Komu daliśmy 1 procent

  Komu daliśmy 1 procent

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Rozliczając się z podatku dochodowego za 2014 rok wielu Polaków ofiarowało różnym organizacjom i fundacjom potrzebującym wsparcia 1 procent z corocznej daniny dla państwa. Jak policzyło i podało Ministerstwo Finansów - ustanowiliśmy kolejny rekord. Na różne zbożne cele przekazaliśmy z PIT-ów do końca kwietnia br. 557,6 mln złotych.
  Warto przypomnieć , że rozliczając się za 2013 rok ofiarowaliśmy 506 milionów złotych z 1 procenta podatku dla organizacji pożytku publicznego. Oznacza to, że ofiarowaliśmy o 50 milionów złotych więcej niż rok temu. Najbardziej hojni byliśmy dla Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, na której konto wpłynęło 136 mln zł, czyli o wiele więcej niż można wygrać w grach liczbowych.

  Fundacja istnieje od 1998 r.
  i ma ponad 18.500 podopiecznych - chorych i niepełnosprawnych dzieci z całej Polski. Pozyskuje fundusze na ich leczenie i rehabilitację, zakup lekarstw, sprzętu medycznego, pomocy edukacyjnych oraz na inne specjalne potrzeby. Nie pobiera prowizji ani od wpłat darczyńców, ani od rodziców podopiecznych. Całość środków przekazanych dzieciom pozostaje wyłącznie do dyspozycji ich opiekunów.

  Bardzo popularna w Polsce Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko” znalazła się na 7. pozycji w czołówce obdarowanych (5,3 mln zł), Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?” na 17. miejscu (3,7 mln zł), Fundacja TVN na 22. pozycji (3,2 mln zł), natomiast Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na 24. miejscu (3 mln zł)


  *Policjanci z Częstochowy skasowali film, na którym biją chłopaka. Ale jest drugi ZOBACZ?
  *Wielki powrót Kamila Durczoka. Dawny szef Faktów TVN zadebiutował w nowej roli
  *Loteria paragonowa: Jak się zarejestrować? Kiedy losowanie nagród?
  *Rolnik szuka żony. Co wydarzy się w odcinku 7?

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama