Mysłowice: budowa Quick Parku potrwa rok. Zobaczcie jak...

  Mysłowice: budowa Quick Parku potrwa rok. Zobaczcie jak będzie wyglądała nowa galeria

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Mysłowicach powstanie Quick Park - pierwsze centrum handlowe w mieście
  1/21
  przejdź do galerii

  W Mysłowicach powstanie Quick Park - pierwsze centrum handlowe w mieście ©Mat. prasowe, Olga Krzyżyk

  W Mysłowicach powstaje pierwsze, nowoczesne centrum handlowe – Quick Park. Inwestor zgodę na budowę otrzymał ostatniego września tego roku. Obecnie trwają prace związane z uporządkowaniem terenu i przygotowaniem go pod budowę. Galeria będzie znajdowała się przy skrzyżowaniu głównych dróg Mysłowic, ulicy Katowickiej, która jest częścią drogi krajowej nr 79 i łączy Katowice z Krakowem oraz ulicy Obrzeżnej Północnej, służącej jako obwodnica miasta. W tym miejscu planowane jest także przedłużenie drogowej trasy średnicowej.
  Powierzchnia centrum handlowego wyniesie blisko 16 tys. metrów kwadratowych. W galerii będzie można zrobić zakupu w około 60 sklepach. Dokładne marki jeszcze nie są znane, pewne jednak jest, że będą to między innymi sklepy odzieżowe, obuwnicze, drogerie, a także duży sklep spożywczy znanej sieci. Ponadto będą także punkty usługowe oraz gastronomiczne. Na terenie Quick Parku będzie wydzielona strefa z restauracjami – food court. Przy centrum handlowym powstanie także duży parking, z 400 miejscami dla samochodów. Na terenie sklepu powstanie także pierwszy w mieście McDonald.

  Budowa Quick Parku potrwa rok. Zakupy w nowym centrum handlowe będzie można zrobić w czwartym kwartale 2016 roku. Ponadto nowa galeria to także nowe miejsca pracy. W centrum handlowym zatrudnienie będzie mogło znaleźć 600 osób. Wybudowanie centrum handlowego wpłynie także na zmianę otoczenia. Przy galerii powstaną przystanki autobusowe, odnowiony będzie także pobliski teren zielony.

  - W centrum handlowym Quick Park będzie 60 sklepów, będą to krajowe i międzynarodowe marki odzieżowe, perfumeryjne, drogeryjne i obuwnicze, a także supermarket, który będzie miał ofertę handlu detalicznego-spożywczego oraz pierwsza w Mysłowicach restauracja typu McDonald. Miasto czekało na tę inwestycję już osiem lat – mówi Jarosław Fijałkowski, prezes spółki Real2b.

  W sąsiedztwie powstającego centrum handlowego znajdują się największe dzielnice miasta: Śródmieście, Bończyk i Stare Miasto. W pobliżu jest także stacja benzynowa oraz hipermarket Real.

  - Zdecydowaliśmy się na tę lokalizację, gdyż jest to jedyny teren w mieście, który ma plan miejscowego zagospodarowania terenu pod inwestycje centrum handlowego. Ponadto w tym miejscu łączą się dwie kluczowe drogi w mieście, w pobliżu są także osiedla mieszkaniowe. Mysłowice są ostatnim z dużych miasta na Śląsku, które nie posiadało dużego centrum handlowego. Teraz to się zmieni – dodaje Jarosław Fijałkowski.

  W poniedziałek, 6 października, odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod pierwsze centrum handlowe w Mysłowicach. Uczestniczyli w niej inwestorzy z warszawskiej spółki Real2b oraz katowickiego Holdimexu, od którego zakupiono grunt, a także władze miasta.

  - Mysłowice wciąż się rozrastają. W końcu, w mieście powstanie duże centrum handlowe, które zarazem będzie dużym zakładem pracy. W galerii, aż 600 osób będzie mogło zdobyć zatrudnienie. Quick Park będzie także pierwszym centrum handlowym na Śląsku, w którym będzie znajdował się oddział miejskiego urzędu. Mieszkańcy Mysłowic będą mogli tutaj na przykład zarejestrować samochód – zapowiada Edward Lasok, prezydent Mysłowic.


  *Koszmarny wypadek w Bytomiu. Dlaczego ciężarówka zmiażdżyła fiata i zabiła młoda kobietę?
  *Rolnik szuka żony ODC. 5 ZDJĘCIA + WIDEO
  *Nowe mieszkanie w Katowicach może być Twoje
  *Straszny wypadek w McDonaldsie: Dziewczynka ma poparzenia 4. stopnia

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   co to za miasto

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Mysłowice to dziura aż huczy

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama