagania innym tak, jak pomagano jemu, kiedy tego potrzebował. Pamiętając, jak wspaniałym był człowiekiem: pracowitym, silnym, przedsiębiorczym, postanowiliśmy zrealizować Jego plany i założyć Fundację, która będzie pomagać chorym na mukowiscydozę. Wierzymy, że w naszym przedsięwzięciu nie będziemy sami i możemy liczyć na Waszą pomoc. Wkrótce przekażemy konkretne informacje na temat Fundacji i środków, które zostały zgromadzone na subkoncie Piotra” - napisali w specjalnym oświadczeniu Małgorzata i Jarosław Raczyńscy.


  *Koszmarny wypadek w Bytomiu. Dlaczego ciężarówka zmiażdżyła fiata i zabiła młoda kobietę?
  *Rolnik szuka żony ODC. 5 ZDJĘCIA + WIDEO
  *Nowe mieszkanie w Katowicach może być Twoje
  *Straszny wypadek w McDonaldsie: Dziewczynka ma poparzenia 4. stopnia

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   POMOC

   m (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   https://www.facebook.com/ola.kemona/videos/vb.100001366502842/913505595371649/?type=2&theater

   Spot promujący festyn...

   POMÓŻCIE ODZYSKAĆ PIOTRKOWI SPRAWNOŚĆ !!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama