Żużel Rybnik: Mistrz świata Tomasz Gollob namawia na nowy...

  Żużel Rybnik: Mistrz świata Tomasz Gollob namawia na nowy tor [WIDEO]

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tomasz Gollob (z lewej) przekonywał prezydenta Kuczerę (z prawej) do przebudowy toru

  Tomasz Gollob (z lewej) przekonywał prezydenta Kuczerę (z prawej) do przebudowy toru ©barbara kubica

  Tor żużlowy w Rybniku trzeba przebudować, jeśli chcecie, by do miasta wróciło ściganie na najwyższym poziomie - podkreślał Tomasz Gollob, najlepszy i najbardziej utytułowany polski żużlowiec, który odwiedził Rybnik ze specjalną misją: namówienia prezydenta Piotra Kuczery do realizacji tej odłożonej na nieokreślony czas inwestycji. Tomasz Gollob przekonywał prezydenta miasta do inwestycji.
  Tomasz Gollob (z lewej) przekonywał prezydenta Kuczerę (z prawej) do przebudowy toru

  Tomasz Gollob (z lewej) przekonywał prezydenta Kuczerę (z prawej) do przebudowy toru ©barbara kubica

  Przebudowa toru mieszczącego się na stadionie miejskim w Rybniku - w czasie kampanii wyborczej przed ubiegłorocznymi wyborami samorządowymi - była tematem numer jeden i jedną z najważniejszych obietnic urzędującego prezydenta. Potem, kiedy miejscowi żużlowcy na swoim torze jako jedyni potrafili jechać, a dodatkowo pieniądze zabezpieczone w budżecie na remont toru trzeba było nagle wydać na walący się stadionowy mur, temat ucichł. Teraz - kiedy żużlowcy ŻKS ROW Rybnik przegrali walkę o awans do żużlowej Ekstraligi - znów powraca.

  - Tor, na którym my wygrywaliśmy w tym sezonie, wcale nie musi być naszym atutem w przyszłym roku. Być może okaże się, że inni na takim dziwnym torze jadą jeszcze lepiej. Poza tym powiedzmy sobie szczerze: nawet kibice naszej drużyny narzekali na brak widowiskowości podczas zawodów, brak mijanek. Ale i tak decyzja o przebudowie należy do miasta - mówi Krzysztof Mrozek, prezes ŻKS ROW Rybnik. I choć wprost nie chce tego przyznać, to by przekonać prezydenta do tej idei, sięgnął po najsilniejszą możliwą „armatę” - Tomasza Golloba. Ten spędził bowiem sporo czasu pokazując prezydentowi, w którym miejscu tor trzeba przyciąć, a gdzie wydłużyć.

  - To nie jest tylko moja opinia, ale także zdanie najlepszych zawodników na świecie. Pamiętam ten tor sprzed kilku lat, kiedy były cztery ścieżki, na których można było wyprzedzać zawodników. Dziś ten tor jest handicapem dla startowców, którzy potem jadą do mety gęsiego, jest na nim tylko jedna ścieżka do wyprzedzania. Ale nie na tym polega widowiskowy, dobry żużel - mówi Tomasz Gollob. Czy prezydent da się przekonać byłemu mistrzowi świata?

  - Kogo mam słuchać, jak nie fachowca z najwyższej półki? A z wypowiedzi pana Tomasza wynika jasno, że przebudowa jest niezbędna. Zresztą sam widzę, że efektownej jazdy, wyprzedzania, na tym obiekcie jest niewiele. Analizujemy koszty, jesteśmy na etapie kończenia budżetu, może jakieś nadwyżki się pojawią. To ważny temat na najbliższe tygodnie - mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.


  *Koszmarny wypadek w Bytomiu. Dlaczego ciężarówka zmiażdżyła fiata i zabiła młoda kobietę?
  *Rolnik szuka żony ODC. 5 ZDJĘCIA + WIDEO
  *Nowe mieszkanie w Katowicach może być Twoje
  *Straszny wypadek w McDonaldsie: Dziewczynka ma poparzenia 4. stopnia

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama