Ważne
  Euro 2016: Norwescy kibice zamówili 2,5 tysiąca biletów na...

  Euro 2016: Norwescy kibice zamówili 2,5 tysiąca biletów na ME piłkarzy ręcznych w Spodku

  Zdjęcie autora materiału
  Jacek Sroka

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  ©Fot. Arkadiusz Lawrywianiec/Polska Press

  Zaledwie 100 dni zostało do pierwszego meczu Euro 2016 w Katowicach. Pod Spodkiem w styczniu będzie urządzona ogrzewana i zadaszona Strefa Kibica, która pomieści 1500 fanów.

  ©Fot. Arkadiusz Lawrywianiec/Polska Press

  - Na 100 dni przed ME stan przygotowań do tej imprezy, która obejmuje aż 232 rodzaje aktywności oceniam na ponad 70 procent. Teraz najważniejsze rzeczy dzieją się w Katowicach, Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu, czyli miastach, które będą gospodarzami turnieju-powiedział na Śląsku Bogdan Sojkin, wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce ds. marketingu.

  Na 100 dni przed inauguracją EHF Euro 2016 poznaliśmy ambasadorów turnieju.
  Zostali nimi Bogdan Wenta, Marcin Lijewski, Janusz Czerwiński i Stanisław Majorek, którzy zapisali piękną kartę w naszym handballu oraz mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak oraz piosenkarze Rafał Brzozowski i Mika Urbaniak, którzy zaśpiewają oficjalny hymn mistrzostw Europy.

  Lista działań promujących zarówno Euro 2016 jak i piłkę ręczną jest imponująca. Już w niedzielę w całym kraju zostanie podjęta próba pobicia rekordu Guinnessa w licznie osób ćwiczących naraz handball, a uczestniczyć w niej będą dzieci trenujące na Orlikach. 27 października do Katowic przyjedzie natomiast trofeum dla mistrza Europy. W ramach tej wizyty będzie można zrobić sobie zdjęcie z okazałym pucharem oraz wziąć udział w licznych konkursach.

  Na mecze w Katowicach wciąż można kupić bilety na stronie ebilet.pl. Na Śląsku w dniach 15, 17 i 19 stycznia 2016 r. zagrają cztery drużyny. Norwegowie za pośrednictwem swojej federacji zamówili już blisko 2500 wejściówek. 360 biletów zarezerwowali Islandczycy, a 210 Białorusini. Chorwacji na razie nie złożyli zamówienia zbiorowego, ale kibice z tego kraju sami kupują wejściówki w inter-necie i organizatorzy spodziewają się, że najwięcej przyjedzie do nas właśnie gości z Bałkanów.

  Gospodarze przygotowują tanie wejściówki dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży z katowickich szkół. Pod Spodkiem urządzona będzie także ogrzewana i zadaszona Strefa Kibica, która pomieści około 1500 fanów. Będzie w niej można na telebimie oglądać mecze ME.

  - Spodek to najlepsze miejsce do organizacji imprez sportowych w Polsce, a Katowice postarają się przekuć swoje ogromne doświadczenie w przygotowywaniu takich turniejów w sukces Euro 2016 - powiedział Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic.


  *Koszmarny wypadek w Bytomiu. Dlaczego ciężarówka zmiażdżyła fiata i zabiła młoda kobietę?
  *Rolnik szuka żony ODC. 5 ZDJĘCIA + WIDEO
  *Nowe mieszkanie w Katowicach może być Twoje
  *Straszny wypadek w McDonaldsie: Dziewczynka ma poparzenia 4. stopnia

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama