Górnik Zabrze znów dotkliwie ukarany. Zakazy stadionowe w...

  Górnik Zabrze znów dotkliwie ukarany. Zakazy stadionowe w Piaście

  TOK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pirotechnika na stadionach jest zakazana. Kibice Górnika w czasie meczu z Legią zrobili racowisko i znów zapłacą 10 tys. zł.
  1/5
  przejdź do galerii

  Pirotechnika na stadionach jest zakazana. Kibice Górnika w czasie meczu z Legią zrobili racowisko i znów zapłacą 10 tys. zł. ©Arkadiusz Lawrywianiec/Dziennik Zachodni

  Górnik Zabrze został ukarany przez Komisję Ligi Ekstraklasy SA za race odpalone przez kibiców podczas meczu z Legią Warszwa. Do zapłacenia jest 10 tys. zł. Oprócz tego fani Górnika mają zakaz wyjazdu na jeden mecz. W Piaście Gliwice działacze postanowili sami karać kibiców, którzy stwarzają problemy.
  Piast jest rewelacją początku sezonu, zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Ostatni mecz, z Wisłą Kraków, oglądało przy Okrzei najwięcej widzów w tym sezonie – 8.909. Jednak nie jest tak różowo, jakby się mogło wydawać. Kibice z „młyna” podczas tego spotkania w drugiej połowie zaprzestali dopingu, część z nich opuściła trybuny.

  „Jest wynik sportowy, jest frekwencja, nie ma zdrowego rozsądku zarządu” – czytamy na stronie Stowarzyszenia Kibiców Piasta. „Klub nałożył zakazy stadionowe za zmyślone wykroczenia m.in. na prezesa SK oraz prowadzącego doping. To jedna z przyczyn protestu kibiców” – wyjaśniają fani gliwickiej drużyny na swej stronie.

  Zapytaliśmy o tę sprawę w klubie przy Okrzei. Oto co usłyszeliśmy: – Kibice i różne źródła błędnie podają, że prezes Stowarzyszenia Kibiców Piasta otrzymał zakaz stadionowy. Po prostu odmówiono mu sprzedaży biletu na mecz z Wisłą ze względu na jego zachowanie podczas spotkania z Lechią. Mamy takie prawo jako organizator imprezy masowej. Chodziło o namawianie innych kibiców do głoszenia haseł wulgarnych, o treściach rasistowskich, ksenofobicznych. Dodatkowo przemieszczał się po stadionie, nie zajmował swego miejsca, dewastował siedziska.

  Choć prezes stowarzyszenia nie ma zakazu stadionowego, bardzo możliwe, że również nie będzie mógł kupić biletu na następny mecz Piasta w roli gospodarza, z Koroną Kielce. W klubie są obawy, że nie zmieni on swego zachowania na trybunach.

  Kto więc dostał klubowe zakazy stadionowe ?

  – Przede wszystkim, chcemy podkreślić, że ukarano w ten sposób tylko dwóch kibiców, choć podstaw do ukarania w postaci materiałów mieliśmy na 9 osób. Jeden z tej dwójki dostał dwuletni zakaz za to, że brał udział w pobiciu innego kibica Piasta podczas meczu wyjazdowego ze Śląskiem Wrocław. Zrobił to pod okiem kamery, co zostało nagrane. Obaj mają też zakazy za nawoływanie pozostałych kibiców do używania haseł o treści rasistowskiej i ksenofobicznej, za zasłanie twarzy, utrudnianie identyfikacji, opuszczanie swoich miejsc i dewastację siedzisk w meczu z Lechią Gdańsk.

  W Piaście twierdzą, że do końca nie wiedzą o co chodzi protestującym kibicom, bo do tej pory nie ma zapowiadanego przez nich oświadczenia.

  Natomiast w Górniku Zabrze chwalą się porozumieniem z kibicami, którzy sami płacą kary nakładane na klub za odpalanie rac. Z okazji otwarcia części nowej trybuny w meczu z Jagiellonią było wielkie racowisko wycenione przez Komisję Ligi na 10 tys. zł.

  – Komisja nie nadzoruje tego, w jaki sposób klub opłaca nałożone kary, to jest poza jej kompetencjami – wyjaśnia Waldemar Gojtowski, Manager ds. Komunikacji w Ekstraklasie SA. – Komisja nie zajmuje się więc źródłami finansowania kar nałożonych na przykład za race.

  Kibice Górnika powtórzyli racowisko w meczu z Legią, który przez zadymienie był na chwilę przerwany.

  – Komisja Ligi bierze pod uwagę powtarzające się łamanie regulaminów czy prawa powszechnego w postaci ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. To wpływa na wysokość kary, która jest stopniowana – dodaje Gojtowski.

  Komisja Ligi za zachowanie kibiców w meczu z Legią ukarała dziś Górnik grzywną 10 tys. zł oraz zakazem udziału zorganizowanej grupy kibiców w jednym meczu ekstraklasy. Zabrzanie w 12. kolejce 16 października mają spotkanie z Lechią w Gdańsku.


  *Koszmarny wypadek w Bytomiu. Dlaczego ciężarówka zmiażdżyła fiata i zabiła młoda kobietę?
  *Rolnik szuka żony ODC. 5 ZDJĘCIA + WIDEO
  *Nowe mieszkanie w Katowicach może być Twoje
  *Straszny wypadek w McDonaldsie: Dziewczynka ma poparzenia 4. stopnia

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   PRYWATNA LIGA

   fajla11

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

   TO TYLKO W NASZYM SOWIECKIM PAŃSTWIE NIE WOLNO NIC ROBIĆ I GŁOSOWAĆ NA -MAGDALENKĘ +PODZIAŁY --GŁOSUJ NA J.O.W

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prezes ruchu w komisji ligi

   S (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 6

   Smagorowicz w komisji ligi więc nie ma co się dziwić.


   Zdjęcie autora komentarza
   Smagorowicz jest w Radzie Nadzorczej, nie w Komisji Ligi.

   Tomasz Kuczyński, DZ

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Skład Komisji Ligi w kadencji 2014-2016:

   Zbigniew Mrowiec - Przewodniczący

   Tomasz Szczerbatko - Sekretarz

   Robert Błaszczak

   Filip Jańczuk

   Antoni Libiszowski

   Krzysztof Ways...rozwiń całość

   Skład Komisji Ligi w kadencji 2014-2016:

   Zbigniew Mrowiec - Przewodniczący

   Tomasz Szczerbatko - Sekretarz

   Robert Błaszczak

   Filip Jańczuk

   Antoni Libiszowski

   Krzysztof Ways (http://www.ekstraklasa.org/komisja-ligi)zwiń


   Zdjęcie autora komentarza
   WOÓMIN +PRUSZKÓW

   fajla11

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   + SKOKI -GDZIE DOJĄ NASI NA IMPREZACH --

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama